Glavni meni

Hilandar,Ohrid,Albanija,Ostrog,Piva,Bosna

Započeo mi¹a bmw, 18 Mart, 2011, 19:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Two wheels, one life

stari roker

Sve pratim sa uzivanjem. Dosta je i koristan putopis za mene,jer imam slicno putovanje u planu.
Not for race,but run forever!

mi¹a bmw

Citat: stari roker poslato 19 Mart, 2011, 01:46
Sve pratim sa uzivanjem. Dosta je i koristan putopis za mene,jer imam slicno putovanje u planu.
Ako te bilo ¹ta zanima, ili treba neki broj telefona, slobodno pitaj. ;)
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Oko jedan smo se spakovali i  nakon pozdrava i fotografisanja sa Neimom krenuli smo put Albanije.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na granici smo bili vrlo brzo i bez veæeg zadr¾avanja u¹li smo u Albaniju. Carinici su bili vrlo ljubazni i po¾eleli nam sretan put i prijatan boravak u Albaniji.Èak je i policajac kojem smo bili zanimljivi, a nabadao je Engleski ulo¾io puno truda da nam objasni gde da idemo i ¹ta da vidimo po Albaniji.Nikakvu taksu nismo platili jer nam nisu ni tra¾ili, pa kontamo platiæemo na izlazu, ali ni na izlazu nismo morali ni¹ta platiti.

Two wheels, one life

Havarisan


Che


mi¹a bmw

Od samog polaska iz Ohrida ki¹a nam je bukvalno bila za leðima ali nije uspevala da nas stigne. Na ulazu u Albaniju se u brdima okrenutim prema Makedoniji nalazi na stotine bunkera koji kao peèurke rastu iz trave i podseæaju na neka davno pro¹la vremena kada se Albanija granièila sa Jugoslavijom.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Prvo ¹to smo primetili je da je Albanija vrlo lepa zemlja. Izuzetno o¹tre krivine i strmi ali dobri putevi vode nas u selo gde nam je reèeno da mo¾emo kupiti nalepnice sa auto oznakom  za Albaniju, za uspomenu. Stali smo na jednu benzisku gde je prodavac imao samo jednu. Kupili smo tu jednu a on nas je najljubaznije uputio u prodavnicu auto delova u sledeæem selu u kojoj smo kupili jo¹ tri. U samom selu svi su nam prilazili, zagledali motore, zapitkivali nas ne¹to...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Svi smo u Albaniji bili prvi put, pa smo nekako ipak gledali da proðemo ¹to pre kroz nju. Nismo se zaustavljali do Tirane. Neim nam je pokazao put na karti koji vodi oko Tirane ali smo mi u poslednji èas odluèili da ipak ¾elimo da proðemo kroz Tiranu i vidimo grad svojim oèima. U Tiranu smo u¹li negde oko 5 sati popodne. Pro¹ao sam kroz mnoge evropske gradove u vreme ¹pica, ali ¹pic u Tirani je jedinstveni do¾ivljaj.
  U celoj zemlji nisam video niti jedan veæi motor od skutera i verovatno zato ¹to nema puno motociklista ne obraæaju pa¾nju na njih.
Tirana kao grad uop¹te ne lièi na onu Tiranu koju sam imao prilike da vidim u nekim  putopisima, ne znam kuda su oni vozili, ali mi smo pro¹li kroz sam centar grada i Tirana je nov grad. Gradili¹ta su na sve strane, novi putevi svetleæe reklame svih poznatih svetskih firmi, neverovatno.
©pic i sam boravak u glavnom gradu Albanije nam je zaèinio niko drugi nego Ljuba, kad je u sred gu¾ve na kru¾nom toku, koji je njega podsetio na Slaviju viknuo: 'bem ti Beograd!!!   [yahoo]  Malo mi je falilo da od smeha padnem sa motora u sred raskrsnice!
Stali smo na izlazu iz Tirane na jednu benzisku da popijemo kafu i da malo odmorimo. Konobarica priðe i ljubazno na teènom engleskom pita odakle smo i ¹ta æemo da pijemo. Kada smo joj rekli da smo iz Srbije na njenom licu se pojavi osmeh i ona reèe da je ona u Beogradu boravila mesec dana. Polako se pokrenula prièa bla,bla, kad njena drugarica koja je sedela za susednim stolom sa nekim deèkom pita dali mo¾e da se slika pored motora. Kada smo joj rekli da mo¾e, ona se uhvatila za moj BMW kao pijan za plot. Ka¾e jo¹ nije videla motocikl BMW. Skoro sam imao besplatno prenoæi¹te, a drugari su bili ¾e¹æe ljubomorni! 8)
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Jo¹ malo æaskanja i krenusmo dalje put Crne Gore. Veæim delom je put u izgradnji pa se mora voziti vrlo oprezno.U Albaniji slobodno mogu reæi da od 30 automobila 29 je marke Mercedes. Toliko istih automobila nisam video nigde. Imaju vi¹e Mercedesa nego mi Jugiæa.
Nismo se zaustavljali nigde do Crnogorske granice. Kada smo u sumrak pre¹li granicu sa Crnom Gorom bilo je kao da sti¾emo kuæi.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Sad kada vratim film unazad ¾ao mi je ¹to nismo slikali sva ta divna mesta, sve te planinske prevoje preko kojih smo pre¹li, ali Bo¾e zdravlja iæi æemo mi opet. Stvarno nismo imali nikakvih problema sa ljudima ako izuzmem njihove vozaèke sposobnosti. Slobodno mogu svima da preporuèim odlazak u Albaniju, ima stvarno ¹ta da se vidi.
Nakon kraæeg odmora i toèenja goriva na benzinskoj pumpi neposredno po ulasku u Crnu Goru nastavili smo put prema Petrovcu. U Petrovac smo stigli oko 10 uveèe. Tu nas je saèekao na¹ drugar Kuzma iz Beograda i odveo nas do pansiona u kojem smo zanoæili. Posle tu¹iranja oti¹li smo na klopu do obli¾nje picerije i uz veselo æaskanje i sabiranje utisaka sa puta prijatno proveli ostatak veèeri. Ki¹u smo izbegli i taj dan. Sutra nas èeka odlazak u manastir Ostrog, i nakon toga put u Sarajevo.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Jutro je do¹lo mnogo br¾e nego ¹to bi smo hteli, kafa, pozdravljanje sa Kuzmom i gas pravac Podgorica kroz tunel Sozine.
Kafa kod Danilovgrada.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Pogledi ka nebu su bili tog jutra vrlo uèestali, ki¹a se spremala ali nije jo¹ poèela. Posle kraæe vo¾nje stigli smo u manastir Ostrog. Nakon posete manastiru Spustili smo se do donjeg manastira u one restoranèiæe na doruèak. Ki¹a je poèela da pada mu¹ki. Gledam u nebo i pomislih, toliki smo put prevalili i be¾ali sedam dana od ki¹e ali eto jbg, stigla nas je.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Sad vi¹e i ne ¾urimo jer put do Sarajeva nije tako dug pa mo¾emo opu¹tenije voziti. Obukli smo ki¹njake i krenuli po ki¹i prema Sarajevu. Nismo se ni spustili do magistralnog puta, ki¹a je stala. Opet nam se sreæa osmehnula. Kod kanjona Pive smo stali na skinemo ki¹njake i da se malo slikamo. Putovanje tim putem je nezaboravan do¾ivljaj, preporuka svakom motociklisti.


