Glavni meni

otkaz kao tehnoloski visak

Započeo dzimika, 19 Maj, 2011, 00:40

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

potrebna mi je informacija o zakonu koji ovo resava, tj koliko ja znam ako poslodavac otpusti zaposlenog kao tehnoloski visak onda narednih godinu dana ne moze da zaposli nikog na to radno mesto ali mi treba u kom delu zakona se to nalazi i clan ako neko zna?
hvala unapred

Ruza-Bandit

Citat: dzimika poslato 19 Maj, 2011, 00:40
potrebna mi je informacija o zakonu koji ovo resava, tj koliko ja znam ako poslodavac otpusti zaposlenog kao tehnoloski visak onda narednih godinu dana ne moze da zaposli nikog na to radno mesto ali mi treba u kom delu zakona se to nalazi i clan ako neko zna?
hvala unapred

Narednih 6 meseci

Èlan 182.
Ako otka¾e ugovor o radu zaposlenom u sluèaju iz èlana 179. taèka 9)
ovog zakona, poslodavac ne mo¾e na istim poslovima da zaposli drugo lice u roku od
¹est meseci od dana prestanka radnog odnosa.



Èlan 179.
Poslodavac mo¾e zaposlenom da otka¾e ugovor o radu ako za to
postoji opravdani razlog koji se odnosi na radnu sposobnost zaposlenog, njegovo
pona¹anje i potrebe poslodavca, i to:
1) ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, odnosno nema
potrebna znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radi;
2) ako zaposleni svojom krivicom uèini povredu radne obaveze
utvrðene op¹tim aktom ili ugovorom o radu;
3) ako zaposleni ne po¹tuje radnu disciplinu propisanu aktom
poslodavca, odnosno ako je njegovo pona¹anje takvo da ne mo¾e da nastavi rad kod
poslodavca;
4) ako zaposleni uèini krivièno delo na radu ili u vezi sa radom;
5) ako se zaposleni ne vrati na rad kod poslodavca u roku od 15
dana od dana isteka roka za neplaæeno odsustvo ili mirovanje radnog odnosa u
smislu ovog zakona;
6) ako zaposleni zloupotrebi pravo na odsustvo zbog privremene
spreèenosti za rad;
7) ako zaposleni odbije zakljuèenje aneksa ugovora o radu u smislu
èlana 171. stav 1. taè. 1) - 4) ovog zakona;
8) ako zaposleni odbije zakljuèenje aneksa ugovora o radu u vezi sa
èlanom 33. stav 1. taèka 10) ovog zakona;
9) ako usled tehnolo¹kih, ekonomskih ili organizacionih promena
prestane potreba za obavljanjem odreðenog posla ili doðe do smanjenja obima
posla.

vitez_koja

 Мора да му уплаћује плате следећа три месеца, а то за запослење не знам.

jager

Kako stvari stoje, poslodavac mo¾e da se vadi na ovo:

1) ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, odnosno nema
potrebna znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radi;

Ali da li je u tom sluèaju du¾an isplatiti otpremninu?
U stvari, u kojim sve sluèajevima radnik koji je dobio otkaz ima pravo na otpremninu?

bopk

Poslodavac moze da primi drugog radnika i da mu da drugo zvanje a  u sustini isto radno mesto. Znam za takav slucaj.

prpa_zr

Citat: bopk poslato 19 Maj, 2011, 02:57
Poslodavac moze da primi drugog radnika i da mu da drugo zvanje a  u sustini isto radno mesto. Znam za takav slucaj.

to je generalno praksa kod nas.. da se primi drugi radnik na isto radno mesto samo se da drugaèiji naziv radnog mesta..

kada je u pitanju tehnolo¹ki vi¹ak, poslodavac je u obavezi da isplati otpremninu osim ako se zaposleni ne odrekne iste (vrlo èesto imamo sluèajeve ucene poslodavaca da se zaposleni odrekne otpremnine) a nakon toga ima pravo na materijalnu nadoknadu od dr¾ave a period primanja iste zavisi od du¾ine sta¾a kod poslednjeg poslodavca

Kengur

Ne mozes narednih 6 meseci da primis radnika na to radno mesto. Vec su ti rekli, samo mu das drugo zvanje i teraj dalje...

