Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Dakle, koje gume imate na motoru?
Kako ste zadovoljni? Koje gume kupiti a koje nikako ne kupiti?
I molim vas, neka bude iz licnog iskustva...

Ja na Kawi imam Dunlop Qualifier  [thumb_up] i prezadovoljan sam gumama, dok sam vozio jednu K7 600 na Michelin Power Pilot, i mogu reci sve najgore o toj gumi [thumb_down]

UFF

Na ktm-u je dosla fabricka Bridgestone BT-090 Battlax High Performance koja je ustvari takmicarska guma za stazu ali za motore od 125ccm tj lagane pa ju je ktm pojeo jako brzo
Ali je drzala ko luda

Sad imam staru turing verziju Bridgestone BT-020 koja je dosta tvrdja i treba joj vise vremena da se zagreje

Secam se da je na Yamahi MT-03 dosla fabricka Pirelli Scorpion koja jeste dugo trjala ali je jako lose drzala

Posto volim Bridgestone sledeca koju cu uzeti ce biti ili dvoslojna BT-023 sport/touuring (zeljkamp ih vozi sad na fz6) ili jos bolju trokompozitnu BT-016 mada mislim da cu nju jako brzo potrositi takodje...

Sandra

Ja na Hondici imam ove Bridgestone kao sto ih je Uff imao, ali ne znam tacno koje su, paaaa.... Uff-e dopuni .....

:D

Lm, jaaaaako sam zadovoljna.......
Necu da ti kazem ,........ celavi....

Dzonsi

Meni su na motoru Michelin Pilot sport i bas sam zadovoljan gumama sto se tice drzanja po krivinama ali mi se zadnja guma bas brzo potrosila...

Burn the rubber not your soul!

UFF

Citat: Sandra poslato 21 Oktobar, 2010, 19:34
Ja na Hondici imam ove Bridgestone kao sto ih je Uff imao, ali ne znam tacno koje su, paaaa.... Uff-e dopuni .....

:D

Lm, jaaaaako sam zadovoljna.......

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt090.html

ja na boljoj gumi nisam vozio

al nije isplativa ako ne vozis samo stazu - prebrzo se potrosi

sandra koliko si ti presla na njima? meni su na zadnjoj izasli konci na 4000km

zato bi sad da uzmem

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt016.html

ili radi trajnosti mozda jos bolje

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt023.html

obe su po sredini tvrde a kad oboris drzi

Stevan

Imam Michellin Pilot Power SM, prezadovoljan sam. Odlicno drzi. Dunlop se pojeo kod mene za 3000km, a Pirelli je sranje.

Sandra

Citat: UFF poslato 21 Oktobar, 2010, 19:53
Citat: Sandra poslato 21 Oktobar, 2010, 19:34
Ja na Hondici imam ove Bridgestone kao sto ih je Uff imao, ali ne znam tacno koje su, paaaa.... Uff-e dopuni .....

:D

Lm, jaaaaako sam zadovoljna.......

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt090.html

ja na boljoj gumi nisam vozio

al nije isplativa ako ne vozis samo stazu - prebrzo se potrosi

sandra koliko si ti presla na njima? meni su na zadnjoj izasli konci na 4000km

zato bi sad da uzmem

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt016.html

ili radi trajnosti mozda jos bolje

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt023.html

obe su po sredini tvrde a kad oboris drzi

Moje magare i ja presli s tim gumama 8000. Meni su super! istina da su se malcice pohabale, ali ja vozim daleko neznije od tebe, iako i ja giljam na toj Adi Huji. Sigurna sam da ce izdrazati i sledecu sezonu....     ;D ;D ;D ;D ;D ;D (nadam se)
Necu da ti kazem ,........ celavi....

UFF


UFF

Citat: Sandra poslato 21 Oktobar, 2010, 19:59
Moje magare i ja presli s tim gumama 8000.

meni zadnja na 3000km po sredini dosla do markera za zamenu zato je ovo mnogo bolja varijanta




Stevan


Sandra

E sutra slikam gumu, pa cu je postaviti da vidis.....
Necu da ti kazem ,........ celavi....

UFF

Citat: Sandra poslato 21 Oktobar, 2010, 20:14
E sutra slikam gumu, pa cu je postaviti da vidis.....

verujem ti
nego ne stratujes ti uvek pun gas kao ja i nemas na hondi taj obrtni moment koji je kod mene i pojeo gumu po sredini

Sandra

Citat: UFF poslato 21 Oktobar, 2010, 20:18
Citat: Sandra poslato 21 Oktobar, 2010, 20:14
E sutra slikam gumu, pa cu je postaviti da vidis.....

verujem ti
nego ne stratujes ti uvek pun gas kao ja i nemas na hondi taj obrtni moment koji je kod mene i pojeo gumu po sredini

Pa nisam ja divljakusa!  [motor]
Necu da ti kazem ,........ celavi....

Popsy

Ja imam Hajdesada ili ti Haidenau K60 za koje je retko ko èuo. Meðutim po¹to sam ih dobio uz motor bio sam vrlo zadovoljan, pogledao sam po netu mi¹ljenja i mogu vam reæi da su odliène 50-50 gume za enduro motore tipa AT-ST-TA-KLE-GS i ostali... za¹to? Odlièno dr¾e na asfaltu a vrlo su dobre na offroadu (nisu kao èepovi ali ih uspe¹no prate) a za razliku od klasiènih offroad guma sa njima komotno mo¾ete preæi 20.000 km (taman za sezonu  ;D ;D ;D ) a pritom su "povoljne" ¹to uop¹te nije bilo razmatrano u njihovom izboru ali nije ni lo¹e... set sa 140com zadnjom je 150€ a sa 130com je 125€

Jedino èega se "boje" je mokra zebra...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

rakam

OVE SWEZONE SAM STAVIO DUNLOP GP RACER ,ZNACI NISTA BOLJE DO SADA NISAM VOZIO U ZIVOTU,PRE NJE BILE BRIDGESTONE BT 016,FINA GUMA MADA SE SPORO GREJE ALI ZA KISU UZASNO NESIGURNA .

UFF

koliko si km izvukao iz bt-016-tice?

rakam

mislim da sam izvuko oko  7500 ali su bile bas u dobrom stanju,prednja cak u super stanju,i onda se dobacim do gp racer-a i to je to ova guma se i na stazama koristi ako pratis trke mogo si da vidis da je vecina nasih koristi za stazu i cudo je kako to lepi

Mad Max

mischelin je valjao do 04 posle toga  [thumb_down], bt-016 dobra guma prelazi prilicno dosta km, moze da se putuje a i divlja. dunlop  qualifier takodje putna guma mnogo dobra kao i cena naravno. kolko para tolko muzike, ne moze trajati a da drzi kao zvaka. bridgestone bt-003 racing-street  [clapp], al traje 2000km max, a i cena nije neka povoljna. sve gume za stazu su dobre, mada kad se koriste za ulicu treba vremena da se ugreju. samo mischelin ne valja, nema ga goreg, da dobijem dzaba ne bih stavio na motor
Brzi od smrti, Jaci od bola

UFF

interesuje me konkretno razlika izmedju bt-016 i bt-023 od nekog ko je obe vozio
jeste da je 23ka sport/turing ali mislim da je jos bolji izbor od 16tice ako ne ides na stazu jer ima siri srednji gazni sloj pa bih rekao da ce da traje duze od hypersport 16tice a i ona je mekana sa stane - nije da nece da drzi u nagibu

mad max jel si vozio i 23ku?

Gašpar

Citat: Mad Max poslato 22 Oktobar, 2010, 01:09
samo mischelin ne valja, nema ga goreg, da dobijem dzaba ne bih stavio na motor

Moj covek! Nikad goru gumu u zivotu nisam probao [thumb_down] [thumb_down] [thumb_down]