Glavni meni

Pocinje sklapanje agregata-Yamaha XT 600z tenera 34L

Započeo Bishke, 28 Maj, 2011, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

prpa_zr

ako veæ sipa¹ jevtinije ulje.. probaj ovo èudo da doda¹
http://www.metabond.110mb.com/metabond-gold.htm

èuo sam da je extra stvar

Bishke

You should do one thing every day that scares you

Vlajko

Sipaj elf.. odlicno moto ulje za 370 dindzi..

uvozik u enjubovom trznom centru.. ulaz sa zadnje strane kod parkinga.. pa drugi sprat..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Bishke

You should do one thing every day that scares you

prpa_zr

Citat: Bishke poslato 08 Jun, 2011, 11:36
Gde se moze kupiti ovo cudo ?
i koliko para

metabond gold ko¹ta oko 50€.. proèaèkaj po netu.. ja znam gde ima u Zrenjaninu.. za BGD nemam pojma..

Bishke

You should do one thing every day that scares you

monsterbnt

Um...... a zasto sipas losije ulje za razradu?!?!?
Pa bas dok struze i delje sve zivo po motoru treba ti dobro ulje.
Sipaj lepo castrol magnatec polusintetiku. Kosta oko 700 din litar i extremno je dobro ulje.
Smrt SVIMA!!!!

Bishke

Hm misljenja su podeljena...videcemo u par dana kad budem isao da kupujem
You should do one thing every day that scares you

aca-pn

Jeftino samo iz razloga sto bi trebalo da ga zamenis posle 500 km. Malo je suludo sipati ulje od 10e/lit koje ces ispustiti posle dve voznje. Inace, skupo ulje nece sigurno da mu steti :)

Bishke

Tako i ja razmisljam...moram 2 puta da menjam ulje na 1000 km i na 2 000 km zbog razrade !
i posle bi sipao samo najkvalitetnije ulje !
You should do one thing every day that scares you

Bishke

Moze objasnjenje ?

pise 2.4 l ulja ukupno ovamo se spominje i rezervoar za ulje [neampojma]

pa da vidimo koliko ulja bi trebalo da kupim ;D

neki mi kazu 3.5 litara staje  [neampojma]

[attachment deleted by admin]
You should do one thing every day that scares you

Purec

Trebalo bi da je 1,9 samo zamena ulja, 2,0 zamena sa filterom a 2,4 u suv motor tj motor posle sklapanja. Meni je u GSX-R posle sklapanja stalo 3,9 litara (samo zamena ulja je 3 a sa filterom 3,3L) tako da ne verujem da ide 3,5 litra ulja, ali da sacekamo nekog ko bolje zna ;)

Bishke

kazu mi ljudi koji voze isti motor samo mladji da staje oko 3 litre sa filterom i kada je suv motor
You should do one thing every day that scares you

srbac

Sipaj ulje koje treba, izbegavaj automobilsko jer je prvo punjenje posle sklapanja ide 3 litre a posle toga ce ti uvek oko pola litre starog ostajati kad menjes. Ko to kaze da se menja na 500 km? Sipaj motul 5100 vozi 2000-3000 km slobodno i onda ponovo nesto slicno sipaj ili opet 5100.
Menja se na 500 km samo kad je nov motor kad se razradjuje i menjac, kvacilo  i ostalo a u principu ti samo razradjujes karike i cilindar, tako da tu  i nema opiljaka metala..
   Ala je bio zapusen izduv, tek sada ima da dise punim plucima ,pozdrav i neka je sa srecom !!!

monsterbnt

Citat: srbac poslato 09 Jun, 2011, 01:16
Sipaj ulje koje treba, izbegavaj automobilsko jer je prvo punjenje posle sklapanja ide 3 litre a posle toga ce ti uvek oko pola litre starog ostajati kad menjes. Ko to kaze da se menja na 500 km? Sipaj motul 5100 vozi 2000-3000 km slobodno i onda ponovo nesto slicno sipaj ili opet 5100.
Menja se na 500 km samo kad je nov motor kad se razradjuje i menjac, kvacilo  i ostalo a u principu ti samo razradjujes karike i cilindar, tako da tu  i nema opiljaka metala..
   Ala je bio zapusen izduv, tek sada ima da dise punim plucima ,pozdrav i neka je sa srecom !!!

Pa to.
Ssamo ja savetujem castrol magnatec cisto zbog cene (motul 5100 je 1200 din/l a castrol magnatec je 750din/l +- )
Smrt SVIMA!!!!

perlx

Biske mojne da se stekas na ulju  [ljutko]
Sklopis sve lepo i onda hoces da sipas najjeftije ulje....

Bishke

Danas smo malo razvrstavali srafove,koji idu na glavu,a koji na deklove ! posto su svi bili razbacani po kutijama

evo malo slika

poceo sam da skidam korpu kvacila ali nemam pneumatski pistolj,tako da to ce sacekati dan,dva dok ne prebacim celu masinu kod majstora  :)
You should do one thing every day that scares you

Bishke

Ali sada ovde pocinje zajebancija posto sam provalio da mi fali par sitnica !

tipa opruga od dekompresora i sajla dekompresora ali nju mogu vec da nabavim

fali mi i 2 srafa sa inbusom,jedan mali najmanji koji drzi poklopac od sajle dekompresora na kurbli i drugi koji drzi cilindar bocno na strani magneta
You should do one thing every day that scares you

Bishke

MAlo se radilo ovih dana :)

Ali sada treba pomoc !!  [callme]
rasturio sam uljnu pumpu,ocistio je i sve ali sada ne znam kojim redom da vratim sve to,vidim da postoje neke oznake strelice ali ne znam koja na koje mesto treba da ide !
Tako da strucniji majstori pomagajte !  [thumb_up]
evo i slika
You should do one thing every day that scares you

Bishke

LJudi taman kad sam poceo lepo da sklapam sve puce sraf glave motora,jedan od najbitnijih !!!
ako neko ima ili neko prodaje nek se javi !!
HITNO MI JE !!!!
You should do one thing every day that scares you