Info iz prve ruke.. ;)

gmum44

Zakon stiti nase drage "ROBOVLASNIKE" mogu nas je...kako god hoce .pola inspekcije je podplaceno i korumpirano i mozemo ga popu... svi koji radimo kod privatnika a sve cesce i u "drzavnim" firmama.Zakonopisac i zakonodavac je lepo napravio za sebe da maltene bez obrazlozenja moze da ti da otkaz i primi drugog radnikacitaj robica ali drugo zvanje i cao!SUT SA ROGATIM NIKADA NIJE MOGAO  samo ako mu je zena dobra onda ga napraviti rogonjom!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

sasafilipovic

Citat: jager poslato 19 Maj, 2011, 01:58
Kako stvari stoje, poslodavac mo¾e da se vadi na ovo:

1) ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, odnosno nema
potrebna znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radi;

Ali da li je u tom sluèaju du¾an isplatiti otpremninu?
U stvari, u kojim sve sluèajevima radnik koji je dobio otkaz ima pravo na otpremninu?

Ne isplaæuje se otpremnina u ovom sluèaju.

prpa_zr

Citat: sasafilipovic poslato 19 Maj, 2011, 11:23
Citat: jager poslato 19 Maj, 2011, 01:58
Kako stvari stoje, poslodavac mo¾e da se vadi na ovo:

1) ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, odnosno nema
potrebna znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radi;

Ali da li je u tom sluèaju du¾an isplatiti otpremninu?
U stvari, u kojim sve sluèajevima radnik koji je dobio otkaz ima pravo na otpremninu?

Ne isplaæuje se otpremnina u ovom sluèaju.

naroèito ako potpi¹e sporazuman prekid radnog odnosa.. onda nema ni pravo na materijalno

dzimika

Citat: Ru¾a-Bandit poslato 19 Maj, 2011, 01:35
Citat: dzimika poslato 19 Maj, 2011, 00:40
potrebna mi je informacija o zakonu koji ovo resava, tj koliko ja znam ako poslodavac otpusti zaposlenog kao tehnoloski visak onda narednih godinu dana ne moze da zaposli nikog na to radno mesto ali mi treba u kom delu zakona se to nalazi i clan ako neko zna?
hvala unapred

Narednih 6 meseci

Èlan 182.
Ako otka¾e ugovor o radu zaposlenom u sluèaju iz èlana 179. taèka 9)
ovog zakona, poslodavac ne mo¾e na istim poslovima da zaposli drugo lice u roku od
¹est meseci od dana prestanka radnog odnosa.



Èlan 179.
Poslodavac mo¾e zaposlenom da otka¾e ugovor o radu ako za to
postoji opravdani razlog koji se odnosi na radnu sposobnost zaposlenog, njegovo
pona¹anje i potrebe poslodavca, i to:
1) ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, odnosno nema
potrebna znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radi;
2) ako zaposleni svojom krivicom uèini povredu radne obaveze
utvrðene op¹tim aktom ili ugovorom o radu;
3) ako zaposleni ne po¹tuje radnu disciplinu propisanu aktom
poslodavca, odnosno ako je njegovo pona¹anje takvo da ne mo¾e da nastavi rad kod
poslodavca;
4) ako zaposleni uèini krivièno delo na radu ili u vezi sa radom;
5) ako se zaposleni ne vrati na rad kod poslodavca u roku od 15
dana od dana isteka roka za neplaæeno odsustvo ili mirovanje radnog odnosa u
smislu ovog zakona;
6) ako zaposleni zloupotrebi pravo na odsustvo zbog privremene
spreèenosti za rad;
7) ako zaposleni odbije zakljuèenje aneksa ugovora o radu u smislu
èlana 171. stav 1. taè. 1) - 4) ovog zakona;
8) ako zaposleni odbije zakljuèenje aneksa ugovora o radu u vezi sa
èlanom 33. stav 1. taèka 10) ovog zakona;
9) ako usled tehnolo¹kih, ekonomskih ili organizacionih promena
prestane potreba za obavljanjem odreðenog posla ili doðe do smanjenja obima
posla.


