Glavni meni

Koji motor planirate sledeci da kupite a koji biste voleli da imate?

Započeo UFF, 22 Oktobar, 2010, 18:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Citat: castor poslato 08 Jun, 2017, 17:20
Citat: Major poslato 08 Jun, 2017, 14:01
Citat: castor poslato 07 Jun, 2017, 21:32
Zna li neko nekoga ko prodaje Liberty-ja na ¾ute tablice, ali ili da je sa kitom od 80 ccm ili da je smuljan onaj od 125 ccm? Treba mi za drugara...

Matori sta ce mu kita od 80cm oci ce mu ispasti!

Pa ova od 50 mu je mala... [rofl] [rofl] [rofl]

Ako je tako onda dobro :D

DebeliZmaj

Citat: navajo poslato 09 Jun, 2017, 12:41
Nisam, stoji mi za ukras...oduvek sam mastala da imam Inazumu umesto figure nekog poznatog vajara:)
[ludak]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


mi¹ko_kolo

Natrèah sada i dopade mi se na prvi pogled.



300 kuba, dva cilindra, 40 konja, dovoljno visok za grad, 19 napred... Novi, manji KLE.

mali_zmaj

Ma kakvih 300ccm,uzmi Versysa 650 i do penzije da ga gonis!!
jin-jang

megaidiot

slazem se za verysa650, ali od ovih novih novih 'malih' (ko sto je mali strom i ona honda nova) mislim da je najbolja opcija.

mi¹ko_kolo

Citat: mali_zmaj poslato 15 Jul, 2017, 21:05
Ma kakvih 300ccm,uzmi Versysa 650 i do penzije da ga gonis!!
Hoæu, za par godina, kada pa¹enogu dosadi. Upravo je u proceduri kupovine novog. Mislim, ne polovni-novi veæ novi-novi.

Kostić

ma kakvi 650, ovo od 300 cca prava stvar za apsolutno sve. i da se naputuje¹ polako ko èovek ,vidi¹ ne¹to, dode¹ u ¹umu i preskoèi¹ stablo, ide¹ na pijac, da¹ deci da se vozikaju.... jes moderno ru¾no al upotrebljivo za sve

megaidiot


mali_zmaj

Citat: kosta66 poslato 16 Jul, 2017, 12:14
ma kakvi 650, ovo od 300 cca prava stvar za apsolutno sve. i da se naputuje¹ polako ko èovek ,vidi¹ ne¹to, dode¹ u ¹umu i preskoèi¹ stablo, ide¹ na pijac, da¹ deci da se vozikaju.... jes moderno ru¾no al upotrebljivo za sve
,

kakvo preskakanje stabala!! pa to nije trajal,nije ni kros..,daj Kole mator si,urazumi se,to je za malko asfalta,makadama eventualno....,a drugo covjek je prije vozio jaci motor,pa bez obzira sto nije agresivan vozac,skontao bi za tri mjeseca da mi je to malo jace biciklo!!!  jest novo,jest mala rega,malo trosi...,jest kawa i to mu je veliki plus  (pitajte Uffa) ;)  ,al brate sa konja na magarca....
jin-jang

Lazic

Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Jul, 2017, 00:29
Natrèah sada i dopade mi se na prvi pogled.



300 kuba, dva cilindra, 40 konja, dovoljno visok za grad, 19 napred... Novi, manji KLE.
Dovoljno visok za grad... Odlièna kategorizacija, ni¹ta gore od niskih vozila u gradu... Kle je taman visok da preskaèem veæinu retrovizora... ;D

A ovo uop¹te nije lo¹e za prvi motor... :D

UFF


mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 17 Jul, 2017, 00:40
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Jul, 2017, 00:29
Natrèah sada i dopade mi se na prvi pogled.



300 kuba, dva cilindra, 40 konja, dovoljno visok za grad, 19 napred... Novi, manji KLE.
Dovoljno visok za grad... Odlièna kategorizacija, ni¹ta gore od niskih vozila u gradu... Kle je taman visok da preskaèem veæinu retrovizora... ;D

A ovo uop¹te nije lo¹e za prvi motor... :D
Meni æe to biti skoro nabitniji uslov za kupovinu sledeæeg motora. Krajevi kormana moraju da budu vi¹i od 90% retrovizora na kolima.

