Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sifacca

Moje ime je Vladan i on line nabavkom se bavim od 2003 godine za svoje liène potrebe, a od 2005 godine za potrebe svakog ko ¾eli da nabavi ne¹to ¹to u na¹oj zemlji ne mo¾e da kupi, ili pak da bi pro¹ao jeftinije, tako da iskustva za ovaj vid kupovine posedujem itekako, i to naroèito vezanim za kupovinu preko najpoznatijeg aukcijskog sajta EBAY. Na ebay najèe¹æe i kupujem, ali po zahtevu kupaca, mogu da kupujem i preko ostalih sajtova koji nemaju veze sa ebay-em. Za mene ne postoji nikakvo ogranièenje ¹to se tièe plaæanja artikala, osim plaæanja koja se vr¹e preko google checkout, westernunion- te vrste plaæanja ne koristim, uglavnom koristim plaæanje preko pay pala i bank transferom, u prevodu na na¹ jezik- plaæanje preko tekuæeg raèuna.
©to se tièe provizije, a to vas sigurno najvi¹e interesuje, ide od 10eura po artiklu, a taèna cena moje usluge se defini¹e tako ¹to mi po¹aljete link ka proizvodu kojeg bi eventualno ¾eleli da poruèite na moju email adresu ( [email protected] ) i najèe¹æe æete dobiti odgovor u toku tog dana kad ste poslali upit. Znaèi najmanja cena usluge je 10eura, a za veæe sume tj vrednosti artikla je od 20% od cene tog artikla pa navi¹e, zavisno od toga koliko je taj artikal gabaritan i te¾ak. Uglavnom, kad se dobije informacija, ta cena je konaèna i ne menja se pri isporuci naruèiocu. Za svaki ariktikal koji defini¹em cenu, tu se podrazumeva da garantujem isporuku 100% ili vraæam novac onome ko je taj artikal naruèio. Cena koja je izvedena uraèunava sve tro¹kove do vas!
Rok isporuke naruèenih artikala je od 7dana do 30dana, plaæanje je avansno u visini cene artikla, plaæanje po¹tarine i moje usluge (uplate i transporta artikla) do Beograda plaæate pri preuzimanju od kurirske slu¾be ili kad se lièno vidimo. Preferiram lièno upoznavanje i komunikaciju, jer tom prilikom mo¾ete da me pitate sve ¹to vas interesuje vezano za kupovinu i ostale informacije koje biste ¾eleli da imate iz prve ruke. Rok isporuke je znaèi varirajuæi, i zavisi od toga kad ste naruèili proizvod u odnosu na to kad moj transport dolazi ili je veæ bio u Beogradu. Uglavnom retko kad da prelazi period od 30 dana,a najèe¹æi razlog toga je da prodavac nije poslao podatke za uplatu, nema artikal na lageru ili jednostavno nije poslao u nekom korektnom roku, tako da to mogu da budu neki razlozi odlaganja isporuke porud¾bine.
©to se samog ebaya tièe, a generalno je svima najinteresantniji, preko mene mo¾ete da naruèite preko svakog ebay-a, a to su najèe¹æe ebay.de, ebay.com, ebay.at, ebay.it, ebay.fr, kao i nabavka preko alibabe i aliexpressa, i odakle god hoæete, znaèi i iz Kine takodje.
Postoji 2 varijante kupovine iz amerike, prva je da se direktno ¹alje na moju adresu u evropu,gde tro¹kovi po¹tarine zavise od samog prodavca, i po nekom defaultu se carine (ako se kojim sluèajem carinski tro¹kovi ne naplate onda nikom ni¹ta) i za taj tro¹ak dobiæete uverenje u smislu pismenog dokaza sa carine koliko je i na ¹ta plaæena carina (ukoliko ima vi¹e artikala koji su podlegli tim tro¹kovima).
Druga varijanta je da se ¹alje na moju adresu u USA, ali bih tom prilikom preporuèio grupnu kupovinu jer u sluèaju da se naruèi samo jedan artikal, potrebno je vreme da se napuni jedan paket da bi se isplatilo slanje koje kosta 130 dolara, ne raèunajuæi moju uslugu transporta sa adrese gde je to stiglo do Beograda. Mo¾e u su¹tini i samo jedan artikal da se "prepo¹alje" pa bi samo ta usluga ko¹tala 20 dolara(plus moji tro¹kovi). To se odnosi na sluèaj da je nekome ne¹to hitno i da ne mo¾e da saèeka da se ta kutija popuni. Spoljne dimenzije kutije koja se ¹alje su 38,5 du¾ina,26,5cm visina, 31cm ¹irina (lièno mereno)
©to se mog liènog kredibiliteta tièe, po¹to se ovim poslom bavim profi vec 6 godina, ne ide mi u prilog da gubim mu¹terije veæ samo da pro¹irujem spisak sa novim. Moj profil na ovom linku æe vam sve reæi:

http://www.google.co...08b13f1c13fec94

tj konkretno na ovom:
http://myworld.ebay.co.uk/sifacca/

moje najèe¹æe mu¹terije su ljudi sa auto foruma ( vw-club, opelteamserbia, fiatlancia forum, bmw klub, AK bmw, pikec, TCA forum) tako da mozete na svakom od tih foruma da se raspitate za korektnost usluge sandokana (tako mi je username na tim forumima) i to ce biti dovoljna referenca da ne biste imali nekih negativnih nedoumica oko naruèivanja preko mene.
Mo¾e i samo plaæanje va¹ih izbidovanh stvari na ebay-u ili na sajtovima sa kojih ¾elite da naruèite, konfirmaciju tj raèun dobijete na va¹u email adresu. Postoji takodje moguænost da vam otvorim ebay nalog da i vi lièno uèestvujete u kreiranju cene tj da pobedite na licitaciji i da se i vi malo navuèete na ovaj vid kupovine (ha ha)
Postoji i moguænost da vam se napravi kartica u inostranstvu preko koje bi mogli bez problema da otvorite pay pal account!
Postoji jos toga ¹to vam ne bih sad otkrio, ali za one koji ¾ele da se ukljuèe u ovaj vid kupovine, mogu i da zarade.
mjos mnogo toga u nastavku... to be continued

--
http://www.auto-delovi.net/forum

vasa najpovoljnija on line opcija- ebay kupovina
kupujte sa poverenjem

sifacca

sto se tice vise kupljenih artikala, recimo majice, 5 komada ili slicno, usluga nece biti 10 eura po majici nego i vise nego duplo manja od tih 10eura .Uglavnom ako su krpice u pitanju, onda to nece biti skupa usluga

inace samo sam jednu cinjenicu zaboravio da napomenem u mom CV-iju, imam preko 5000 kupljenih artikala sto preko ebaya, sto van njega

UFF



sifacca

moze i nabavka iz louisa, 10% na cenu artikla

Mica lepi

E moj Vladane, poznatiji kao Sandokan... Drago mi je sto si se i ovde registrovao, posto na onom bjbikersu administratori brisu sve sto stignu, posto kazu da si platio reklamu pa moraju radi toga.... Tamo sta god sam postavio u tvojoj temi bilo je obrisano, da ti ne bi pravio anti reklamu..

e sad za ljude koji te ne znaju moram im ovde napisati, da bi znali sa kim imaju posla!
Naime, ovaj vid kupovine i nije tako los, ali preko ovog coveka je, veliki rizik! Ne davno, moj drugar (da ga ne imenujem sad, zeli da ostane anoniman, a gospodin SANDOKAN njega vrlo dobro zna) je narucivio amortizere, preko doticnog gospodina Sandokana! posle nekih 15tak dana pozvao ga je da vidi sta je sa amortizerima, nakon cega je usledio odgovor, treba da stignu! covek zbog svojih obaveza nije zvao doticnog jedno 15 tak dana jos, i kad je proslo mesec dana pozove on ponovo, nakon cega je usledio odgovor treba da stignu!... da napomenem, dao mu je pun iznos od 300 eura u napred... Proslo je tu 2 meseca, covek je poludeo i pozvao ga i pitao sta se desava vise sa tim amortizerima? oglasio se gospodin Sandokan sa svojom izjavom: "Amortizere su mi oduzeli na carini" , para nema! gde su pare? nema, nestale, pojela maca... i eto jedno lepo iskustvo sa doticnim! nema ni amortizera, a ni para... sta da se radi...