iz kog dela zakona je ovo?

Ruza-Bandit

#11
Zakon o radu -  4. Otkaz od strane poslodavca

pit

Citat: gmum44 poslato 19 Maj, 2011, 10:03
Zakon stiti nase drage "ROBOVLASNIKE" mogu nas je...kako god hoce .pola inspekcije je podplaceno i korumpirano i mozemo ga popu... svi koji radimo kod privatnika a sve cesce i u "drzavnim" firmama.Zakonopisac i zakonodavac je lepo napravio za sebe da maltene bez obrazlozenja moze da ti da otkaz i primi drugog radnikacitaj robica ali drugo zvanje i cao!SUT SA ROGATIM NIKADA NIJE MOGAO  samo ako mu je zena dobra onda ga napraviti rogonjom!!!

           A sto bi neko otpustio dobrog radnika.Taj poslodavac bi bio za mene budala.Otpusta se ili ''sutira lenchuga ili lopina '' nema treceg bar je to kod mene slucaj ....i to posle mnogo ubedjivamnja i davanja sansi za popravak ...i kad bas nece onda ko ga jebe nek ide drugog da zeza.
             Tako da nije sve crno belo kako se misli.

sasafilipovic

Danas je dosta te¹ko dati radniku koji ima ugovor na neodreðeno vreme dati otkaz. Jo¹ uvek hvataju na foru "potpi¹i da ne najebe¹" i slièno, ali ako radnik neæe da potpi¹e sporazumni raskid, poslodavac iima da se ba¹ namuèi. osim ako ga ne proglasi tehnolo¹kim vi¹kom ali onda je u obavezi da isplati otpremninu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 19 Maj, 2011, 22:43
Danas je dosta te¹ko dati radniku koji ima ugovor na neodreðeno vreme dati otkaz. Jo¹ uvek hvataju na foru "potpi¹i da ne najebe¹" i slièno, ali ako radnik neæe da potpi¹e sporazumni raskid, poslodavac iima da se ba¹ namuèi. osim ako ga ne proglasi tehnolo¹kim vi¹kom ali onda je u obavezi da isplati otpremninu.
Moze radniku u okviru njegovog posla da da "mission impossible" zadatak, i da ga na ostnovu neispunjavanja radnih obaveza, otkaci ko nesposobnog.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aca-pn

Normalnog coveka poslodavac ne moze da uceni, samo budalu. Ako nece da potpise sporazumni, ne moze mu nista, tj moze da pokusa da ga maltretira na poslu, ali isto tako i zaposleni moze da ga ne jebe 2% i da ga natera da mu da otkaz kako bi primao otpremninu iz biroa. I ako ga otkaci kao nesposobnog, sto kaze revolution, (ne)zaposleni ima pravo na otpremninu/pomoc iz biroa, ako se ne varam u tom slucaju 3 mececa, a ako ga otpusti kao tehnoloski visak 6 meseci.

