Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 09 Decembar, 2018, 22:44
Odem u klavir ¹op iz dosade (jamaha diler) I od svih stvari koje imaju vidim i ovo. Nisam ni znao da ih imaju ovde



Diler Jawe, Robert D. Shenk... :o :D :D :D

bogdan

  bilo kuda  ÈZ svuda   :D

Zeljkamp

Citat: Kanarinac poslato 09 Decembar, 2018, 00:02
Mogu, ali ne ide :) Ne ide da Toza bude riba
Ako premijer moze da se zove Ana, onda i Toza moze da bude riba.  ;D
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Sve pod parolom, hoæu da vladam zauvek...



Jecko

Trumanov sou, u glavnoj ulozi srpski narod a producent vrhovni vladar...

El Jefe



Стрип Дијаболик
П. Извините да ли је изашао нај новији Дијаболик
О. Не
Момци опколите трафику
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: Jecko poslato 10 Decembar, 2018, 10:50
Trumanov sou, u glavnoj ulozi srpski narod a producent vrhovni vladar...

Upravo. Znam da je ljudima mozak ispran, ali svaki put se iznenadim. Imao sam priliku juèe da razgovaram sa jednom starijom ¾enom koja apsolutno ne veruje ni u ¹ta ¹to ja prièam. Zadruga ili Parovi (ne znam koje taèno) su ukljuèeni po ceo dan, dnevniku se veruje kao bogu. Nisam ulazio u veliku prièu po¹to nemam ¾ivaca, ali kada nekome govori¹ o neèemu ¹to je tvoj posao i vrlo dobro zna¹ kakva je situacija, a dobije¹ odgovor da nema¹ pojma jer su na dnevniku rekli drugaèije. Prosto ne vredi tro¹iti reèi. Problem je ¹to je to jedan glas ZA na izborima, koji ¾ivi izmeðu penzije i Zadruge (ili Parova ne znam ¹ta je taèno). Svi drugi la¾u, Vuèiæ je u pravu, sve je sjajno i bajno, a sa unuèadima i decom prièa preko interneta. Penzija 6000 dinara.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major

Sto bi neko rekao.. mozgabez :)

mareskin

Citat: Major poslato 10 Decembar, 2018, 16:02
Sto bi neko rekao.. mozgabez :)


Ne baš. Moramo da razumemo da nemaju svi mogućnost da vide svet van svojih malih uskih krugova. Jedini prozor u svet je TV. Ceo život se živi teško i ne postoji alternativa. Pričam o nekome ko je rođen u siromaštvu, po ceo dan vidi njivu i za njega je vlast vlast. Vlast su uvek bili oni koji u sred noći odvedu nekoga i više ga nikad ne vidiš. Bar je tako bilo posle i u vreme rata. To mogu da razumem.

Možda je nekome ko živi u gradu teško da shvati da postoje ljudi koji skoro nikada ne dolaze u veća mesta, a i kada dođu odu do pijace, opštine, doma zdravlja ili kafane. Koji to način informisanja osim razgovora licem u lice preostaje?
Njih interesuje da li će kiša ili suša. Da li je crveno slovo ili nije.

Moj pokojni stric je uvek podržavao Miloševića i jednom kod mene pogleda novine i vidi fotografije kako policija tuče studente. I počne da postavlja pitanja. Pućka cigaru, pijucka rakiju i sluša. Na kraju je izašao na glasanje sa svojim unukom i zaokružio ono što mu je on rekao. Bio je stara generacija koja je služila vojsku 3 godine, a u tom periodu nisi video porodicu pošto niko nije putovao tako daleko niti je imao para za to. Ceo život se mučio i za bolje nije ni znao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

grber

Moj deda je apsolutno sve verovao televiziji, dnevnik je bio SVETINJA.

Za vreme demonstracija protiv Slobe, ni unuci, ni sinovi nisu mogli da ga ubede da ima vi¹e od "¹aèice izdajnika", èak ni to ¹to se jednom na¹ao u Takovskoj kad je prolazila nepregledna kolona demostranata.

