Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

#560
ajde ¹ta se duri¹ odma. nisam ni pomislio na to kako vozi¹, nego koliko si struèan da ceni¹ koja je guma kakva. :- * ¹to se tvog naèina vo¾nje tièe, meni je ok. sa tobom èovek mo¾e lepo da se vozi. bez i¾ivljavanja. pièka i kurac sa tim nemaju veze....


uzgred, ja bi voleo da sam normalan èovek, kao ti. no suicidan sam od roðenja. iliti na srpskom - budala. a budale nemaju veliki kurac, nego ga tegle ispred ogledala nebili im poraso, a nemaju u ¹ta da ga uguraju. (figurativno reèeno)


[srce] :-*


al to svakako nema dodirnih taèaka sa kvalitetom guma i izborom. za to su plaæeni in¾enjeri, vozaèevo je da odabere u datom trenutku i raspolo¾enju. napu¹io si danlop, da se peca ne naplaèi sad, kad je kupio gumu od tog proizvoðaèa.... ; )

ja se izvinjavam na upadu u kolektiv. ne zamerite : )

UFF

kosta nam je ziv umro nije  [srce]

Srkut87

Koliko mm ima nova guma? Koliko je mm minimum za polovnu gumu ako moze tako da se kaze? Npr Michelin pilot, Pireli Diablo

PECA BMW

Citat: kosta66 poslato 01 Oktobar, 2016, 20:32
napu¹io si danlop, da se peca ne naplaèi sad, kad je kupio gumu od tog proizvoðaèa.... ; )

Ja kupio gumu   [rofl]  [rofl]   ja bre u zivotu nisam kupio nove gume niti znam de se to kupuje , jedino za bajs i to na pijaci pazarim ..

nego ove dosle uz motor i to glanc nove (2014god) a posto ih bas nikad nisam vozio cisto reko da pitam kakva je , kontam da ce meni bar 3 sezone isterati ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić

o zeleni zube kutjo stara, ¾iv nego ¹ta  [klanjam_se] [kralj] [srce]

peco mudri èoveèe. dobra je èim je nova. ¹ta pita¹, teraj.

Hohštapler

...ja sam samo rek'o svoj lièni utisak... sa danlop kvalifajerom motor uvek kao da "be¾i" ispod tebe, jako rano krene popu¹ta i nekako nema¹ hrabrosti da ga ganja¹ dalje - ne ide gde hoæe¹, ti ga vuèe¹ on u suprotno.
Sa mi¹elin pilot pauer (poku¹avam ovo na srpskom da napi¹em po Vuku, boga mi sam se namuèio) mogu mnogo br¾e da ga teram kroz krivinu, dr¾i, i motor ide kao po ¹inama tamo gde hoæu, i imam vi¹e hrabrosti i poverenja - i onda od jednom samo cakne pod guzicom (fala bogu  do sad samo zadnja to uradila 10ak puta) i to je tako naglo i bez nagove¹taja da mi se muda uvuku u skrotume ko kornjaèa u oklop.

A da, i vredi napomenuti da mi je fabrièka prednja 120/60, a ova mi¹elinka je prva guma koju sam meto da je 120/70, i mnogo je mek¹a, udobnija, pije rupe kao da vozim meèku e klasu. Tako da, taj oseæaj da skreæe lak¹e i bolje je mo¾da i do profila prednje gume.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

FJCharlie

do profila je dasta je. i do normalnog oblika gume.
opasno je kad ukockas gumu pa krenes da obaras, svaki put te onaj pregib podseti da se igras zivotom :D

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 02 Oktobar, 2016, 10:39
...ja sam samo rek'o svoj lièni utisak... sa danlop kvalifajerom motor uvek kao da "be¾i" ispod tebe, jako rano krene popu¹ta i nekako nema¹ hrabrosti da ga ganja¹ dalje - ne ide gde hoæe¹, ti ga vuèe¹ on u suprotno.
Sa mi¹elin pilot pauer (poku¹avam ovo na srpskom da napi¹em po Vuku, boga mi sam se namuèio) mogu mnogo br¾e da ga teram kroz krivinu, dr¾i, i motor ide kao po ¹inama tamo gde hoæu, i imam vi¹e hrabrosti i poverenja - i onda od jednom samo cakne pod guzicom (fala bogu  do sad samo zadnja to uradila 10ak puta) i to je tako naglo i bez nagove¹taja da mi se muda uvuku u skrotume ko kornjaèa u oklop.

