Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

VR 46

Ma ne bih uzeo slikove,dosta njih voze gume za ulicu na trkama i dosta njih mi nude takve gume za neke smesne pare,kapiram da je sloj na takvoj gumi pojeden do neke mere,ali da li je to bezbedno?  [neampojma]
Twist of wrist!

metarex

Citat: VR 46 poslato 10 Februar, 2014, 19:08
Ma ne bih uzeo slikove,dosta njih voze gume za ulicu na trkama i dosta njih mi nude takve gume za neke smesne pare,kapiram da je sloj na takvoj gumi pojeden do neke mere,ali da li je to bezbedno?  [neampojma]

ako nije izgorela guma onda moze inace... ja imam jedan takav par al mi nije za voznju nego da mogu da pomeram motor...
6..
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Slaninar

Citat: VR 46 poslato 10 Februar, 2014, 18:39
Jel imao neko iskustava sa gumama sa ''staze'' ? Neki kazu da te gume sto su vozene na treningu ili na trci mogu bar jednu sezonu bez problema da se voze...

Jeste, kolega Brrka:

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,15756.msg499625.html#msg499625
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

metarex

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2014, 19:15
Citat: VR 46 poslato 10 Februar, 2014, 18:39
Jel imao neko iskustava sa gumama sa ''staze'' ? Neki kazu da te gume sto su vozene na treningu ili na trci mogu bar jednu sezonu bez problema da se voze...

Jeste, kolega Brrka:

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,15756.msg499625.html#msg499625

ja nebi.... fala vi...

3..
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF


metarex

Citat: UFF poslato 10 Februar, 2014, 19:21
metarex
2..
1..

1000

hehe... vidis da si me provalio!!!

jos jedan!!!!

pljus odma a pivo kad se vidimo [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

SSZGO




Nove gilje

Dunlop sportmax d212 gp
dot4713 lep okrugo broj
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Darko

a snimi mu slova na tablici ... xa xa xa

BOKYBOY

Michelin Road 3...2 ct...Dot 2611 Prc! Stare nove gilje...lep kockast broj  :P



Vuk88

Pozdrav svima...
Na  motoru trenutno imam  fabricke gume bt016,kojima je zivotni vek zavrsen bar sto se tice zadnje,sredine nema:-),pocele zice da iskacu.Trebao bi ovih dana da uzmem nove,razmisljam se izmedju michelin pilot power 2ct i pilot power 3..sta vi mislite?U pitanju je neka relativno normalna voznja,tolike su mi mogucnosti(prvi motor):-)

BOKYBOY

Citat: Vuk88 poslato 02 Avgust, 2014, 05:10
Pozdrav svima...
Na  motoru trenutno imam  fabricke gume bt016,kojima je zivotni vek zavrsen bar sto se tice zadnje,sredine nema:-),pocele zice da iskacu.Trebao bi ovih dana da uzmem nove,razmisljam se izmedju michelin pilot power 2ct i pilot power 3..sta vi mislite?U pitanju je neka relativno normalna voznja,tolike su mi mogucnosti(prvi motor):-)

...koje god uzmes od ove dve neces pogresiti... [thumb_up]

symon

Vozim Pilot Power 2CT odlièna guma...

Conti-Moto

Conti Road Attack, Manijacka cena - 16.900 din. !!
Conti Motion, Manijacka cena - 13.900 din. !!
Novo !!!
Conti ROAD !!

goranvojska

Citat: metarex poslato 10 Februar, 2014, 18:42
Citat: VR 46 poslato 10 Februar, 2014, 18:39
Jel imao neko iskustava sa gumama sa ''staze'' ? Neki kazu da te gume sto su vozene na treningu ili na trci mogu bar jednu sezonu bez problema da se voze...

zavisi ko je vozio.... ne razumem zasto se ljudi pale na slikove van staze? imal neko ko to moze da objasni? prednosti ... mane? [neampojma]
meni donese prijatelj iz svajcarske gumu kao nova i ja namontiram na bandita.rekao mi da je sa staze al reko nema veze ima saru da istera 2 sezone ne jednu.sa tom gumom ja krenem na put preko visegrada niksica za ostrog i nazad.vozim a guma drzi asfalt ne moze bolje.kad smo stigli u niksic na pumpi pogledam ja a ono ispali konci.na ostrogu je crkla nacisto pa sam morao taxijem u podgoricu po novu.
zakljucak: te gume sa staze su dooooooosta mekanije i drze put neverovatno dobro,ali 700km i kraj.potrose se ko da ih neko turpijom delje.govorim o normalnim ne slik gumama.ko voli da luduje ok ali NIKAKO za putovanje.

