Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

pp 2ct je dvokomponentna guma, gazni sloj treba da bude tvrði od ivice. ako je to bila guma godine ja pojedem lonac pasulja sa butkicama od prekjuèe

symon

Stavljam sva¹ta od guma pozadi , ali napred ni¹ta bolje nisam vozio od 2 CT a mnoge sam vozio . Naravno odlièan je i PP . Moje iskustvo je takvo , naravno  po¹tujem i tuða iskustva...

UFF

nuadal85 probaj BT-023

to je isto sport touring i jedina nova guma koju sam kupio :) tako da ne mogu za druge da pricam jer stavljam polovne, bt-23 je meni trajala dugo a drzala odlicno

a za continental nije ni cudo jer su cak i sa starim dotom jako mekane gume, pored toga i jeftine, rezultat drzi jako dobro ali traje jako kratko, zato su one po mom misljenju odlican izbor za slabije motore i one vozace koji ne prelaze mnogo

jocale

Citat: Bori¹a poslato 26 Avgust, 2014, 18:00
pa da samo sto je cbrka tvoja skoro duplo jaca od bandita ;D
bandit ima 98ks valjda a tvoja cbr preko 170 i jos je 10 godina mladja od bandita

Ma salim se... Naravno, nisu ista kategorija i nije im namena ista... Msm svim motorima je namena voznja i uzivanje na istim s tim sto postoje razne vrste voznje i uzivanja :)
Samo polako i pun gas

Kostić

vozi¹ onako lep i oglancan motor u svoj onoj vanzemaljskoj opremi i kupuje¹ polovne gume. pa mislim, je to u redu. istro¹i se za nove gume nemoj da si stipsa. grdne pare si dao na te kornjaèe, kacige, drangulije umesto na gume. pravi si goust rajder by serbia ;)

UFF

Samo plasljivi vozaci kupuju nove gume :)

polovna guma te cini boljim vozacem jer si stalno na oprezu i njen nedostatak gripa u krivini moras da kompezujes svojim iskustvom i znanjem voznje ;)

plus hiljadarka svaku gumu brzo pojede bila ona nova ili polovna, pa zato bolje da je platis trecinu cene i trajace kao i nova jer jhe tvrda pa se sporije trosi, eto nadam se da sam te naucio nesto :D

a oprema je vec bitna stavka, jer osim sto zelim da mi bude toplo i suvo takodje zelim da budem i max zasticen u slucaju pada, iz tog razloga se tu ne stedi pa zato nosim dajimeze, sidi, shoei... a ne retro cizme bez iakkve zastite, ali bitno da su u boji motora i jakna na kojoj pise ime motora..

Slaninar

Citat: UFF poslato 27 Avgust, 2014, 21:00
Samo plasljivi vozaci kupuju nove gume :)

polovna guma te cini boljim vozacem jer si stalno na oprezu i njen nedostatak gripa u krivini moras da kompezujes svojim iskustvom i znanjem voznje ;)

plus hiljadarka svaku gumu brzo pojede bila ona nova ili polovna, pa zato bolje da je platis trecinu cene i trajace kao i nova jer jhe tvrda pa se sporije trosi, eto nadam se da sam te naucio nesto :D

a oprema je vec bitna stavka, jer osim sto zelim da mi bude toplo i suvo takodje zelim da budem i max zasticen u slucaju pada, iz tog razloga se tu ne stedi pa zato nosim dajimeze, sidi, shoei... a ne retro cizme bez iakkve zastite, ali bitno da su u boji motora i jakna na kojoj pise ime motora..

Just my 2 cents, ¹to bi rekli Ameri:

Sla¾em se. Takoðe, lo¹e gume ote¾avaju izvlaèenje iz nezgodne situacije. Seæam se jo¹ kako je kad auto preseèe put, a prednji toèak zaplovi (ba¹ rano, zbog lo¹e gume). Jednom me je samo sreæa spasila (¹to nije bilo nikog iz suprotnog smera). Dobre gume drastièno smanjuju zaustavni put.  