A da, i vredi napomenuti da mi je fabrièka prednja 120/60, a ova mi¹elinka je prva guma koju sam meto da je 120/70, i mnogo je mek¹a, udobnija, pije rupe kao da vozim meèku e klasu. Tako da, taj oseæaj da skreæe lak¹e i bolje je mo¾da i do profila prednje gume.

Po tom pitanju, Continental Road Attack 2 odlièno dr¾i na suvom (za ki¹u ima boljih), a samo ¹to te ne nazove telefonom da javi kada æe proklizati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

PECA BMW

Citat: Ho¹tapler poslato 02 Oktobar, 2016, 10:39
...ja sam samo rek'o svoj lièni utisak... sa danlop kvalifajerom motor uvek kao da "be¾i" ispod tebe,

tek sad videh da ti pricas o nekoj drugoj Danlop gumi  ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

zagadjenje

Ima li neko kakvih iskustava sa Metezeler Z8 interact?
Tjuning bud¾ing

Grof

Drugar ih ima na VFR800, kaze da drze odlicno po svim vremenskim uslovima (sto sam i video u par zajednickih voznji) a i traju ok. :)

Hohštapler

Citat: zagadjenje poslato 03 Oktobar, 2016, 13:36
Ima li neko kakvih iskustava sa Metezeler Z8 interact?

Slaninar ima neke metzeler ali neam pojma koju felu, znam samo da sam ih provozo na tom njegovom fejzeru - HAOS DOBRE GUME!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Oktobar, 2016, 21:17
Citat: zagadjenje poslato 03 Oktobar, 2016, 13:36
Ima li neko kakvih iskustava sa Metezeler Z8 interact?

Slaninar ima neke metzeler ali neam pojma koju felu, znam samo da sam ih provozo na tom njegovom fejzeru - HAOS DOBRE GUME!

Sportec M5 Interact. Po meni, pogotovo za motore ispod 300 kila, pogotovo za na¹e puteve, te¹ko da ima bolje drumske gume.

Grofu sam preporuèio iste, mislim da je uzeo barem prednju. Pre toga je vozio Z6, ili Z8, nisam siguran, mo¾e on napisati iskustva. Po meni su te Z8 za te¾e motore, za zadnju gumu, prednju bih stavljao te M5.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zagadjenje

Citat: Grof poslato 03 Oktobar, 2016, 17:52
Drugar ih ima na VFR800, kaze da drze odlicno po svim vremenskim uslovima (sto sam i video u par zajednickih voznji) a i traju ok. :)


Meni je ovo boldovano nekako najbitnije. Ove PP2 ¹to imam su super, stvarno odlièno dr¾e i ide motor kao lud, ali po suvom vremenu. Plus ono pu¹tanje gume u fazonu "mo¹a, a?!"... Jednostavno ne bih vi¹e kretao sa takvim gumama na put du¾i od 5 dana uz proveru vremenske prognoze. Meni se samo dva puta desilo da je pustila zadnja i bio sam sam na motoru. ©to ka¾e Ho¹tapler, svakakvih promena i rokada u trbu¹noj duplji :)
Tjuning bud¾ing

ЯЭВОЛУТИОН

za vas trkace nema dobra guma....vi bi da se vozite a da ne padnete...pa ne moze.....mora neki put asfalt i livada....posle naucite kojom brzinom u koju krivinu....onda samo sljunak i zejtin prave problem....
Kako god gde gd krenete probajte da stignete....za dugacak put mogu gume kakve hocete samo da imaju saru...a za divljanje moraju nove i mekle....osim ako necete da mi kazete kako 1000 km vozite pu gas....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