Kalesin

Evo i mene da se ukljucim u ovu pricu. Odavno vec jurim gume prvo za Bandita a onda za Transalpa, Bandit sredjen a na transicu su mi bile one AVON gume u ocajnom stanju, nas kolega i drug Fruitcake (Pedja) sto je radio putopis putevima NOB-a dobije od Gevare nove dot 0614 FULL BORE gume, nije neka marka to mu dodje USA verzija Yokohame, i predje sa njima oko 3000km, pun hvale za gume i to kako leze kako se ponasaju u raznim uslovima. Fantasticna stvar je sto je M41 90/90-21 za transica citavih 63 eur mp cena a 130/70-17 84eur.. razmisljam ja i kazem sebi nova guma je nova guma, sta me briga da li je Full Bore ili neka druga, Metzelera takodje rade u kineziji.. a za 147eur dobijem obe nove gume...pa i da traju dve sezone..zabole me...opet cu voziti nove gume... ali da se vratimo na gume...uzmem ih namontiram na Transica evo predjoh skoro 400km sa njima po ovom sugavom vremenu..i moram reci drze lepo, lepo leze..za sad sve hvale.
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

metarex

#355
Citat: Kalesin poslato 02 Avgust, 2014, 15:20
Evo i mene da se ukljucim u ovu pricu. Odavno vec jurim gume prvo za Bandita a onda za Transalpa, Bandit sredjen a na transicu su mi bile one AVON gume u ocajnom stanju, nas kolega i drug Fruitcake (Pedja) sto je radio putopis putevima NOB-a dobije od Gevare nove dot 0614 FULL BORE gume, nije neka marka to mu dodje USA verzija Yokohame, i predje sa njima oko 3000km, pun hvale za gume i to kako leze kako se ponasaju u raznim uslovima. Fantasticna stvar je sto je M41 90/90-21 za transica citavih 63 eur mp cena a 130/70-17 84eur.. razmisljam ja i kazem sebi nova guma je nova guma, sta me briga da li je Full Bore ili neka druga, Metzelera takodje rade u kineziji.. a za 147eur dobijem obe nove gume...pa i da traju dve sezone..zabole me...opet cu voziti nove gume... ali da se vratimo na gume...uzmem ih namontiram na Transica evo predjoh skoro 400km sa njima po ovom sugavom vremenu..i moram reci drze lepo, lepo leze..za sad sve hvale.

full bore usa imam na gsx-u vec drugu sezonu i vise sam nego zadovoljan sa njima. presle su oko 3 soma km i jos uvek su ko nove. cena im je vise nego korektna. svaka preporuka

edit: radi se o M66 tour king
M41 90/90-21  u svici dobijes na kucnu adresu za 56 fr znaci oko 46 jevreja
http://www.reifendirekt.ch/cgi-bin/rshop.pl?dsco=104&cart_id=9982099.104.23073&Breite=90&Quer=90&Felge=21&Speed=&kategorie=&profil=&Marke=Full%20Bore%20USA&ranzahl=1&S_Z=&tyre_for=&x_tyre_for=&F_F=&Herst=Full%20Bore%20USA&m_s=1&rsmFahrzeugart=MO&details=Ordern&typ=R-211703
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

Citat: Kalesin poslato 02 Avgust, 2014, 15:20
Evo i mene da se ukljucim u ovu pricu. Odavno vec jurim gume prvo za Bandita a onda za Transalpa, Bandit sredjen a na transicu su mi bile one AVON gume u ocajnom stanju, nas kolega i drug Fruitcake (Pedja) sto je radio putopis putevima NOB-a dobije od Gevare nove dot 0614 FULL BORE gume, nije neka marka to mu dodje USA verzija Yokohame, i predje sa njima oko 3000km, pun hvale za gume i to kako leze kako se ponasaju u raznim uslovima. Fantasticna stvar je sto je M41 90/90-21 za transica citavih 63 eur mp cena a 130/70-17 84eur.. razmisljam ja i kazem sebi nova guma je nova guma, sta me briga da li je Full Bore ili neka druga, Metzelera takodje rade u kineziji.. a za 147eur dobijem obe nove gume...pa i da traju dve sezone..zabole me...opet cu voziti nove gume... ali da se vratimo na gume...uzmem ih namontiram na Transica evo predjoh skoro 400km sa njima po ovom sugavom vremenu..i moram reci drze lepo, lepo leze..za sad sve hvale.

Poredjenja radi,
Continental Escape 90/90-21 i 130/80-17, set 145 eura.
Continental Trail Attack 2, 90/90-21 i 130/80-17, set 155 eura ...

Novo !!!
Conti ROAD !!

Vuk88

Hvala na odg...javljam sta sam uzeo.

TEEfqd

treba da se napomene da 2ct kliza na beloj liniji kao besan, ne jebe ni temperaturu ni uslove ako je uzmes pazi se bele a inace vrhunski drzi, bolje od bt16 duplo po meni