Glavni meni

Kako uraditi filter vazduha za Yamahu

Započeo Nikola035, 18 Jun, 2011, 15:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nikola035

Imam Yamahu Tzr 125 1995 god i imam problem sa filterom.Znaci kutija FILTERA mi je cela kompletna ali nemam unutra sundjer!!!Kako resiti problem tj kako naprawiti ili sta stawiti u kutiju???

UFF


Nikola035


TA96

Imas na sajtu motodelovi.com da porucis sundjere za filtere razlicitih debljina cini mi se da su dimenzije neki 30x30cm i onda izrezes oblik koji ti je potreban.
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

Popsy

jbg, johnynovak je imao temu gde je sreðivao svog transalpa gde je izmeðu ostalog i napravio filtere za vazduh (uzeo je kamionske koje odgovaraju isekao i zamenio u ulo¾ak starog filtera). Ako se neko snalazi sa ovom pretragom nek iskopa link ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF


mi¹ko_kolo

A sunðerastih ima u Luisu, a svi znamo da donosi Sekula.

alex997

da osvezim temu :D moze li bilo kakav sundjer da se ugura unutra i samo da stavim onu mrezicu preko i sklopim kutiju? isto je u pitanju Yamaha Tzr 125

milomir22

Naravno da ne moze, gusice motor, jer nece imati dovoljan protok vazduha. Od drugih filtera za vazduh (auto, kamion,...) uglavnom moze.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Tako je, ne moze. Opet i sa tim automobilskim i kamionskim treba ubosti pravu debljinu i gustinu da ne bi poremetio smesu :) Za prvu pomoc moze da posluzi i ustinuta krpa(s obzirom da sam TZRku kupio bez ikakvog filtera, otvorio airbox prvi put ono prazna kutija [glavazid] ), prvo vise sloja pa kad je trokirao smanjivao dok nisam uboo pravu smesu :) Krpa unutra, preklop, srafovi, skalperom secnes visak i teraj :D Sad ce neko reci "ti bi samo da budzis, uaaaa milose" a krpa filtrira bukvalno bar troduplo bolje nego npr kineski kn filteri(koji bi trebalo da budu trajno i po PS-u resenje) kako mi kaze starije iskustvo sa jedenjem karika na skuterima, a jos i mozes da biras koliko slojeva(tj. koliki protok) zelis s obzirom da sigurno nemas pri sebi razlicite dizne cim si to uopste i pitao :)

A posle juriti original, i samo tako ces biti siguran da te jebe nesto drugo a ne poremecena smesa ako motor bude nesto zezao ;)

misa-pei

Jok krpa. Debelo. Bolje najlon èarapa, sloj po sloj dodaje¹ dok ne dobije¹ ¹ta ti treba.
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Provereno, 4 sloja taman kao fabrièki filter za Jawu 634.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Meni u 2 sloja stare haljine ispalo taman :) Slazem se da je carapa verovatno jos bolja, preciznije moze da se usteluje :) Samo bih ispravio da ne treba dodavati nego skidati zenske carape [rofl] osnovno pravilo stelovanja s obzirom da motor sa posnom smesom moze da vuce super ali da pregreva celo klipa a sa bogatijom nista ne moze da mu se desi pa zato smatram da je bolje staviti vise a onda oduzimati sloj po sloj dok ne proradi kako treba pa zatim prekontrolisati svecicu na par spektra gasa(i mora da bude boje cigle/vrha s turske kafe, u sustini braon ako je sve okej), i tek je onda to to :)

Boban_m


bogdan

obican sundjer ne sme jer nije otporan na benzi , pocne da se runi  i zapusi karb , sada ima da se kupi filterski sundjer na tablu pa iseces kakav ti treba

Hurricane


sasa ns 1

jel penasti sundjer isti kao i ,,normalni,,.kOD mene u versisu je sundjer koji nije penasti a sa jedne strane je sav u dlaèicama.Koji mo¾e kojeg da menja i koji treba nauljivati

lord_oblivion

Citat: Hurricane poslato 19 Februar, 2018, 08:35
Moze kuhinjski, on je otporan
Al je redak (treba vi¹e slojeva) i ulje se ne lepi na njega nego se cedi dole.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.