Glavni meni

Customizing "baba" to make her "devojka" ........

Započeo negro, 27 April, 2011, 12:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

AndreyRR

au trica bez prestupa  ;D ;D,nek su zivi i zdrvai i puni srece,lep projekat,mada kada sam
video mali boldor mislio sam da ce biti cafe. ;D ;D [cheers]

negro

Dragi moji i drage moje,

upozorenje pre ovog odgovora je da je u temi pisano pre vi¹e od 120 dana, pa dal' da razmislim da pokrenem novu temu? Jok ja....

Posle kraæe pauze ( :D) do¹ao je i taj dan, tj. juèe, kada je ponovo nastavljen proces pravljenja baba-devojke... Ma¹ina je oterana kod majstor varioca, ceo dan smo se zezali sa sitnicama, varenjima, pomeranjem agregata unapred da bi mogao da stane K&M, zbog pomeranja sekli 4 nosaèa agregata, izduvnu granu, pomerali nosaèe, produ¾ili kratke i produ¾ili granu za pomeraj.... Popunjeni svi varovi, ram doveden u konaèan polo¾aj.

Raspakovali smo sve ponovo, u rinfuzi sam preterao u gara¾u. Moram da napravim jo¹ par sitnica kod strugara, a vezano sa no¾ne komande, to mo¾e da se zavr¹i za kratko vreme. Uglavnom, ostaje mi da izbrusim varove, planiram da ih preðem osnovnom bojom zbog rðe, da sastavim sve u konaèan polo¾aj i oteram na izvoðenje strujne instalacije.

Jedna stvar koja mi je ostala je lokacija akumulatora... nema gde da se smesti. Jedino ¹to mo¾e to je da ubacim 2 komada od po 6V i da ih redno ve¾em, jer su manji gabaritno, pa mogu da ih smestim ispod rezervoara, s tim da napravim blagu za¹titu od grejanja...

Slike æu da ubacujem kako budem sastavljao.... za sada ih nema......

Pozz

Lazic


negro


LM, evo dileme: hocu malo da podignem volan. Gornji trougao viljuske sam napravio od neke legure Al, super izdrzljive kako mi je preneto. Tu bih urezao u taj trougao sa gornje strane n1avoj za srafove koji ce pricvrstiti drzace volana. E, sada ide dilema: podigao bih to sve malo u vis. Na pamet mi pada da uzmem duze srafove, da od prohromske cevi malo sire od srafa isecem 4 komada po, recimo, 7cm, mislim da ce biti dovoljno, a onda usrafim nosace volana tako sto cu izmedju trougla i nosaca postaviti cevi koje ce ujedno da budu i odbojnici. Nadam se da nisam konfuzan.

Da li je to pametno resenje ili postoji pametnije (a verovatno i bolje)? Ajmo, misljenja....

Pozz

UFF


Ostoja

Pa lak¹e ti je da na strugu od aluminijuma napravi¹ cilindriène distancere recimo debljine zida 4-5 mm, em æe biti èvr¹æe, em æe estetski igledati bolje. Èak mo¾e¹ gore i dole ostaviti malo ¹iri prsten, recimo preènika 15-20 mm a visine 5-10 mm, tako æe¹ osigurati dobro naleganje a neæe¹ izgubiti estetiku. Sve to mo¾e¹ uskladiti sa ¹irinom gornjeg dr¾aèa da se gaða i ni¹ta ne viri nigde, nadam se da æe¹ shvatiti ¹ta sam hteo reæi.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

dzimika

obicno ide da je u trouglu kao silen blok, tj guma koja smanjuje vibracije, lose strane su sto se posle par godina guma malo razjebe pa dobije veci hod i onda smanjuje osecaj, najbolje je ako mozes da iskopiras sto vise resenje sa nekog motora (endurace imaju kacenje koje tebi treba) tj da samo prolazi saf kroz trougao
najbolje na strugu da napravis ceo taj deo izjedna

negro

Razmislicu jos da li cu da podizem volan ili ne, to cu da ostavim kada sastavim sve.