nadam se da ovo necete obrisati, kad god vidim ovu reklamu sa njegovim imenom, najezim se, prosto moram da napisem ovo iskustvo... a gospodin moze da prica sta hoce, a zna o cemu ja pricam!


sifacca

ti si se bas nameracio na mene, ne znam ko te placa za to, ali to sto pokusavas, nece ti uspeti... ja ovaj posao radim 8 godina, i svako ko zeli nesto da naruci preko mene, moze slobodno da dodje, da to uradi na licu mesta, transparentno, tako da svako moze da se uveri kako ja to radim i da li sam nekoga prevario. Znaci licno, moje mesto boravka je vec 41 godinu isto, nemam sta da krijem, i svako moze da dodje da mu dam savet u vezi kupovine i sve ostale potrebne informacije za to.
Tako da ta prica od "lepog mice" koji se registrovao samo da bi uplasio ljude uopste ne stoji, a to ce naravno i vreme dokazati tj ljudi koji ce narucivati,uprkos tvojim naporima da ih u tome sprecis


Mica lepi

ti si stvarno zanimljiv covek... ako mislis da sam se registrovao zbog tebe, varas se!!! Samo mi jos fali da se zbog tebe registrujem... A to sto kazes da dodju kod tebe, pa i ovaj je dosao i dao ti pare na ruke, pa sta ima od toga?? ne vredi mu nista, para nema!!! a to sto ti kazes da mene neko placa, vladane pripazi malo... Zamolicu coveka da se registruje ili da mi da dozvolu da ga imenujem ovde! E pa ce ti onda sve biti jasno... Tebi je i sad jasno, nego je ocigledno da se vadis i da ovo izgleda kao anti reklama samo zato sto necu da objavim ime coveka, ali objavicu ako pristane... posto je rekao da ga to vise ne zanima, da mu ne pada na pamet da se za**bava sa takvim stvarima... 

sifacca

ako je neko zainteresovan za neke stvarcice iz amerike, aktuelno, rok isporuke nekih mesec dana

nemacka akutelna takodje, isporuke od nedelju do dve nedelje

sifacca


evo ovako na primer izgleda danasnja kupovina preko americkog ebay-a , a ostale su jos dve stranice da se pregledaju kupovine  [watching]

Won/Purchased (24)
Print | Edit
All (24)Awaiting Payment (0)Shipped (11)Awaiting Feedback (19)In Lists
PeriodLast 60 days   
Sort byTime ended: recent first
   

       Price   Shipping               Actions
   
Titanium Retainers Honda B16A B18C GSR VTEC Civic KMS
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
Estimated Delivery: 06/14/11 - 06/20/11
$127.00

See description
Leave feedback
More actions
   
ARP B16A HONDA HEAD STUDS SI VTEC HEADSTUD NA TURBO
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
$145.00

See description
Leave feedback
More actions
   
Honda Civic B16A DOHC Turbo Pistons & Rings 81MM
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
Estimated Delivery: 06/16/11 - 06/17/11
$189.95

$199.95
See description
Leave feedback
More actions
   
JDM 255LPH LPH FUEL PUMP+FUEL PRESSURE REGULATOR 140PSI
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
Estimated Delivery: 06/14/11 - 06/20/11
$64.95

$14.99
Leave feedback
More actions
   
GM 3 bar Map Sensor Kit Turbo FAST ACCEL DFI AEM 3bar
Sale date: 06/12/11
Tracking number: 9101128882300736616383
Estimated Delivery: 06/15/11 - 06/16/11
$35.00

$5.95
Leave feedback
More actions
   
96+ B16A2 B18B1 B18C1 B18C5 B20B4 B20Z2 Engine Oil Pump
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
Estimated Delivery: 06/15/11 - 06/16/11
$78.16

Free
Leave feedback
More actions
   
DSM 4G63 ECLIPSE TALON TURBO 450CC INJECTORS,HONDA,SEAL
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
Estimated Delivery: 06/17/11 - 06/18/11
$99.00

See description
Leave feedback
More actions
   
                   
   
HONDA B16A B18C B16 B18 VALVE STEM SEALS FULL SET VITON
Sale date: 06/12/11
Tracking number: 1Z6YA5190390344092
Estimated Delivery: 06/14/11 - 06/20/11
$25.00

