Glavni meni

otkaz kao tehnoloski visak

Započeo dzimika, 19 Maj, 2011, 00:40

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jager

Pite, tvoje razmi¹ljanje je sasvim OK iz ugla poslodavca. No, veruj mi da ne mo¾e¹ ni u najgorim snovima zamisliti kakav te olo¹ od poslodavaca postoji! Robovlasni¹tvo je pièka materina naspram onoga ¹to se de¹ava u Srbiji. Ja sam, na svom pro¹lom radnom mestu pro¹ao vrlo ... "neprimereno", da ne upotrebim neku goru reè. Poslodavac me je iscedio kao krpu, nisam imao radno vreme, radio sam kad god je to trebalo (noæu, vikendom, praznikom), sreðivao njegove privatne probleme... A za sve to nisam dobio NI DINAR za prekovremeni rad. O dranju, urlanju, lupanju ¹akom po stolu i neprestanom psihièkom maltretiranju ti ne moram posebno ni prièati... Na kraju sam popizdeo, rekao budali ¹ta imam i dao otkaz. Pare mi jesu potrebne, ali imam i ja svoj obraz i ne dozvoljavam da me polupismeni majmun tretira kao svoje vlasni¹tvo. Na prodaju je moj rad, ne ja u kompletu.

jager

Pite, tvoje razmi¹ljanje je sasvim OK iz ugla poslodavca. No, veruj mi da ne mo¾e¹ ni u najgorim snovima zamisliti kakav tek olo¹ od poslodavaca postoji! Robovlasni¹tvo je pièka materina naspram onoga ¹to se de¹ava u Srbiji. Ja sam, na svom pro¹lom radnom mestu pro¹ao vrlo ... "neprimereno", da ne upotrebim neku goru reè. Poslodavac me je iscedio kao krpu, nisam imao radno vreme, radio sam kad god je to trebalo (noæu, vikendom, praznikom), sreðivao njegove privatne probleme... A za sve to nisam dobio NI DINAR za prekovremeni rad. O dranju, urlanju, lupanju ¹akom po stolu i neprestanom psihièkom maltretiranju ti ne moram posebno ni prièati... Na kraju sam popizdeo, rekao budali ¹ta imam i dao otkaz. Pare mi jesu potrebne, ali imam i ja svoj obraz i ne dozvoljavam da me polupismeni majmun tretira kao svoje vlasni¹tvo. Na prodaju je moj rad, ne ja u kompletu.

pit


           
                Kod mene su svi prijavljjeni ,imaju 8 casovno radno vreme ,placen godisnji odmor,cak mi dvojica majstora rade po  4-5 sata jer im je toliko dovoljno da zavrse svoj posao pravljena peciva i bureka i slobodni su....sto bi ih zadrzavao dalje.
                E ali dok sam dosao do te ekipe dobrih majstora prosao sam kroz pakao i video svakakve skotove koji su pijani dolazili na posao,kasnili i pravili budalastine za neverovati.I kako postupati sa takvima nego OTKAZ.....ILI PROPAST,NEMA DRUGE.
                E da ima budala medju poslodavcima ima i ja ih znam dosta .....slobodno mogu reci pola ima ok a pola su komleksasi ali sto je vece kriza odnos ce da s povecava na stetu dobrih.
               Plate je sve teze isplatiti,drzava sa svoje strane sve cini da nam oteza pposlovanje sve vecim i vecim nametima iako se u javnosti deklarise suprotno i tako....da ne mracim vise.
               

jager

Citat: pit poslato 24 Maj, 2011, 01:03
Kod mene su svi prijavljjeni ,imaju 8 casovno radno vreme ,placen godisnji odmor,cak mi dvojica majstora rade po  4-5 sata jer im je toliko dovoljno da zavrse svoj posao pravljena peciva i bureka i slobodni su....sto bi ih zadrzavao dalje.