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Put dobar a priroda kao nacrtana, raj za oèi. Usput smo sreli dvojicu ¹vaba na GS-ovima u proputovanju pa smo se i sa njima malo slikali, ipak voze moju firmu... :D


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Dan je bio kao izmi¹ljen za vo¾nju. Sunce sija bez i jednog oblaèka. Opet smo pobegli ki¹i. Do Sarajeva sam u¾ivao u svakom metru puta.
Sarajevo nam se ukazalo nekako jako brzo, valjda ¹to je putovanje bilo fenomenalno i ¹to smo ba¹ u¾ivali pa nismo ni osetili da je veæ èetiri po podne. Pro¹li smo kroz grad i oti¹li na Pale gde nam je na¹ drug ®eljko obezbedio sme¹taj a nakon toga pravac Ba¹ èar¹ija na æevape.
©etnja po Ba¹ èar¹iji je svaki put do¾ivljaj, ljubazni ljudi, uètivi nenametljivi trgovci kada priðete njihovom lokalu trude se da vas ugoste kao da ste im u kuæu u¹li.
Ne rade oni to samo zbog novca, prosto su  takvi.


Two wheels, one life

mi¹a bmw

Buðenje u Subotu je meni najjaèe, za celo putovanje: u sobu uleæe Ljuba i vièe“ KO TO KRUNI KUKURUZ U OVO DOBA, DAL' JE NORMALAN?! „.  [rofl]  [rofl]  [rofl]
A u stvari je u snu pomislio kako je ki¹a lupala u neki lim da neko kruni kukuruz, pa ustao da mu je.e sve po spisku. Ja sam se valjao od smeha.  [clapp]
U tom ustaje i Nino koji je bio naj opu¹teniji,  kao da ki¹a i ne pada i ne dotièe ga, raspolo¾eno pali cigaru i poèinje sa nekim vedrim temama. Posle doruèka smo poèeli polako da se spremamo za polazak. Svi sem Ljube smo imali ki¹na odela. Ljuba je tvrdio da njegovo odelo neproki¹njava. Posle kraæeg ubeðivanja krene Ljuba sa na¹im domaæinom kolima u Sarajevo da kupi ki¹no odelo. Po¹to ki¹no odelo nisu na¹li, kupe oni ki¹nu èobansku kabanicu i to ¾utu. Lepo mu je stajala, kao skrojena za njega!.  [yahoo]

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Èekali smo do podne da vidimo oæe li ki¹a malo da popusti ali d¾abe, pada kao luda. Nema nam druge pali motore i gas. Nismo stigli ni do skretanja za Sokolac a Peca kuka: Ljudi, skroz sam mokar! Skrenuli smo sa puta u Sokolac, da re¹imo problem sa mokrim Pecom. Re¹ili smo ga tako ¹to je kupio na pijaci neko èobansko ki¹no odelo, i ove simpatiène Kawasaki èizme... :D

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

 Ki¹a je padala ali slabo. Moglo se voziti komotno bez problema. Posle kraæe vo¾nje nai¹li smo na lepo mesto za odmor i fotografisanje pa smo to i iskoristili.


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life