Glavni meni

Aprilia RX 125 supermoto

Započeo ^SuPeR_MiNt^, 21 Maj, 2011, 00:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

^SuPeR_MiNt^

E vako da ne offujem vise tudje teme dosao sam na ideju da otvorim novu temu . Radi se o aprilii RX 125 preradjenoj u supermoto :) Pa sam hteo da podelim sa vama slike moje igracke posle i pre prerade ,  ideje , iskustva , i naravno da cujem kritike i savete  :D



Sve je krenulo jednog zimskog dana u sled dosade. Sedim za racunarom pregledam slike supermotard-a na nekoj FB stranici i tako velim sebi imas hard enduro pa mogao bi motarda da napravim . Odem u garazu ponesem laptop i krenem da racunam dodjem na cifru od 600e za preradu . Uf premnogo . E sad tu su bile zicane felne uracunate te to je bilo oko 500e sa lancanikom i diskovima i jos oko 100 da se uzmu nova kljesta ili da sve to prepravim i uradim kako treba nesto jeftinije . Ali previse bato, pa potrazim drugu mogucnost popricam sa nekim momcima i dodjem do alu felni koje su znatno jeftinije nisu bas lepe kao zice ali sta ce mo. Dodje do broja momka koji zivi u okolini Krusevca i tu je uzeo jedan lik koga poznajem pa posle upoznam i drugog ... Odem tamo pogodimo se 160 e za felne od TDR 125 jer su mi pasovale posto mi je lancanik sa desne strane pa sam morao da ga okrenem naopako a i disk mi je bio na suprtnoj felni pa su mi i prednja i zadnja na istu stranu odnosno obe su okrenute . Odvezem motor kod majstora on napravi nove caure distancere adapter i tako dalje i to me izadje oko 100e u to je usao i par semeringa ...Onda resim da uzmem nov blatobran


i stitnike za ruke i sve zabiberim sa nalepnicama :)
I to izadje na ovo


ostaje jos uzeti neke lepe led diode za sto svetlo i par zmigavaca i ofarbati neke delove a imao sam i ideju da uradim neke delova karbon folijom.Da treba da promenim zadnju gumu da stavim nize profilnu verovatno cu uzeti Michelin Pilot Power 150/55(60),  a trenutno je pilot road koja je dobra,  super sluzi sa njom sam i prvi slide pokusao ali je ruzna ;)  .
I tako.

Goshke


Boki

Odlièna !
Mogao bih jedino da skratis ove plastike koje idu preko auspuha, nekako kvare dizajn po mom mi¹ljenju

Mislim da bih bio jo¹ lep¹i

^SuPeR_MiNt^

Boki mozda bih to uradio da mogu da vratim ali posto nemogu nemam volje da experimentisem :) sada cu da kupim farbu i sve lepo da ih ofarbam full crno i da uzmem fluroscentno zelenu foliju ... Imam ideju da napravim nesto poput CRF iz nolimit supermoto (video na YT) . Nadam se da cu zameniti zadnju felnu za neku siru (od RS125 ili nes slicno).Supermoto no limits

Boki

Ovaj sa tjuba izgleda profi, nego zar ti nije zadnja 150? Gde ces siru?

Nego, kolko trosi po gradu kad ga garis?

^SuPeR_MiNt^

Nazad jeste 150 istina ali izgleda kao da joj je profil 110 a ne 70 bas ruzno a sto se viljuske tice staj 160 bez problema ..... A sto se potrosnje tice pa tu i tamo na otvorenom putu oko 100 km/h trosi oko 5 l a u gradu oko 7 gore dole ;)

Bori¹a

Boki, ovo je za tebe, baci 4T male kubikaze, da vidis kako ide RX :D

Stavi stitnike i farbaj to podhitno ;)

Boki

Gotivim ja skroz 2t, samo jos nisam spreman na 3 puta vecu potrosnju :))

Pazi znam da je trosak, ali znas kako bi mu legla neka super moto street fight maska napred!

Imao bi vrh motor

^SuPeR_MiNt^


Da reklamiramo malo Gilovu yamahu a inace je u pitanju WR 400f i Gile je prodaje povoljno ... :) imao sam ideju da uzmem jedan takav far i ofarbam u crno ... cena je bila prihvatljiva (25e) ali sam odustao jer ovaj vrlo lepo izgleda kada ga gledas uzivo  [thumb_up] ... :D jedino sto cu da uradim da uzmem halogeni (ubodni) prikljucak i sijalicu. [yahoo]  [yahoo] sutra idem po crnu farbu kompresor imam i jos ako nabavim airbrush pumpice ....  [yahoo]  [yahoo]  [yahoo]  [yahoo] [cheers]

^SuPeR_MiNt^

#9
Danas skoknuo do farbare [slavlje] [vatromet] i uzeh spric git i sprej za plastiku pa ce za vikend biti mazanisanje sa koga ce biti nove slike :D a tokom nedelje cu naruciti foliju da plastificiram ram :)  [talas]

Boki

Samo napred tebra, izgledace odlicno!

Bori¹a

Ima li kakvih novosti Rajko? Nema te na fejsu, kako napreduju radovi?

Gašpar

Zagledao sma je malo pre u Kraljevu. Lepo izgleda  [thumb_up]

Bori¹a

#13
A ja pregovaram sa Radovanom za nju :P :P

^SuPeR_MiNt^

Cika Gaspare , heheheheh, jel na beranovcu ??? Sto se ne javi da si tu da upoznam bar jednogo MM admina  :D

Gašpar

Da, da na Beranovcu. Video sam motor naslonjen na znak, ali nisi bio pored njega.
Nemoj da brines, ako bude jos neki Beranovac ove godine(A mislim da nece) upoznaces me  ;)

^SuPeR_MiNt^

Kako nisam bio sam 30 metara najvise udaljen od njega , debeli , cupavi ! :D

^SuPeR_MiNt^

Kad spomenu znak ... To je jedino mesto gde sam video ogranicenje 30 , policija da tamo radi svoj posao bilo bi para i para hahahahahahah :D

^SuPeR_MiNt^

Radovi su uznapredovali !!! Plastike su kod farbara , a felnu cu da dobijem za par dana siru :D (mislim u ponedeljak) a usled nedostatka nje, stavio sam cross zadnju a ostala je supermoto prednja  [rofl] i dobio sam CrossMotard-a :D  [rofl]  [rofl]  [rofl] e sada par slika :
Tako je bilo na pocetku

Lancanik 45 zuba :D

Evo i CROSSMOTARD-a

i majca je stilizovana tokom offroada bez blatobrana  [rofl]

I tako to u nasem kraju treba jos staviti drugu guvernalu i stop svetlo ;)  [yahoo]




Bori¹a

Kako ide ovako, kad je propet nazad? :D