ZAPOSLI ME KOD TEBE! ;D

©alu na stranu, retki su normalni poslodavci koji daju uslove koje ti daje¹. Svaka ti èast na tome!
Da bi ne¹to dobio, mora¹ ne¹to i da daje¹. Ti si to lepo razumeo i primenjuje¹, ali na ¾alost, gomila drugih poslodavaca nije. Jebga....

balcan girl

jbg kod mene si prvo potpisao sporazumni raskid odnosa pa tek onda ugovor na neodredjeno :(
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

sasafilipovic

Oduvek si bila problematièna... Samo su od tebe tra¾ili da potpi¹e¹ :D

balcan girl

ne sale jos jedna koleginica je potpisala :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

pit

Citat: jager poslato 24 Maj, 2011, 03:00
Citat: pit poslato 24 Maj, 2011, 01:03
Kod mene su svi prijavljjeni ,imaju 8 casovno radno vreme ,placen godisnji odmor,cak mi dvojica majstora rade po  4-5 sata jer im je toliko dovoljno da zavrse svoj posao pravljena peciva i bureka i slobodni su....sto bi ih zadrzavao dalje.

ZAPOSLI ME KOD TEBE! ;D

©alu na stranu, retki su normalni poslodavci koji daju uslove koje ti daje¹. Svaka ti èast na tome!
Da bi ne¹to dobio, mora¹ ne¹to i da daje¹. Ti si to lepo razumeo i primenjuje¹, ali na ¾alost, gomila drugih poslodavaca nije. Jebga....

             Mislim da do problema dolazi onda kad poslodavac pocinje od zaposljenog da trazi da radi ono sto nije u opisu njegovog radnog mesta  ili kad ga tera da radi prekovremeno ili nedeljom a sve to bez nadoknade.Zbog svega toga je potrebno jasno DEFINISATI sta se radi i toga se pridrzavati striktno...a ako poslodavac hoce nesto preko toga mora  to i da plati dodatno.
            E to lepo zvuci ovako kad pisemo ali u praksi uvek izadje neki dodatni posao ili firma treba da ima 10 zaposljenih a ima 8 pa onda oni tegle i za ova dva nepostojeca.
           
         

jager

Citat: pit poslato 24 Maj, 2011, 16:12
Mislim da do problema dolazi onda kad poslodavac pocinje od zaposljenog da trazi da radi ono sto nije u opisu njegovog radnog mesta  ili kad ga tera da radi prekovremeno ili nedeljom a sve to bez nadoknade.Zbog svega toga je potrebno jasno DEFINISATI sta se radi i toga se pridrzavati striktno...a ako poslodavac hoce nesto preko toga mora  to i da plati dodatno.
            E to lepo zvuci ovako kad pisemo ali u praksi uvek izadje neki dodatni posao ili firma treba da ima 10 zaposljenih a ima 8 pa onda oni tegle i za ova dva nepostojeca.
           
         

Hehe. U pravu si skroz! Mada, meni je u opisu radnog mesta stajalo sve ono ¹to treba da radim, sa dodatkom: "... i ostali poslovi po potrebi, a po nareðenju neposrednog rukovodioca". ©to znaèi da je imao pravo da mi naredi i da mu popu¹im, ako mu se tako hoæe :) Hoæu da ti ka¾em da je sve do svesti i "normalnosti" poslodavca. Ako si normalan poslodavac, odnosi¹ se prema svojim radnicima sa po¹tovanjem pre svega njih kao liènosti, a zatim i sa po¹tovanjem prema njihovom slobodnom vremenu. A svi radimo za novac. A poslodavac æe te na najbolji naèin ceniti ako tvoj rad PLATI onoliko koliko si radio. Ni manje, ni vi¹e.
E sad, druga je stvar ¹to po¹tenih i èetitih poslodavaca ima veoma malo, na ¾alost....

Zato ponavljam: ZAPOSLI ME KOD TEBE! ;D

aca-pn


jager

Jo¹ da imam neke sise, pa ajd'.... a ni noge nisam obrijao... ;D