Mene je bivsi poslodavac pokusao da predje tako sto mi je u sporazumnom raskidu ugovora racunao 5-6 dana odmora ( sa sve subotama), a ne 20 bez subota kako sleduje po zakonu. Prvo sam pokusao da mu objasnim da nije u pravu i da me je ostetio, kad sam video da me pravi budalom, rekao sam da necu da potpisem dok ne vidim u radnickoj knjizici prijavu za jos 15 dana koja mi je duzan, plus jos pola plate. Naravno da je popizdeo i naravno da mi je sve isplatio u kesu na ruke (i pola plate i pola prijave za mesec) u roku odmah :)

jager

Najgore je to, ¹to u mnogim firmama u trenutku zaposlenja potpisuje¹ i blanko sporazumni raskid. Pa to poslodavac lepo odlo¾i u svoju arhivu i izvadi ga po potrebi. KOME i KAKO ti da doka¾e¹ da si to potpisao prvog dana na poslu? A ako neæe¹ da potpi¹e¹, neæe¹ ni dobiti posao..... eeeeeeee, Srbijo, meðu ¹ljivama....  [veryangry]

sasafilipovic

Citat: revolution poslato 20 Maj, 2011, 00:07
Citat: sasafilipovic poslato 19 Maj, 2011, 22:43
Danas je dosta te¹ko dati radniku koji ima ugovor na neodreðeno vreme dati otkaz. Jo¹ uvek hvataju na foru "potpi¹i da ne najebe¹" i slièno, ali ako radnik neæe da potpi¹e sporazumni raskid, poslodavac iima da se ba¹ namuèi. osim ako ga ne proglasi tehnolo¹kim vi¹kom ali onda je u obavezi da isplati otpremninu.
Moze radniku u okviru njegovog posla da da "mission impossible" zadatak, i da ga na ostnovu neispunjavanja radnih obaveza, otkaci ko nesposobnog.

Nije to tako jednostavno, ako radnik ne mo¾e ne¹to da uradi, daje mu se pismeno obave¹tenje na koje radnik mora pismeno da odgovori u roku od 15 dana, pa ¾albe, primedbe... Ako se pametno igra ima tu posla i za ispekciju rada, i za sud (sporovi izmeðu radnika i poslodavca se sada re¹avaju vrlo brzo). Ono kao ne sviða mi se radnik, ili gleda me popreko... pa odmah otkaz... sa ugovorom na neodreðeno, sve postaje tako komplikovano za poslodavca a tako jednostavno za radnika. Dovoljlno je samo da radi¹ svoj posao odgovorno i ne mo¾e ti niko ni¹ta.
Ali uvek ima prekih, brzih, pla¹ljivih ili kojih veæ, koji neæe da ulaze u sukob sa poslodavcem ili ulaze u prejak sukob posle kog nema povratka u firmu.

@Aca-pn
Za¹to si potpisivao sporazumni raskid? To se potpisuje samo ako te poslodavac uceni da æe da te goni preko suda za neku glupost koja se napravi na poslu.

aca-pn

Pa i za taj sporazumni smo se raspravljali, ali sam na kraju prihvatio. Fora je u tome sto nije hteo da mi da odmor leti, vec samo zimi (po zakonu ima pravo na to). Ja sam mu rekao da ipak idem na odmor i da ne mogu toliko da se zrtvujem zbog firme, da ceo zivot ne odem na more, na sta je on rekao da ako odem, kad se vratim mogu da uzmem radnu knjizicu, a ja da i pored toga ipak idem na odmor.
Kad sam se vratio, on frajer vec zavrsio svu papirologiju. Kaze samim tim sto si znao sta te ceka ako odes na odmor, znaci da si ti meni dao otkaz, a ne ja tebi. Mogao sam da teram mak na konac i da ga nateram da napise da je on meni dao otkaz, ali nisam hteo vise da se nerviram oko budale.

pit



         Kad u Srbiiji prpradi ''institucija'' zvana preporuka od bivseg poslodavca onda ce se mnoge stvari srediti.Zaposljeni se nece zezati na poslu i vodice reda sta i kako rade jer ako dobiju losu preporuku nece moci nigde da nadju posao.
         Naravno osudjujem dzibere poslodavce i eksploatatore i svakako da ih treba sankcionisati ali i zaposljeni umeju da budu samo takav olos.