Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Citat: zVuk poslato 30 Maj, 2016, 17:52
Citat: bigbad86 poslato 30 Maj, 2016, 14:22
Nije to prevod nego izmisljaju reci. Evo mog prevoda na srpski.
Touchpad-Dodirna podloga
Junk Mail- Otpadna posta
Handsfree-bez ruku
Enter- Ulaz
Laptop ostaje laptop, zajebi.
Pop up window- prozor koji iskace
Scroll-Rolati, rolanje
Slide-Klizati
Skener bih jedino ostavio kako su napisali
Ali opet sto komplikovati?

rolati nije srpska rec.....a i nije bitno da li izmisljaju reci ili ne, poenta je da oni neguju srpski jezik, (zovu ga hrvatski, ali to nije bitno) a mi im se podsmevamo.....
OK, kotrljati. A u Srpskom jeziku je dozvoljeno da strana rec postane nasa, ako su tu stvar i izmislili stranci. Tipa televizor, automobil....

El Jefe

Онда се каже евро. Страна реч је еуро.
Друштво за заштиту од животиња

bigbad86

Evro, Euro, Oero, zavisi u kojoj si zemlji Evrope...

Glava Dole

Laptop moze prenosni racunar ko hoce da prevodi(mada je zamlacivanje) ali nadkrilak sigurno ne [rofl]

zVuk

Citat: bigbad86 poslato 30 Maj, 2016, 18:14

A u Srpskom jeziku je dozvoljeno da strana rec postane nasa, ako su tu stvar i izmislili stranci. Tipa televizor, automobil....

...ali to ne znaci da je zabranjeno izmisliti svoju i na taj nacin negovati svoj jezik......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

bigbad86

Znaci nije oluk nego okolokucno vodopisalo? :P

zVuk

....poenta je da ni kod njih niko ne kaze natkrilnjak, ali imaju upisanu rec u recnik koji ce ostati u nasledje buducim generacijama, a mi cemo nasim buducim generacijama ostaviti samo tudjice....zato mislim da je pogresno podsmevati se "hrvatima" zbog toga sto neguju nas jezik za koji ce nase buduce generacije misliti da je tudj.......to je vrlo ozbiljna tema i nije za podsmeh, po mom misljenju to smo mi trebali da radimo pre njih.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Citat: zVuk poslato 30 Maj, 2016, 18:29
Citat: bigbad86 poslato 30 Maj, 2016, 18:14

A u Srpskom jeziku je dozvoljeno da strana rec postane nasa, ako su tu stvar i izmislili stranci. Tipa televizor, automobil....

...ali to ne znaci da je zabranjeno izmisliti svoju i na taj nacin negovati svoj jezik......
Sve reèi koje postoje na bilo kom jeziku su nekad izmi¹ljene, i to je skroz ok, ali izmi¹ljanje debilnih reèi bih perpustio Hrvatima da se time bakæu... ;D

Dukags


DebeliZmaj




sta se deresh picka ti materina razmazena ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

#34354
Citat: freepartyman poslato 31 Maj, 2016, 14:44
Termin nije nabjolji ali je sustina je bitna 
http://s33.postimg.org/pwhs7hmyn/13325678_1370225119658228_4874221995491306057_n.jpg

mrznja svakako nije sustina nacionalizma a ponos i te kako jeste, pogotovu onaj ponos koji ti se budi kada vidis sta je neko tamo koga nisi znao ostavio za tebe i sve koji zive tu samo iz ljubavi prema zemlji gde je rodjen
i prema ljudima koji ce tu ziveti. takav ponos inspirise coveka i treba biti zahvalan zbog toga

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

"Trollstigen" (The Troll's path), Norway

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

eclipse4

Citat: redshadow poslato 01 Jun, 2016, 14:31
Citat: freepartyman poslato 31 Maj, 2016, 14:44
Termin nije nabjolji ali je sustina je bitna 
http://s33.postimg.org/pwhs7hmyn/13325678_1370225119658228_4874221995491306057_n.jpg

mrznja svakako nije sustina nacionalizma a ponos i te kako jeste, pogotovu onaj ponos koji ti se budi kada vidis sta je neko tamo koga nisi znao ostavio za tebe i sve koji zive tu samo iz ljubavi prema zemlji gde je rodjen
i prema ljudima koji ce tu ziveti. takav ponos inspirise coveka i treba biti zahvalan zbog toga

pogotovu kad vidis celavog lika kako dolazi u koznim cipelama i u bmw-u a iza njega ide pikap sa raspalim sekundarcima (raspali od neplacanja) koji vade brenere i seku kablove po firmama zbog bakra i gvozdje,pa se sve to iznosi "tajnim kanalima" pored portira koji je podmazan i koji je trenutno u wc.....a sve to sto oni seku je ponos onog vremena koji je neko ostavio za svoje unuke ili decu....

jooooj,kada bi sam na dva dana zakon zazmurio sta bih sve uradio.....a onda mi bog oprosti ili me kazni....kako resi...

DebeliZmaj

Citat: eclipse4 poslato 01 Jun, 2016, 18:06
jooooj,kada bi sam na dva dana zakon zazmurio sta bih sve uradio.....a onda mi bog oprosti ili me kazni....kako resi...

i onda ti je drugi neko kriv sto se nisi snasao ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

o cemu govoris ne razumem te...