Glavni meni

Customizing "baba" to make her "devojka" ........

Započeo negro, 27 April, 2011, 12:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

negro

Pozdrav svima.

Evo sta sam naumio, zapoceo i nastavljam ovih dana, ali nikako da sve legne na svoje.

Kao sto znate (a za one koji ne znaju) detaljnija tema je "tamo negde" na "onom" 4umu, ali evo ubrzane verzije i ovde...

LM, sve je pocelo tako sto sam dosao do agregata rc42 za relativno male novce, a onda se sve otvorilo. Umesto da uskoci agregat u ram, Gojko mi pokloni zadnju viljusku od 900rr! (hvala Gojko jos jednom), onda mora da se koriguju i kocnice pa sam pazario i prednji trap od 900rr, pa sam onda hteo da ubacim rezervoar od sevenfifty, taman ga preradio kad natrci rep, rezervoar, sediste i amortizer od vfr800 2008, pa se onda centriralo, balansiralo, nije jos sve dovedeno u ono sto treba, ali evo malo slika....

Moja masina (nekada)...




Novi agregat...




Krenulo rasturanje....




I dodjoh dovde...




Pocelo merkanje odavde...




Centriranje agregata i viljuske...




Viljuska kracena i postavljeni distanceri....




Ovako je pocelo...




A ovako zavrsilo (brusilica rulez!!!)...




A onda smo postavili i ostatak delova...




Napravljen trougao viljuske...




Nosaci agregata...




Isti taj nakon obrade...




Malo smo se zaneli i...




Zaboravih da napomenem da smo i izduve pravili na meru od prohrom cevi...




Jos jedna izlozbena slika...




I sa druge strane opet....




Topovi su ostali od VFR....




I za sada smo tu stali.

Ostalo da se uradi: trenutno pravim nosace fuzastera vozaca i poklopac prednjeg lancanika od prohroma 6mm, dao na secenje ali coveku crkla cnc masina (nema srece a nemam ni ja) tako da cekam... kad to uradim rasturamo sve, popunjavamo varove i ode na farbanje.

Farbanje donira Darko iz Svilajnca, dogovor je da mu platim materijal, ruke nece da naplati a ja mu dajem odresene ruke da farba kako god hoce.

Posle farbanja - konacno sklapanje, razvlacenje instalacije, montaza svetala, satova (koje jos nisam pazario), kocnica, ... imam jos gomilu posla ali se nesto nadam da cemo ze vozati ove sezone...

Pozz...

zuba


Kengur

Odlicno!

par stvari...
Ne znam kako ce izgledati od napred, ali ako ce biti "golac" onda su lonci(topovi) preveliki... Obavezno neki after market ili ti Robert ada... :)

negro

Plan i program je da ostane naked iliti golaæ... ¹to se topova tièe za sada se ni¹ta ne dira... ogranièenje sa finansijama æe, na ¾alost, dovesti i do toga da stavim okrugli far napred (koji bih rado promenio za neki kaskadni u dva nivoa kao noviji ktm i slièno) ali o tom potom....

Kengur

Naravno da znam da su finansije problem, kao i kod svih nas...

Ovaj rep ima opasnu liniju, i tako bi seli neki kraci izduvi uhhhhhhh........ :)

UFF

sad ima sexy guzu, jos kad bi napravio neki oklop da prekrije stari agregat...

negro

Zaboravio sam poneki detalj... pazario sam volan 28/22mm kao i dr¾aèe volana koji æe se montirati... ne bih pokrivao stari agregat, hoæu da ostane kako jeste.

Poruèen je i par kn filtera RU-2852, sti¾u sredinom Maja...

Toliko za sada...

mohikanac

#7
Citat: UFF poslato 27 April, 2011, 13:05
sad ima sexy guzu, jos kad bi napravio neki oklop da prekrije stari agregat...

