Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a

kakva su vasa misljenja o michelin pilot power i pilot power 2ct?
vidim da su na popustu u moto landu paaa valjao bi mi jedan set :D

banevuk

Odlièna guma po¹to je iza¹la pilot 4 ove su sad na popustu a i motoland je ok firma

Bori¹a

razmisljam se izmedju dunlop i ovih, sta znam... a i sacekacu sajam, bice popust neki sigurno...

banevuk

Dunlop ne znam .....ne¹to mi se ne svidja guma gledao sam testove youtube i sl. neznam. Ja vozim Pirelli Angel gt. Mislim sa Michline ne mo¾e¹ da pogre¹i¹ bilo koju da kupi¹.

Mil@n

Citat: Bori¹a poslato 07 Mart, 2015, 00:59
kakva su vasa misljenja o michelin pilot power i pilot power 2ct?
vidim da su na popustu u moto landu paaa valjao bi mi jedan set :D
Uzmi neku sport turing gumu.Dobra za mokro,dobra za krivinu,ima¹ dobru kilometra¾u iz nje,za tvoju potrebe i vi¹e nego dovoljna.
Ne vidim potrebu da stavlja¹ ove sport jedino ako voli¹ da se pohvali¹ da ima¹ takve gume na motoru.

Bori¹a

naprotiv, dunlop koje sam gledao su bas sport touring... niti sam neki zahtevan vozac niti zelim da ih platim mnogo - naprotiv da stedim ali sto ce meni 'trkacka' guma kad ne vozim tako...

lord_oblivion

Ne¹to sam u zbunu za DOT ove gume. 1993 ? Mo¾e pomoæ ?



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Ivicat

41. nedelja '93. Ili '83. sto je malo verovatno.


lord_oblivion

Da, tako sam i mislio. Hvala.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

castor

Da nije 2003? Nula se poèetkom vijeka èesto izostavljala...
It's the ride that matters, not the bike…

lord_oblivion

Pa opet je 12 godina stara. U pitanju je Bridgestone Trailwing.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

O5 ja sa kr¹(?) gumama.

Stigla mi poruka :

ovako druze...
1) guma 3.00.18 marke continental je izgleda stvarno vrhunska. Na njoj pise ovako: continental, twinduro, reinforced, Tube-type, M+S, DOT-CPYX-5PAD-129

2) guma 3.00.18 marke IRC, DOT-CJYX-TPA-361


Kako ja tumaèim , ponovo poku¹avaju da mi prodaju gume iz pro¹log veka ?

Lik nije sa foruma.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Tra¾im zadnju gumu za put, 1000km asvaltom + 1000km off-road.

Motor ima 120kg ali biæe fino natovaren.

Da li neko zna kako se Michelin AC10 pona¹a na asvaltu?
Vidim da je Komppco ima pod oznakom MICHELIN CROSS AC10 120/90-18 R 65R po trenutnoj ceni od 6900 din, ¹to je relativno povoljno.

Mo¾e i neka druga marka.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


Grof

Imao sam Quallifier2 fabrièke na zx10r iz 2006, u to vreme stare godinu i po dana,  moj utisak je da je go kurac od gume, klizala je za sve pare....e sad drugar je kupio ba¹ te Qualifier (¹to bi rekli bez 2) i vozi ih na SV-u i tvrdi da su do jaja......

Charuga

Citat: Grof poslato 18 Novembar, 2015, 12:57
Imao sam Quallifier2 fabrièke na zx10r iz 2006, u to vreme stare godinu i po dana,  moj utisak je da je go kurac od gume, klizala je za sve pare....e sad drugar je kupio ba¹ te Qualifier (¹to bi rekli bez 2) i vozi ih na SV-u i tvrdi da su do jaja......
Apsolutno se slazem.....isti slucaj....da napomenem,
da je DUNLOP Sport Smart sasvim druga prica.... a da ne zaboravimo da je i razlika u motorima velika i nacin isporuke snage na tocku....

Hohštapler

Citat: Grof poslato 18 Novembar, 2015, 12:57
Imao sam Quallifier2 fabrièke na zx10r iz 2006, u to vreme stare godinu i po dana,  moj utisak je da je go kurac od gume, klizala je za sve pare....e sad drugar je kupio ba¹ te Qualifier (¹to bi rekli bez 2) i vozi ih na SV-u i tvrdi da su do jaja......

Apsolutno se sla¾em!!! Fabrièka guma za SVa, cimer kupio obe nove pro¹le godine, veæ sada kamen, kliza i pu¹ta, i ispucala.
Be¾ od toga.
Za prednju ¹to mek¹a, moj predlog ContiAttack, brutales guma, plaæeno dobijeno - najbolje. Za zadnju je veæ premekana, poje¹æe je za 5000km.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

....slazem se za Conti Sport Attack,imam ih sada na motoru...guma je savrsena,ni jednu nezgodnu situaciju nisam imao sa njima za evo predjenih 11k...
...hteo sam malo da eksperimentisem jer ove bas nisam imao prilike da vozim a ovaj set mi dosao za male pare pa rekoh dal da uzmem...ipak cu ja na Miselin i to najverovatnije Pilot power 4 :)

banevuk

Citat: BOKYBOY poslato 18 Novembar, 2015, 18:34
....slazem se za Conti Sport Attack,imam ih sada na motoru...guma je savrsena,ni jednu nezgodnu situaciju nisam imao sa njima za evo predjenih 11k...
...hteo sam malo da eksperimentisem jer ove bas nisam imao prilike da vozim a ovaj set mi dosao za male pare pa rekoh dal da uzmem...ipak cu ja na Miselin i to najverovatnije Pilot power 4 :)



Experimentisanje prepusti drugome Pilot power 4 ili Pirelli Angel gt (po moguènosti nove) i ne beri si brigu

mrle

Ja ima Pilot road, ne znam koje, ne¹to su stare nekoliko godina ali sa punom ¹arom, jo¹ imaju i iglice sa strane.
Meni dr¾e opasno dobro.Mada sam vozio GPZ na slikovima, tako da je razlika ogromna.