Nego sada imam jednu dilemu: da li da sastavim komplet masinu, ofarbam sve pa onda razvucem instalaciju ili da razvucem instalaciju pa tek onda da farbam? Prihvatam sve savete koji imaju dobro obrazlozenje.

Hvala i pozz.

PS Bice slika uskoro........

Lazic


dzimika

ofarbas prvo, neces moci da ofarbas lepo od instalacije, inace prvo obelezi gde sta ide :D

Lazic


negro

Opet ti sa pivom.... pa popi jedno odmah, a dok ne zavrsim mozes i jos koje.... a kad zavrsim onda cemo svi zajedno....

Ajde da se osvezim sa informacijama. Malo sam stagnirao jer sam u svojih slobodnih 15 minuta dnevno pravio deci konstrukciju za ljuljaske, ide lepo vreme....

Karburatori su odvojeni od agregata, jedva. Skinuo sam selne kojima su bili pricvrsceni za agregat, odnosno za one produzetke koji idu u agregat (kako se zovu ti kanali, imaju svi sraf za prikljucivanje vakummetra za stelovanje, ne znam), medjutim nisu hteli da se skinu odatle. A na tim produzecima su inbus srafovi ali dva na 2. i 3. cilindru imaju tesko dostupan unutrasnji sraf (sa donje strane i skoro mu je nemoguce prici obicnim imbusom jer smetaju karburatori) pa sam jedan nekako i uspeo da odsrafim ali drugi ne, ali sam odvojio karburator sa tog produzetka i skinuo. Karburatori kod majstor Mike (Mikamoto, hvala Miko na pomoci), ocekujem ih sredjene u sredu.

Prvo sam rupe na agregatu zapunio krpama, a onda sam ga isprskao sa nekim shklj sredstvom koje sam pazario pre 2 godine u jednoj lokalnoj prodavnici delova sa preporukom. Sredstvo proizvodi firma iz Mladenovca. Roze je boje. LM, naprskao sam agregat i sutradan uvece dobio samo prljav agregat roze boje. Kada probam mokrom krpom da ocistim - dobijem skoro istu kolicinu prljavstine kao i pre prskanja, samo bez roze boje. Onda lepo uzmem Axel Sgrasso, zuti, najbolji, naprskam agregat sa njim, posle 10-ak minuta razvucem crevo (a sve se to desava oko 22:30) jer perionice ne rade, pa sa bunara najjacim mlazom koji imam na crevu isperem ceo agregat. I za taj postupak sam vise nego zadovoljan. Slike su u mobilnom, nisam jos preneo u racunar. Stizu kad i ja stignem da ih prebacim.

Nastavljam sa sklapanjem cim stignu karburatori. Onda idemo dalje. Bice i slika....

Pozz

Lazic

Citat: negro poslato 22 April, 2013, 18:22
Opet ti sa pivom.... pa popi jedno odmah, a dok ne zavrsim mozes i jos koje.... a kad zavrsim onda cemo svi zajedno....

sve se bolje radi uz pivo...:D evo, popih jedno upravo...:D

negro

Da ne bude samo na prici....

Slika 1.... agregat slikan sa zadnje strane pre pranja....

Slika 2.... agregat naprskan sa "super odlicnim" roze sredstvom za pranje koje ne treba kupovati.....

Slika 3.... razlog ometanja rada na motoru....

Slike oprane masine kada stignu karburatori..... i kada krene sastavljanje.....

[attachment deleted by admin]

negro

Slika 1.... Nosaci agregata sastavljeni radi zajednicke obrade.....

Slika 2.... Nosaci agregata nakon obrade.....

Idemo dalje...

Pozz

PS Lazicu, a pivo?

Lazic

Upravo popio...:D Pa pogledao dokle si stigao...[cheers]

Damnmoto


negro

Evo jos malo slika, bilo je malo radova, nastavljam polako ali sigurno...

Stigli distanceri volana, namestio kn da vidim kako izgleda, dobija se polako neki izgled koji mi se svidja....



[attachment deleted by admin]

negro

I jos malo.....



[attachment deleted by admin]

Lazic

©ta ti je protok vremena, kad si poèeo da sreðuje¹ babu MM nisu ni postojali, a neki tamo Laziæ je spamovao po bljb-u...:o :D