See description
Leave feedback
More actions
   
Honda Civic Si Vtec 1.6L B16A2 Timing Belt Water Pump
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
Estimated Delivery: 06/14/11 - 06/20/11
$70.54

$82.99
Free
Leave feedback
More actions
   
Oil Filter Sandwich Adapter Honda Civic Turbo B16 B18
Sale date: 06/12/11
Tracking number: --
$25.89

Free
Leave feedback
More actions
   

Items per page:10|25|50|75|100|200
Page 1 of 3   
Previous 1 | 2 | 3 Next

sifacca

moguca kupovina sa svih americkih sajtova za serijske i custom motore, sve je izvodljivo, samo posaljite poruku sta vas interesuje i dobicete odgovor u najkracem mogucem roku

UFF

Citat: Mica lepi poslato 11 Jun, 2011, 16:24
moj drugar (da ga ne imenujem sad, zeli da ostane anoniman, a gospodin SANDOKAN njega vrlo dobro zna) je narucivio amortizere, preko doticnog gospodina Sandokana...

E pa nece moci tako.
Da se na osnovu rekla-kazala pljuje po coveku.
Ili taj tvoj drugar da prestane da bude anoniman i da on licno isprica svoju pricu pozeljno da neki dokaz ili da ti prestanes da miniras kolegi oglas?

Citat: Mica lepi poslato 11 Jun, 2011, 18:15
ti si stvarno zanimljiv covek... ako mislis da sam se registrovao zbog tebe, varas se!!! Samo mi jos fali da se zbog tebe registrujem...

Evo jedne zanimljive slicice posto kazes da se nisi zato registrovao
Jel to neka slucajnost da ebay i lepi mica koriste isti racunar (da nisu kojim slucajem oni ista osoba?) ili je slucajnost to da je ebay pre radio sa sandokanom pa ovde pokusava da minira konkurenciju?
Sandokana ne poznajem i nemam razloga da ga branim ali mi je ovo bilo previse providno da dozvolim da tako prodje (kad me je sandokan pozvao i objasnio mi situaciju) pogotovo sto za razliku od tebe on nije napravio lazni nalog da tebi sjebava tvoju temu http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,3937.0.html

Da, hteo je kulturno kao jos neki do sad da plati za oglas, baner, lepljivu temu, da se tvoj post obrise.. i dobio je isti odgovor kao i ostali
Ovaj sajt nije komercijalan i sve je besplatno a banera nema isto kao ni brisanja poruka koje se ticu teme o kojoj se rasparvlja

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Gašpar

Nema me dva dana i vec pravite cirkus  ;D ;D ;D
Sreca pa je detektiv UFF reagovao  ;)

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

zmiya

e da ne poveruje¹,ljudi rade preko interneta,a ne znaju da postoji IP adresa..  E pa Miæo Lepi Ebayski,mnogo si ti naivan..

DaChaS

ma bilo jasno jos u prvom postu od mice ko je i sta je kaze nisam se zbog tebe registrovao a 1 post u ovoj temi i to odma optuzbe bez ikakvih dokaza....jadno

ЯЭВОЛУТИОН

Ok lepi mica alias EBAY me vise ne zanima.....ne volim takve poteze.
Siffaca cucemo se...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ebay

OBRISITE PROFIL EBAY! ZBOG NE ISTINE I LAZI!!!!!! KOJE LUD DA PLJUJE PO DRUGOME, SA ISTE INTERNET ADRESE???? STO BI PLUVAO, KAD IMAM OKO 50 PRODAJA U TOKU NEDELJE?? MENI NE IDE U PRILOG, DOVOLJNO SAM RAZRADIO OVAJ POSAO, DA NE MORAM U OPSTE DA SEDNEM PORED KOMPIJUTERA! JA SAM ZADOVOLJAN! TAKO DA MI REKLAMA OVDE I PLJUVANJE PO MENI OD SAMOG POCETKA, NE TREBA! 

NE ZELIM DA SE REKLAMIRAM OVDE I DA DOLAZI DO NE SPORAZUMA! MOLIM DA SE IZBRISE MOJ NALOG.. I MOJA REKLAMA
ebay kupovina!

Gašpar

EBAY ovde niko ne folira.
Nije da smo neki istrazivaci, ali dokazi pokazuju suprotno. Vidis da je IP adresa ista  ;)