Glavni meni

Menjanje svecica na africa twin XRV 750 RD O7

Započeo BANE BROTHERHOOD, 05 April, 2011, 20:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

svetski rekord moje malenkosti>zamena svecice (jedne) na TDM850    4 sata i 15 minuta
dodje covek kaze nisu imali u nekom servisu odgovarajuce svecice, pa on kupio pa dosao do mene da zameni...pita posto....reko nemoj bre zajebavas nije to nista strasno...castices nesto i dovoljno...elem, sve krece kako treba, popustam hladnjak da padne,cupam kape, zavlacim kljuc i vadim prvu svecu...vracam novu....zabadam kljuc u drugu rupu..kad ono, nesto nece. Sad u rupi kilometar duboko, ne vidi se sta me jebe. Pogledam kapu, a na njoj nema donje gumice...dihtujuce...dakle ostala na sveci.....na dubini od kilometra....znam tehniku, pa posaljem cioveka po ladno pivo, dok iscupam gumicu uz pomoc kukica napravljenih na tankoj celicnoj zici. covek se vraca , a ja vec preznojen...ne ide...popijemo pivo......pola sata kasnije saljem coveka po drugu turu piva...ruke se vec koce, dok graske znoja ulaze u oci...trepcem ko sojka na jugovinu....Pola sata kasnije i pet piva kasnije...saljem po jos jednu turu.....vidim zanocicu. Kazem coveku idi ti a ja cu polako da cupam....kaze Bogun, jok bre moram da vidim to cudo koje ume tako da jebe. Posle cetri sata i petnaest munuta, vadim trijumfalno gumicu iz rupe, i shvatam sta je buio problem...predhodno menjanje svecice se zavrsilo montiranjem vec pokidane gumice, te sam ja samo kolateralna steta....svecica zamenjena...napokon.. Pita covek, sa tuznim pogledom u ocima(skoro da mu je suza krenula) :sta sam duzan.....TI OVO NE MOZES DA PLATIS A MENE JE SRAMOTA DA NAPLATIM KOLIKO TREBA, PA DA NE BI BILO NEPRIJATNO I TEBI I MENI, OVO JE NA RACUN KUCE.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE


boza

I ja sam tek sad video temu.
Ja na mojoj africi rutinski zamenim sveæice sa cevastim kljuèem 18mm. Najobièniji cevasti unior (ako je to va¾no) kljuè. Dodu¹e prestrugan je sa spoljne strane tako da je spolja okrugao a ne ¹estougaoni. Gornji deo kljuèa tj 19mm sam odsekao par milimetara iznad rupe za ¹rafciger da mi ne smeta zbog du¾ine. Naravno za prednji cilindar mora da se pomeri hladnjak.

Panta Zemunac

Bo¾o...ja sam na mojoj trojci morao imati poseban kljuc da bih promenio i one dve kojima se te¾e pristupa...ako nema¹ taj kljuc najebao si!! Pa valjda zna¹ o cemu pricam a ne kao onaj u KILeru koji mi vraca dve svecice i ka¾e mi da su vi¹ak...tek kada sam mu objasnio gde se nalaze, on za glavu...sve jedno, nije mi ih zamenio jer nije imao taj kljuc!

El Jefe

Ja mislim da je rekord za  Transalp dva dana.Vlasnik je poceo,jedan pomagao,a treci je sutradan sklopio ostatke. [rofl]
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

na transalpu sam promenio svecice i nastelovao ventile za jedno popodne i to bez specijalnog kljuca za svecice i to sam prvi put u zivotu radio na transalpu

ЯЭВОЛУТИОН

meni je veci smor skinuti sve da bi dosao do ventila pa onda vracati......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

generalno najvise vremena ti i treba da skines sve i vratis nego za stelovanje, mada ni stelovanje nije naivno jer od rama jedva pridjes na 2 mesta