Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 20 gostiju pregledaju ovu temu.

Major


Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

Dukags

Valjda zbog stranaca da znaju kako mi zovemo Hajduk Stankovu ulicu?   [facepalm] ;D



Biker-Boy

Srbija uskoro.......opet....  [samoubistvo]
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Hmmm, kod Turaka je bio porez 10%... Ako se ne raèuna danak u krvi... Mada èisto sumnjam da su to radili poslednjih vek-dva...

Dovedemo Karaðorða, Obrenoviæe, Karaðorðeviæe, Tita, Milku Planinc i ekipu, Milo¹eviæa, "demokrate", Vuèiæa i Nikoliæa... I onda se èudimo... [facepalm]

mrle

Citat: Laziæ poslato 12 Oktobar, 2017, 11:43
Hmmm, kod Turaka je bio porez 10%... Ako se ne raèuna danak u krvi... Mada èisto sumnjam da su to radili poslednjih vek-dva...

Dovedemo Karaðorða, Obrenoviæe, Karaðorðeviæe, Tita, Milku Planinc i ekipu, Milo¹eviæa, "demokrate", Vuèiæa i Nikoliæa... I onda se èudimo... [facepalm]

sada je najveæi danak u krvi, genocid, svake godine preko 30,000 manje stanovnika.

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 12 Oktobar, 2017, 11:43
Hmmm, kod Turaka je bio porez 10%... Ako se ne raèuna danak u krvi... Mada èisto sumnjam da su to radili poslednjih vek-dva...

Dovedemo Karaðorða, Obrenoviæe, Karaðorðeviæe, Tita, Milku Planinc i ekipu, Milo¹eviæa, "demokrate", Vuèiæa i Nikoliæa... I onda se èudimo... [facepalm]
Samo ¹to su Obrenoviæi 1836. sa ciljem "da bi se predupredila bijednost i propasti mnogi familija, koje otuda proishode, ¹to mnogi zadu¾uju se na sva svoja dvi¾ima i nedvi¾ima dobra, pa kad ne mogu ovog svog duga isplatiti, prodaju im se sva dobra na koje su dug uèinili, i tako im ¾ene i deca li¹ena svoga imjenija, sasvim propadaju...", kako stoji na samome poèetku ovoga ukaza,  uzimala je u za¹titu i obezbeðivala zemljoradnicima od prodaje za dugove izvestan minimum zemlje, koji je iznosio po pet dana oranja i kuæu sa okuænicom velièine do jednoga dana oranja na svaku poresku glavu.

Uz ovo se za¹tiæuje i nu¾ni minimum ¾ivog i mrtvog inventara koji je potreban za voðenje jednog seoskog gazdinstva. I minimum zemlje koji se za¹tiæuje okuæjem bio je manji ako se radilo o pravima fiskusa za naplatu poreza ili za naplatu kazne i toèkova po osudama za be¹èastna dela. Po propisima § 471 taè. 4a Graðanskog sudskog postupka zemljoradnièki minimum ne samo da nije mogao biti prodan na zahtev poverilaca za dugove koji su seljaci imali, nego ni sami seljaci nisu mogli prodati ni¹ta od ovog; ustanovom okuæja za¹tiæenog minimuma.

Ukaz je obnovljen 1861. a dopunjavan 1875. i 1898. sa va¾no¹æu na teritoriji Srbije i posle 1918. sa pro¹irenjem njegovog va¾enja od 1923. i na teritoriju Bosne i Hercegovine, ¹to æe reæi i za vreme Karaðorðeviæa.


Ovi otimaju sve.

Lazic


Biker-Boy

Idiotizam, umetnost upropastavanja motora.....
:o :wtf: [doh] [samoubistvo] [samoubistvo]  [povracanje] [povracanje] [povracanje] [ludak] [ludak]
[rofl] [rofl] [rofl]


I feel the need..... the need for speed !!!

dusankobgd

Cemu ovo sluzi, uz to i ne radi...

Major


Lazic


idanijel


friziderdzija

meni nije sme¹no...godinama vozim alfe i nisam imao nikakve probleme...

Boban_m


Lazic

Citat: friziderdzija poslato 13 Oktobar, 2017, 19:33
meni nije sme¹no...godinama vozim alfe i nisam imao nikakve probleme...
Znam ja brdo alfista koji se kunu u svoje Fijate, ali ne sme da se prekine tradicija podjebavanja istih... :D

sremac

ahahahah neopisivo podebavanje, vagen vs alfa , jo¹ se tu ukljuèi neko s japancem iz ekipe, do¹li smo do toga kad nekom stane auto da se trkamo ko æe pre doæi da ga ¹lepa i podjebava :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

friziderdzija

vagen...nemaèka konfekcija...

Lazic

Samo gejmobil ne viða majstora... :D Mogao bi da posle 4 godine oèistim sveæice... :D

Glava Dole

Svecice se ne ciste, apsolutno bespotrebno... vec menjaju po odredjenoj kilometrazi za picajzle i kad crknu(tj. samo po potrebi) za ove kao sto sam ja ;D