Pre toga je silne marke dao za tad aktuelni "Zajam za Srbiju" plus onaj nepovratni zajam, deviznu ¹tednju su mu totalno opusto¹ili, ali on je èvrsto verovao da se ni na zapadu ni nigde drugde ne ¾ivi bolje. ©to je najgore, imao je priliku da proputuje celu Evropu i Rusiju samo malo pre svih dogaðaja devedesetih.

nesic1

Citat: mareskin poslato 10 Decembar, 2018, 15:39
...¹to je tvoj posao i vrlo dobro zna¹ kakva je situacija...


ima li na netu da se procita nesto o situaciji, ili si pisao negde, link prema postu? ne trolujem hocu da bacim oko

Jecko

Isto kao i moji roditelji.
Internet je jos uvek neopuzdana, komplikovana, misaona imenica... a Televizor je svetinja.
jer kako moze nesto da ne bude istina kad su rekli na dnevniku...

Naravno brat i ja stalno pricamo usput kako to nema veze sa istinom al nazalost mrka kapa...

Ne misle bas da je Vucic najbolji ali ni ne veruju da je toliki manipulativni lazljivi pokvareni idiot koliko zaista jeste.
(jel cu ja sad u zatvor zbog ovoga?:))

Ivicat

Citat: grber poslato 10 Decembar, 2018, 18:22
...
Za vreme demonstracija protiv Slobe, ni unuci, ni sinovi nisu mogli da ga ubede da ima vi¹e od "¹aèice izdajnika", èak ni to ¹to se jednom na¹ao u Takovskoj kad je prolazila nepregledna kolona demostranata.
...
Onda je Milosevic pao i doslo je bolje sutra.

Lazic

Samo zato ¹to nikad nije svanuo famozni ¹esti oktobar...

Hurricane

Ma samo smo ih trebali pobiti 5og, to je jedina gre¹ka, meni lièno je bilo mnogo bolje posle èobana a trajalo je dobro do naprednjaka..

Od istog posla koji sada radim ¾iveo sam znaèajno bolje, imalo se za stan, raèune, auto, zezanje, ma za sve, i to je ono ¹to bi trebalo samo da nas zanima, mo¾emo li od svog rada da ¾ivimo, boli me kurac ko je na vlasti..

Zaokru¾ite Djilasa

mareskin

Citat: nesic1 poslato 10 Decembar, 2018, 23:26
Citat: mareskin poslato 10 Decembar, 2018, 15:39
...¹to je tvoj posao i vrlo dobro zna¹ kakva je situacija...


ima li na netu da se procita nesto o situaciji, ili si pisao negde, link prema postu? ne trolujem hocu da bacim oko

Mislim da si pogre¹no pretpostavio ¹ta je moj posao. Bavim se izradom softvera za poslovanje firmi, pa sam mislio na stvari i zakone vezane za to.
Tako da imam uvid kako funkcioni¹u velike uvozno-izvozne firme i ¹ta radi vlast. 90% ljudi nema pojma o zakonima, pravilima, taksama i svemu ostalom ¹to je vezano za poslovanje od trafike do velike fabrike. A sve to u stvari konstantno utièe na ¾ivote svih ljudi. To aminuju oni roboti koji pritiskaju dugmiæe u skup¹tini.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Nika

@mareskin:

Daj napi¹i par reèenica na temu ili daj link gde mo¾e da se proèita. Svaka iole trezvena osoba valjda danas shvata da sistem radi sve da se velikim firmama omoguæi da postanu jo¹ veæe, a da male postanu sve manje sve dok ih ne bude bilo. Nigde nisam uspeo da naðem princip...

ЯЭВОЛУТИОН

princip je poznat....vlastela i raja....vlastela drka raju i placa malo poreza gospodarima...ali posto ih ima dovoljno da gspodar zivi u blagostanju on nema problema....gospodar kontrolise vojsku i policiju i kad bi morao da kontrolise svakog stanovnika nebi mu se isplatilo....zato kontrolise voskom manjinu, a pomaze vlasteli da kontrolise seljake...s vremena na vreme se pojavi neki robin hud, i onda se promeni gospodar, ali vlastela ostaje ista i placa malo poreza, a raju i dalje drka vlastela.....ne pricam o vremenu kralja artura vec o danasnjem vremenu....]
problemi nastaju kad vlastela stisne raju da rade za dzabe, i gle mudre raje...dignu se protiv gospodara...a vlastela ostane...
par puta u istoriji se desilo da su se najebali majke vlasteli a i gospodaru.....samo par puta.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hattrick

Kod nas se samo smenjuju nazovi-gospodari, a Vlastela uvek ostaje ista. I DB/Policija. Oni uvek ostaju isti.

®or¾

Rev,u prvom pasusu,opisao si Super Hika ;D