Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

kupi bridgestone sledecu :)

naracno svi imaju svoje dobre i lose modele ali to su jedina dva proizvodjaca koji valjaju ako pitas mene

Slaninar

Citat: UFF poslato 10 Septembar, 2016, 01:00
kupi bridgestone sledecu :)

naracno svi imaju svoje dobre i lose modele ali to su jedina dva proizvodjaca koji valjaju ako pitas mene

Bridgestone fenomenalan.

Metzeler isto ima dobra gume, po meni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Sto se mene tice pilot power 2 je SAVRSENA... mada sam na auto-putu posle 30-40km odrzavanja od 140-180kmh osetio toliko lelujanje da sam morao da stanem u zaustavnoj i proverim o cemu se radi, usrao se da se nije nesto odvrnulo s obzirom da sam tocak skidao dan pre toga i tad je i montirao i odma krenuo na auto-put sutradan... bila je vrela i mekana kao zvaka(toplija od zadnje pilot road 3 koja trpi veci pritisak s obzirom da ona pogoni motor), ali je zato ista ta zadnja kurac na biciklu kad padne kisa... ne smem da zavrnem gas ni u trecoj, znaci provucem se na semaforu i krenem da zavrnem gas i ispalim se ispred da ne kocim ljude kako sam i navikao a on samo vrti u prazno... i u blagim krivinama pri malim brzinama se zaneo 100 puta zadnji deo a prednji ne mrda(al i bolje sto ne mrda, da mrdne pad je neizbezan)...
Ali je jedini problem to sto me tera da vozim ostrije, pre sam znao da vozim na truloj gumi i u krivinama sam bio pazljiviji, sa ovom je motor toliko upravljiviji da sam uz osmeh ispod kacige poceo da se izivljavam kao nenormalan, u vise rizicnih situacija sam upao za ned dana nego sa starom za 3 meseca sigurno :D

Bas skoro na onom putu koji ima po 2 izdvojene trake za svaki smer(koji vodi prema BGu, kraljevu, kragujevcu itd iz cacka), zaletim 140 i nesto preko i racunam nema nikog iza mene... krenem prema diskontu pica koji je preko puta  iza suprotnih traka ali ne lezi vraze, iza mene neki sivi auto koji krece da me pretice sa leve strane a ja vec krenuo levo... nabodem obe kocnice onako po difoltu(al brzina bas mala, samo sto sam krenuo) i ladno UGANEM blago desni zglob kako je michelin PP2 zabola, ko da sam udario u zid a drzao sam rucku pod nezgodnim uglom...

Sto se michelin pilot power 2 gume tice od mene ima samo reci hvale... citao sam i neke tekstove o losem prijanjanju po kisi.... ma kakvi bre, provereno vec 2 puta za ovo kratko vreme hvata kao zalepljena cak i po kisi :D

Pilot road 3 je takodje odlicna ali jedino na mokrom nisam bas zadovoljan kad je uporedim sa ovom power ali zato traje... traje i traje... uzeo sam skoro pa novu za 30-35e ne secam se tacno i evo je posle 6000 i dalje extra a prvu brigstone(ali matoru, iz 2002) sam za 1000km stuko do konca a bila ok...

Toliko od mene, pisem jos za jedno 2-3K kad ogulim ovu PP2, nece da traje kao ova oplasticena matora sigurno ali zato drzi kao zalepljena za asfalt :D


Jos jedom HVALA nasem clanu BLACK ADDER-u za ulje koje mi je trebalo kao vazduh koji disem u tom trenutku i gratis gumu na kojoj se sad vozim i koja je za moje pojmove savrsena i ako je za njega(picajzlu) pri kraju a u stvarni nije ni blizu toga... :-*


Slaninar

Ima guma koje bolje prijanjaju od Pilot Power 2. Ako je za tebe odnos cena-performanse dobar, onda super, ne menjaj, ali ima boljih.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zagadjenje

Citat: Milos96 poslato 11 Septembar, 2016, 06:09
Sto se mene tice pilot power 2 je SAVRSENA... mada sam na auto-putu posle 30-40km odrzavanja od 140-180kmh osetio toliko lelujanje da sam morao da stanem u zaustavnoj i proverim o cemu se radi, usrao se da se nije nesto odvrnulo s obzirom da sam tocak skidao dan pre toga i tad je i montirao i odma krenuo na auto-put sutradan... bila je vrela i mekana kao zvaka(toplija od zadnje pilot road 3 koja trpi veci pritisak s obzirom da ona pogoni motor), ali je zato ista ta zadnja kurac na biciklu kad padne kisa... ne smem da zavrnem gas ni u trecoj, znaci provucem se na semaforu i krenem da zavrnem gas i ispalim se ispred da ne kocim ljude kako sam i navikao a on samo vrti u prazno... i u blagim krivinama pri malim brzinama se zaneo 100 puta zadnji deo a prednji ne mrda(al i bolje sto ne mrda, da mrdne pad je neizbezan)...
Ali je jedini problem to sto me tera da vozim ostrije, pre sam znao da vozim na truloj gumi i u krivinama sam bio pazljiviji, sa ovom je motor toliko upravljiviji da sam uz osmeh ispod kacige poceo da se izivljavam kao nenormalan, u vise rizicnih situacija sam upao za ned dana nego sa starom za 3 meseca sigurno :D