Kostić

sa konja na magarca? misli¹, mali zmaje, sa kuntakinte na rimski penis? vozio je èovek malo jaèi motor... ok, ok. nek kupi ¹ta oæe. i ja sam imo malo jaèi motor, al bi tako rado volo dimam 300 kubika, ma ¹ta 300, 250 bre, al ja sam mator, mada mi se i dalje di¾e na dobre klinke od èetri banke :)

mi¹ko, stavi volan od ponike i nema brige il ko oni ¹to dr¾u ruke ko da su se predali :)


megaidiot

Citat: kosta66 poslato 17 Jul, 2017, 09:10
ko oni ¹to dr¾u ruke ko da su se predali :)
negde sam citao da su u amerikama zabranili te sto vise ko marmun za starije ljude, zbog srca.

mali_zmaj

Kole ne kazem ja da to nije dovoljno,i da to zadovoljava 90 odsto nasih potreba,ali kupit ce ga,i za godinu dana kad krene na prvo putovanje i skonta da je slab i kilav,i da ne moze,a posebno ako natovari suprugu i stvari ,da pretekne kamion posteno...,za grada,malo medjugradske,za pocetnike ok...,ali bilo sta drugo..., i sta onda,prodavaj,ganjaj drugi..,mada kako veli cekat ce ga jedan kod pase!! Tako da je kupovinu rjesio,ali prodaja...  Mislim moze se sa tim na kraj svijeta,ako si strpljiv dovoljno,ali cemu!!

Eto ja ga prvi ocekujem u gostima cim se natakari na dva tocka!!  Divan covjek,brko,licno ga upoznao!!  he he he
jin-jang

Kostić

ja sa dvestapedeset dvotaktnih kubika preputovo sto iljada sa sve korpom punom klope na metalnoj korpi i decom izmeðu mene i ¾ene.... obilazio i kamione i avtobuse po¹teno bez ikakve muke. nepo¹teno nisam ni probavo, to zovu makazice i mo¹se pogine.

sa automatikom i¹o u suboticu bez ikakve muke bez da me iko ubio i da mi crko matik...

inaèe, ¾ivo jedan simpatièan èoek. on je imo motor koji je sklepan neki veæi ram, ne¹to ko za vetriæ u kosi. imo agregat od apenca. ¹ta se taj èovek naputovo dasti ¾iv i zdrav... umro je na¾alost. kad sam ga god vido na nekom skupu, meni bilo kao da i ja hoæu da budem ko on. da tako u¾ivam.

a ¹ta se ljudi naputovalo starim motorima kad je 250 cc bilo uuuu tebriæ al sam bogat, da i ne pomenemo.

tolko o tome. moram u prodavnicu po leba.

mali_zmaj

Kao sto rekoh,mozes na kraj svjeta u rosulama....,ali cemu!?  Znam ja Kole da si sa Robinzonom Crusoem na ti,i da se obilazite! Ali ja necu da se zajebavam ako nemam potrebe!!

Aj kupi ljeba..
jin-jang

mi¹ko_kolo

Ma nisam se ja na ono namerio. Nego video da se pravi, pa reko' da podelim s vama. ©to se tièe velièine motora, mo¾e se putovati i sa 50 kuba - ali ne ja. Ipak sam èovek u ozbiljnim godinama kojem treba malo komfora, a to pru¾a malko jaèi motor. Ovo mi je zanimljivo kao motor za grad, koji mo¾e i preko iviènjaka i preko nekog stepeni¹ta i da se provuèe kada su kolone stisnute...

milomir22

Ja se nalozio na onaj bemve 1000 xr, reko' upasce 7. na lotu kad-tad, ali ako me izvuku sutra, racunam dal' ipak da sacekam da otklone decije bolesti.

! No longer available

Kuj ne zna inglis, covek je presao 5 000 milja i za to vreme ga je zadesilo:

1. zakucala mu kontakt-brava u polozaju zakljucano (ovo mi se desilo na jugu 45 starom 20 godina i malo umakanja kljuca u ulje je meni resilo problem ) i morao je da tera motor u servis,

2. na 2 500 predjenih milja je cuo kliktanje u gornjem levom uglu motora, ispostavilo se da je jedan od bregova na bregastoj poceo da se raspada (tacnije onaj tvrdi zavrsni sloj je poceo da otpada i da se ljusti), opet servis,

3. kontrolni sraf mu je ispao i svo ulje mu se prosulo na put, opet u servis, mada realno, nijedan Srbin ne bi terao u servis za ovo ako motor nije u garanciji.

Treba reci da se covek odusevio motorom i da je jak, udoban, brz, ali i da se na kormanu pri odredjenim obrtajima javljaju neprijatne vibracije.

Ja obozavam ovaj koncept (redna 4-korman-omeksano vesanje u odnosu na r) i volim i fejzera 1000, bandit 1250 (mada je sada samo gsx1250fa, ovo bandit izbacise dusmani), ali ne mogu da se otmem utisku da Japanci mnogo vise pouzdanosti daju za manje novce.

Xr je vec 3 bmw-ov motor po prodaji (naravno posle gs-a i adv-a) i bez sumnje je babaroga od motora, ali previse kikseva za prekratko vreme eksploatacije.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr