Glavni meni

KLE 500

Započeo gaja, 26 Oktobar, 2010, 02:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gaja

Шта рећи, још никога нисам упознао а да није имао само речи хвале за овај мотор и да се није сит навозио.
Моја машина је '91год, али је агрегат 2000. и стављен је са ЕR-5 па има пар коња више од осталих КЛЕова. Возим га целе три сезоне и јако сам задовољан оним што пружа за цену коју сам платио за њега.

UFF

sta se desilo sa originalnim agregatom?  ;D

gaja

Izgleda da nije mogao da izdrzi ambicije bivseg vlasnika  :)
Salim se, nasao sam coveka koji je to odradio, nisam ulazio u to na koji nacin je riknuo, ali je uvezao ekstra agregat od ER-5 i to desetak godina mladji.

zodiac

Stavi bregaste od GPZ-a pa ce biti jos jaci  ;)
Prijatelj je zao drug

Lazic

1996, skoro 35.000km, fercera k`o Doxa... ;D

Zamenio sam mu plocice, i dva puta dotegao lanac, ove godine... ;D

zodiac

Odlican motor. Jel i KLE od '96-te imao novi magnet kao GPZ?
Prijatelj je zao drug

Lazic

Imam service manual od poslednjeg modela, tako da nemam neki reper za uporedjenje, to bi Bokilic trebalo da zna...

Maksa Z

vozio sam kle 500 , moj je bio skroz razjeban i u losem stanju .. ali motor kao model motora je dobar, proizvodio se skoro 20 godina :D  .. ima preko 50konja i ide finoo .. kazu da sa tim motorom moze ceo svet da proputujes :) ..

srbac

KLE je dobar motor ali ni u jednom pogledu nije dominantan. Nije za neki zesci teren, mada moze da se lepo voziti po makadamu, nije bas neka zujalica mada ide bolje od skoro svih endura i van svoje klase, nije za neki dalji put u dvoje, (joj dupe)  mada ljudi obidjose svet, sve u svemu ima ga od svega !!!

Lazic

Moj ima i xendzu od juce, izbija oci koliko svetli, i to nekako bas u visini ogledala na kolima...

MILJAN

Kupio sam nov KLE500.
Pozitivno:
Ekonomièan, udoban za umereni offroad i pouzdan.
Negativno sa stanovi¹ta mojih potreba:
jedan prednji, koèioni disk je bio nedovoljan za mojih 125 kg.
Sedi¹te jako ubitaèno na duge staze
Unutra¹nja guma brzo ispusti i pad je izvestan u tom sluèaju. Krpljenje npr. u  kanjonu Moraèe je nemoguæe i na muci si te¹koj.... Mrzim unutra¹nju gumu...
Farba na metalnim delovima je malo lo¹ija pa se na novom kle500, odmah javlja korozija na ojaèanju upravljaèa i grani aupsuha...
Cave ab homine unius libri

Lazic

Ja hocu da izbacim unutrasnju, al` me mrzi da se jebavam, iskreno... Moze da se izvede uz malo grunfovanja...

UFF

Ako znas proverenu metodu otvaraj temu u "uradi sam" i opisi nam je uz fotke naravno ;)

ts.marko

Citat: Lazic poslato 03 Novembar, 2010, 01:22
1996, skoro 35.000km, fercera k`o Doxa... ;D

Zamenio sam mu plocice, i dva puta dotegao lanac, ove godine... ;D

Pa jeste, kad si kupio na pravom mestu  :-*.

Lazic

Da, i oprao sam lanac pre neki dan...

@Uff:
postoji nekoliko nacina, svi su ok, al` ne mogu da ti opisem koliko me mrzi da to radim, pogotovo zbog toga sto je mozda neka guma bila busena, pa ne bi drzala bez unutrasnje bez krpljenja, a to bi provalio tek na kraju, a za sada drze vazduh obe... Ako nekoga ne mrzi, moze da mi probusi neku gumu, pa cu da prionem na grunfovanje... [rofl]

zuba

U Srevice Manual-u pi¹e da su gume tubeless?

MILJAN

Cave ab homine unius libri

Mare70a

Prijavljujem se u klub.Od pre tri dana ponosni vlasnik KLE 500 z 2004.Odusevljen sam motorom
veloce come un proiettile

ts.marko

Imao sam pre par dana jedan za prodaju, pa rekao da ga probam. I¹ao do Èaèka i nazad, nekih 150km.
Lepo ide, ima snage. Zvuk dobar. Do 100km/h odlièan, preko toga vetar ubija u svim pravcima. Sedi¹te originalno je u¾asno. Nije imalo ¹anse da se namestim. Sve u svemu, nije lo¹, ali uz obaveznu preppravku sedi¹ta i dodavanje du¾eg vizira.
PS. Ovo prièam za model 1993

Mare70a

Ja zakazao preradu sedista kod Bobana u Zemunu.A vislji vizir sam dobio uz njega,bas se oseti razlika u odnosu na fabricki vizir
veloce come un proiettile