Citat: Ho¹tapler poslato 02 Oktobar, 2016, 10:39
...ja sam samo rek'o svoj lièni utisak... sa danlop kvalifajerom motor uvek kao da "be¾i" ispod tebe, jako rano krene popu¹ta i nekako nema¹ hrabrosti da ga ganja¹ dalje - ne ide gde hoæe¹, ti ga vuèe¹ on u suprotno.
Sa mi¹elin pilot pauer (poku¹avam ovo na srpskom da napi¹em po Vuku, boga mi sam se namuèio) mogu mnogo br¾e da ga teram kroz krivinu, dr¾i, i motor ide kao po ¹inama tamo gde hoæu, i imam vi¹e hrabrosti i poverenja - i onda od jednom samo cakne pod guzicom (fala bogu  do sad samo zadnja to uradila 10ak puta) i to je tako naglo i bez nagove¹taja da mi se muda uvuku u skrotume ko kornjaèa u oklop.

A da, i vredi napomenuti da mi je fabrièka prednja 120/60, a ova mi¹elinka je prva guma koju sam meto da je 120/70, i mnogo je mek¹a, udobnija, pije rupe kao da vozim meèku e klasu. Tako da, taj oseæaj da skreæe lak¹e i bolje je mo¾da i do profila prednje gume.

tvoj utisak je na mestu. svako ima svoj utisak. al da se posere¹ na ne¹to globalno zbog svog liènog utiska je bezveze. i ja sam srao za mi¹elinke, al ja sam zajebant, tebe sam svato da si ozbiljan. a ni ti, a ni ja nismo kvalifikovani da globalno seremo na ne¹to.

moj utisam je da svaka guma dr¾i dok ne pusti. vozio sam na koncima, vozio sam nove gume i mi¹elin i danlop. nema razlike u normalnom saobraæaju. obe imaju dobru ¹aru, obe dr¾e dobro. te nijanse za trkaèke staze i trip-moden matezanja su pomalo sme¹ne.

nasmej se malo, danas je dan smilea : ) <3

Kostić

Citat: zagadjenje poslato 03 Oktobar, 2016, 13:36
Ima li neko kakvih iskustava sa Metezeler Z8 interact?

ja sam vozio zimi mecler neku Z kr¹ staru gumu. ne padoh ni jednom... a nije da nisam imo èiken od po cma... zimi...

Kostić

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Oktobar, 2016, 10:39
za vas trkace nema dobra guma....vi bi da se vozite a da ne padnete...pa ne moze.....mora neki put asfalt i livada....posle naucite kojom brzinom u koju krivinu....onda samo sljunak i zejtin prave problem....
Kako god gde gd krenete probajte da stignete....za dugacak put mogu gume kakve hocete samo da imaju saru...a za divljanje moraju nove i mekle....osim ako necete da mi kazete kako 1000 km vozite pu gas....
'posle naucite kojom brzinom u koju krivinu'
i putanju. da ne mora da obara na fudaster a da proðe sporije..... mada je za slikanje obaranje vr' :)

Slaninar

©are su bitne za ki¹u.
Mada, zbog zaobljenog oblika guma na motoru, ni blizu koliko na kolima - pogotovo pozadi. Metzeler ima zadnjih guma koje su po srednjem delu skroz æelave - prednja raseèe vodu koliko treba.
Dobre ¹are, ako je guma "plastièna", ne vrede kurcu. Imao sam prednju sa OK ¹arom, ali stariju. Po suvom dr¾i sasvim OK. Na ki¹i mi samo  zaplovio motor pri koèenju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:00
©are su bitne za ki¹u.
Mada, zbog zaobljenog oblika guma na motoru, ni blizu koliko na kolima - pogotovo pozadi. Metzeler ima zadnjih guma koje su po srednjem delu skroz æelave - prednja raseèe vodu koliko treba.
Dobre ¹are, ako je guma "plastièna", ne vrede kurcu. Imao sam prednju sa OK ¹arom, ali stariju. Po suvom dr¾i sasvim OK. Na ki¹i mi samo  zaplovio motor pri koèenju.

ti si padavièar. ne deli savete da te zeleni zub ne odfikari ko mene.... ;D bajdvejm nisi pito stevu za semering jelda.