Bas skoro na onom putu koji ima po 2 izdvojene trake za svaki smer(koji vodi prema BGu, kraljevu, kragujevcu itd iz cacka), zaletim 140 i nesto preko i racunam nema nikog iza mene... krenem prema diskontu pica koji je preko puta  iza suprotnih traka ali ne lezi vraze, iza mene neki sivi auto koji krece da me pretice sa leve strane a ja vec krenuo levo... nabodem obe kocnice onako po difoltu(al brzina bas mala, samo sto sam krenuo) i ladno UGANEM blago desni zglob kako je michelin PP2 zabola, ko da sam udario u zid a drzao sam rucku pod nezgodnim uglom...

Sto se michelin pilot power 2 gume tice od mene ima samo reci hvale... citao sam i neke tekstove o losem prijanjanju po kisi.... ma kakvi bre, provereno vec 2 puta za ovo kratko vreme hvata kao zalepljena cak i po kisi :D

Pilot road 3 je takodje odlicna ali jedino na mokrom nisam bas zadovoljan kad je uporedim sa ovom power ali zato traje... traje i traje... uzeo sam skoro pa novu za 30-35e ne secam se tacno i evo je posle 6000 i dalje extra a prvu brigstone(ali matoru, iz 2002) sam za 1000km stuko do konca a bila ok...

Toliko od mene, pisem jos za jedno 2-3K kad ogulim ovu PP2, nece da traje kao ova oplasticena matora sigurno ali zato drzi kao zalepljena za asfalt :D


Jos jedom HVALA nasem clanu BLACK ADDER-u za ulje koje mi je trebalo kao vazduh koji disem u tom trenutku i gratis gumu na kojoj se sad vozim i koja je za moje pojmove savrsena i ako je za njega(picajzlu) pri kraju a u stvarni nije ni blizu toga... :-*



Èek bre... Koja je tebi sad zadnja, a koja napred? Koju kudi¹ po ki¹i, a koju hvali¹?
Tjuning bud¾ing

Glava Dole

Road 3 zadnja i dosta klizi po kisi, jos ako je malo gladji asfalt... i po ovim belim oznakama na putu tek, tu si ko po ledu kad padne kisa... ovako inace super, krme od 200kg posloci malo na zadnji kad se cimne jace na kvacilo :D A prednja od skoro power 2 i ona bas extra drzi i po kisi i po suvom, zagreje se za cas i drzi ko zalepljena :D Mada s obzirom da sam pre nje vozio miscelinku iz 1992. ja bas i nisam neki reper, meni bi verovatno svaka novija bila avion :D Ipak je to 20god razlike i oseca se i to debelo :D

Slaninar

Oznake na putu - svaka guma klizi. Meni i one s ekserima za led (za bajs) klize na tim oznakama. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

FJCharlie

pp je dobra guma do neke granice, za gradsku voznju skroz korektna guma bez previse natezanja. jezivo je to sto drzi kao blesava i kad dodjes na granicu bez ikakvog upozorenja pusta.

gp racer je vec guma bez mane za mene. zadnja ima Ntec tehnologiju, podesi sebi po stilu voznje i druze gas, vuces noge ruke po asflatu zavrces kako ti se oce- ne pusta. tu i tamo oce klizne ako bas silis.
super corsa sc1 drzi jos bolje.
jedina mana im je sto se trose naopako brzo

to sto kazes- uvrce zglob na kocenju. mada ja na rr-u naslonim kolena na oklop i tako se drzim na kocenju da nije na rukama.

ЯЭВОЛУТИОН

inace si poznat po bravurama na navaku....


negde drzi meka bolje negde tvrda...zavisi od podloge...na nekom motoru ova na nekom ona...idealne nema...nece je ni biti....inace nikad nije guma pustila u krivini, vec je uvek greska vozaca ili motor nije dobro podesen....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FJCharlie

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Septembar, 2016, 16:07
inace si poznat po bravurama na navaku....


negde drzi meka bolje negde tvrda...zavisi od podloge...na nekom motoru ova na nekom ona...idealne nema...nece je ni biti....inace nikad nije guma pustila u krivini, vec je uvek greska vozaca ili motor nije dobro podesen....
moja je greska garant, zavrnuo sam previse za tu gumu, dok druga ne pusta.

nema boljeg vremena ako cemo davati gas polako :D

PECA BMW

Drustvo kakva je guma  - Dunlop sportmax  Road Smart 2 -
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

doktor

Probao sam je na 3-4 motora (TDM 900, Honda XX, Multistrada 620, Bandit 600-ovi kod mene svi odusevljeni tom gumom) i po meni je odlicna.
Bikers work is never done!