Ja bih radije ve¾bao na stazi, nego u saobraæaju. Barem prednja mora biti dobra, lepljiva. Zadnja koja be¾i je prihvatljivije, mada opet, u saobraæaju...


[andjeo]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Prednja mi je uvek nova ili ko nova i po sari i po dot-u, cak sam jedno vreme vozio slick napred, do skoro sam imao bt-016 koja je otisla u spic pa sam sad stavio 2ct bukvalno ko novu a kostalo me nesto smesno

Kostić

u srce moje  :-* jesi, nauèio si me  8)

Che

Citat: UFF poslato 27 Avgust, 2014, 21:00
polovna guma te cini boljim vozacem jer si stalno na oprezu i njen nedostatak gripa u krivini moras da kompezujes svojim iskustvom i znanjem voznje ;)


[rofl]

[facepalm]

UFF

 [rofl]  sta je bilo che da nisi ti mozda naucio da vozis na novim gumama?  ;D

kako da naucis da se izvuces iz sranja u krivini ako nova guma nece da te pusti?  [bolnica]

Kostić

lako. kad poljubi¹ patos pa posle kupi¹ novu gumu. dajneze neæe da ti pomogne ako u gradu pri naglom koèenju zabode¹ neèiji gepek, neæe da ti pomogne ni ako sa dve glave ujede¹ asfalt na novom mostu.

Kostić

sinko, jedno je talenat za izvlaèenje iz nezgodne situacije, a ne¹to sasvim drugo lupetanje o tome da je nova guma glupost jer je polovna jeftinija a posebno sranje je to tvoje lupetanje o izvlaèenju. vidi¹, jasam mator imam 100 godina al sam lud kad mi doðe pun mesec jel, al jedno je biti lud a drugo tvrditi da je to bolje od normalno.

viski?

;D

Slaninar

Ja sam imao lo¹u zadnju i nauèio sam da se opustim kad motor kliza zadnjim toèkom u krivini - po¹to je to radio i pri sporim, ba¹ sporim, skretanjima. To mi je postalo uslovni refleks - samo se opusti i dr¾i gas, uhvatiæe... valda!  :D
Sad ne bih to smeo ni u ludilu - sa takvom gumom, mislim, voziti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ona moja biv¹e imala èep na platnu pa sam je terao preko dve glave. klizala je kolko oæe¹, al me nije nauèila da vozim. nauèio me æale kad sam bio dete.

Che

Citat: UFF poslato 28 Avgust, 2014, 00:24
[rofl]  sta je bilo che da nisi ti mozda naucio da vozis na novim gumama?  ;D

kako da naucis da se izvuces iz sranja u krivini ako nova guma nece da te pusti?  [bolnica]

Argument ti je bulja ;D
Kao kada bih ja rekao ti nemozes da uzivas u voznji jer vozis na losoj gumi pa si stalno u grcu.

Sa novim gumama ne razmisljam o tome hoce/nece da pusti,
uostalom vozili smo se zajedno video si da za moju penzioner voznju i ne treba neka extra guma ;)

Suma sumarum svako neka vozi sta njemu misli da je bolje/isplativije.
Meni i ovako zadnja traje maltene 20K km tako da imam vremena da skupim za nove gume.

jevta

Svako ko kupi nove gume mora biti svestan da posle nekog vremena vrlo kratkog vozi polovne [panic] [panic]

UFF

i onda mora da ih proda i opet kupi nove ako ne zeli da padne sa tim polovnim gumama :D

Slaninar

Svako ko kupi nov motor, posle 5 minuta vozi polovan. Samo jedan ima servisnu istoriju, a drugi je maèka u d¾aku kad ga uzima¹. Isto je i sa gumama. Jo¹ nisam video da neko skine novu gumu i proda je. Desi se da skinu gumu kad je na pola, ili pri kraju, ili je par sezona stajala na motoru - sunèala se, grejala, hladila.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nuadal85

Citat: jevta poslato 28 Avgust, 2014, 13:05
Svako ko kupi nove gume mora biti svestan da posle nekog vremena vrlo kratkog vozi polovne [panic] [panic]

Ja sam za 3meseca i 2500km voznje presao sa "nove" na "za otpad" :(