Ovakvi agregati se ne sakrivaju,jer neko voli da vidi masineriju,meni je svaki veliki liniski 4 lepsi od bilo kakve plastike.

Plastike idu na motore sa agregatom kao kod apn-a,da popune supljine :).

Gavrolini

sve je super samo mi nesto fali izmedju rezervoara i masine u prednjem delu...nekako previse sve "zjapi" i rezervoar se vidi od dole sto mi i nije bas lepo

negro

Sla¾em se sa tobom da zjapi... mislio sam da napravim plastiku samo u tom delu ali me Brka pokolebao... da se ne zezam sa plastikom nego da napravim od lima taj deo kao br¾e i lak¹e re¹enje... ali konsultacije dolaze ovih dana sa majstor Acom koji vari sve to... ima i on lepih ideja...

BTW, cnc ma¹ina popravljena, Milanèe poruèio da bi sutra popodne trebalo da se pojave nosaèi fuzastera i poklopac lanèanika i onda... in action!

Slike èim se dokopam delova...

isterivac

U Srbiji poznat izraz "jebanje keve"!
Svaka cast!!!!
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

KIZA69

#11
Citat: negro poslato 27 April, 2011, 12:07

Novi agregat...



jelej dukaaa....jer ovo onaj agregat koji sam nosao mesec dana po kabini kamiona,koji je obis'o pola evrope pre nego sam ti ga doter'o doma??
assumption is the mother of all fuck up...!

KIZA69

assumption is the mother of all fuck up...!

UFF

sto citira celu stranu da bi ostavio komentar?  :/

zuba

Da bi admini imali posla! :P Ne zna èo'ek bre!

KIZA69

assumption is the mother of all fuck up...!

isterivac

Mozda bi ova supljina ispod rezervoara sto "zjapi" kako kaze Gavrolini mogla da se zatvori ali da moze da koristi kao spremiste za alat ili tako nesto, ipak ima mesta za neke sitnice..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

negro

Ima tu ispod mesta poprilièno... Ne radim update teme jer sam napravio poklopac prednjeg lanèanika i levi nosaè fuzastera, ali kada sam probao da ga montiram sve je bilo odlièno do trenutka kada sam trebao da podignem "æopavu". E tu sam shvatio da sve pada u vodu jer zbog dimenzija nosaèa ona ide samo do pola u vis, a nosaè da seèem u ovom dizajnu ne smem jer æu ga dodatno oslabiti ¹to ne dolazi u obzir. Sinoæ sam pravio novi dizajn nosaèa tako ¹to sam uzeo sliku repa i po plastici uradio konture a nakon toga smanjio to na meru koja mi odgovara tako da æe nosaè fuzastera biti umanjena kopija plastike repa gledano s boka.

Kada probam kako izgleda sa kartonskim modelom onda æu postaviti i sliku...

A ¹upljinu sam razmi¹ljao kako da popunim i ostalo je da se napravi metalna pregrada, ali kako æe ona izgledati - niko ne zna. Takoðe, treba imati u vidu da tu idu i bobine...

RRa¹ko

ja bi verovatno ostao na slici sa brusilicom al tebi svaka cast!!  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Havarisan

Ne bih puno da pametujem zato sto ne volim ni meni neko da popuje, ali ono sto bih ja promenio je taj rezervoar, zato sto mu uopste ne stoji. taj rezervoar je za neki motor sa punim oklopom. Trebao bi naci neki rezervoar tipa Z750,Z1000 od 2004 pa mladji ili neki hornet ITD... inace sve ok

Prednja vila od cbr900 koja se bas tesko nalazi. ona je bas dobro cucnula, ali mi je ugao viljuske malo veci.
Zadnja viljuska izgleda YZF 750 ona mi je OK. Ako nemas prednja klesta odgovaraju ti od ZZR, ZXR...


Na kraju ce ispasti mnogo dobar verujem, ali ima jos dosta rada oko njega. [cheers] [cheers] [cheers] [watching] [watching]