sasa ns 1

ja imam  dvojku a pre nje  jedinicu.NJu sam menjo na 21000 km.Dvojka je presla 9500 km i potrosila se na sredini manje od milimetra-dobro ste procitli.Doduse teram dosta krivine pa skidam i sa strane ali ova se bas malo trosi.Jedina guma roadsmart  1 i 2 koja je  na svoju svetsku prezentaciju -staza ,autoput brda sardinije dovela  5-6 razlicith kategorija motora a sto je najbolje i sve najace proizvodjace guma i njihove spotr turing gume pa probas zaredom danlop pa sve ostale i sta mislite koja je najbolja-cim su se usudili da dovedu svu konkurenciju.Svi koji u testirali iz celog sveta se slazu prvo roadsmart  ,posle miselin a daleko svi ostali

Grof

#553
Citat: sasa ns 1 poslato 30 Septembar, 2016, 02:43
ja imam  dvojku a pre nje  jedinicu.NJu sam menjo na 21000 km.Dvojka je presla 9500 km i potrosila se na sredini manje od milimetra-dobro ste procitli.Doduse teram dosta krivine pa skidam i sa strane ali ova se bas malo trosi.Jedina guma roadsmart  1 i 2 koja je  na svoju svetsku prezentaciju -staza ,autoput brda sardinije dovela  5-6 razlicith kategorija motora a sto je najbolje i sve najace proizvodjace guma i njihove spotr turing gume pa probas zaredom danlop pa sve ostale i sta mislite koja je najbolja-cim su se usudili da dovedu svu konkurenciju.Svi koji u testirali iz celog sveta se slazu prvo roadsmart  ,posle miselin a daleko svi ostali


Svaki ciga svoga konja hvali.... Svaki proizvodjaè guma kada izbaci novi model napravi promociju na kojoj proku¹ava na sve naèine dokazati da je njegov proizvod najbolji  ;) a neki èak i lepo plate "nezavisne"  novinare da oni odrade test i njime doka¾u da je njihova nova guma ne¹to najbolje ¹to je svet do tada video..... Veæina vozaèa ne iskoristi 80% moguænosti koje guma nudi, i izbor im se svodi na to koliko ¾ele da im guma traje, i kako ¾ele da guma dr¾i, sport turing guma æe sigurno trajati du¾e od hiper sport gume ali i na motorima sa puno snage dr¾ati lo¹ije, dok æe hiper sport tj sportska guma dr¾ati bolje ali neminovno manje trajati....
Nema i jare i pare ...

PECA BMW

U prevodu mene ce ta guma dobro voziti , nit vozim preterano agresivno niti je nesto jak motor da je potrosi .. jupiiii
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

Charli, sto se tice pilot power, apsolutno se slazem, i to je prva stvar koju sam primetio nakon budjavog qualifier danlop, danlop popusta uvek isto i nikad naglo, dok miselin drzi kao mutav i drzi i drzi i onda od jednom klizne bez najave! ¹upak stisne a zeludac okiseli ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

#556
Citat: Ho¹tapler poslato 01 Oktobar, 2016, 08:25
Charli, sto se tice pilot power, apsolutno se slazem, i to je prva stvar koju sam primetio nakon budjavog qualifier danlop, danlop popusta uvek isto i nikad naglo, dok miselin drzi kao mutav i drzi i drzi i onda od jednom klizne bez najave! ¹upak stisne a zeludac okiseli ;)

ja razumem ove ¹to voze, al tebe nikako.... nisam mogao da odolim, a da ne uðem. nasmejao sam se za sve pare. kakav si ti kralj.... : )


inaèe, peðica je sve objasnio sa iksiksom... ko ga zna.

izvinjavam se ¹to sam sluèajno navratio, al kad po¾elim da se nasmejem, ja zavirim ovde.

peco, odlièna guma za normalan svet.


: ) buðavi kvalifajer....



Hohštapler

Citat: kosta66 poslato 01 Oktobar, 2016, 10:18

ja razumem ove ¹to voze, al tebe nikako.... nisam mogao da odolim, a da ne uðem. nasmejao sam se za sve pare. kakav si ti kralj.... : )


Kole meni motor stoji parkiran, provozam ga nekad kad hoæu da muvam pièke, inaèe vozam skuter.

ps.
nisam D¾on Meginis, vozim kao pièka. I? Treba nekom ne¹to da dokazujem?
Svako ima svoj ringi¹pil.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

FJCharlie

Citat: Ho¹tapler poslato 01 Oktobar, 2016, 08:25
Charli, sto se tice pilot power, apsolutno se slazem, i to je prva stvar koju sam primetio nakon budjavog qualifier danlop, danlop popusta uvek isto i nikad naglo, dok miselin drzi kao mutav i drzi i drzi i onda od jednom klizne bez najave! ¹upak stisne a zeludac okiseli ;)
creva menjaju mesta na prikljuccima :D

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 01 Oktobar, 2016, 10:48
nisam D¾on Meginis, vozim kao pièka.

Zato smo Kole i ja Zmajevi! Spu¹tamo ga do dekle, pa u kanal!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen