Glavni meni

Nato objavio rat Libiji

Započeo bullet88, 18 Mart, 2011, 15:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

markodjurovic

Ovo novo sto se desava u arapskom svetu je malo drugacije.
Prvo imamo dve velike frakcije u islamu siti u suniti (ostale frakcije su malobrojne ne racunajuci Ibade, kojih opet ima u Libiji). U siitskom svetu aj da kazemo glavni je Iran, siti su uglavnom iranski i azijski narodi. Kod sunita opet da kazemo "glavna" je Saudi Arabija, a suniti su najbrojniji kod arapskih i turskih naroda. E tu ima borba za prevlast koja traje vec duze vreme.
Drugi sukob je izmedju Saudi Arabije i arapskih republika. Naime Saudi Arabija je strasno protiv toga da Arapi zive u republikama vec treba da zive u monarhijama. Zbog toga je i Irak dugo bio trn u oku Saudi Arabije medjutim sredili su ga uz pomoc Amerike relativno lako. Ima tu jos da i Arapi sa poluostrva ne smatraju za bas bracu Arape sa severa afrike (ovi sa poluostrva se smatraju cistijim tj nisu mesali krv).

Znaci na Gadafija imaju pritisci NATOa zbog njihovih interesa, mudzahedina i sitskih svestenika koje u svako trusno podrucje salje Iran, kao i Al Kaide i vehabija koja je opet plod tajnih agencija i Osame Bin Ladena pripadnika kraljevske porodice Saudi Arabije.

Takodje koliko se secam pre nekoliko meseci, kad ovo niko nije naslucivao, Libija je objavila da je onaj ogromni sistem za navodnjavanje koji ide od zapada do istoka zemlje (gde je nafta) spreman da se pusti u pogon. Izgleda da su zapadna plemena odlucila da sistem sad postane njihov.

Jedno je sigurno ako sklone Gadafija nastace jos jedna fundamentalisticka drzava gde se nece znati ko pije a ko placa. Milioni izbeglica ce krenuti ka Evropi pa ce verovatno stici i do Kosova. Ne znam samo sta ce rade bas Italijani i Francuzi (doduse i Spanci i Grci) koi su prvi na udaru
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 20 Mart, 2011, 11:35
Posle nekog vremena nezna¹ ko je poèeo prièu, zna¹ da samilosti nema ni na jednoj strani, da se seku glave i èereèe i kod jednih i kod drugih... Uvuèen si u sranje i moli¹ Boga de te ne uhvate jer ti spasa nema. Kasno je onda za ®enevu.
Citat: DebeliZmaj poslato 20 Mart, 2011, 03:26
pa nemoze stajaca vojska sastava iz svih republika biti okupaciona ?
sta je ta vojska poushavala da uzme naftu ? vodu ? ma daj ...
brkash gradjanski rat i meshanje u unutrashnje stvari neke zemlje ...
usput izlazenje iz mandata UN-a koji je rekao zabrana letenja ali ne
i preventivne napade ... i slichno ..


Ode¹ na forum.hr i to napi¹e¹ i onda vidi¹ kako to ba¹ i ne pije vodu u Hrvatskoj. Zamisli istina je tamo drugaèija od na¹e.
Napisi na hr forumu da je sunce uzarena lopta , i ako provale da si srbin ima da izdrame...istina je samo jedna ali ima mnogo interpretacija. Ako smatrate da je u redu da neko tamo bombarduje nekog kako bi spasio nekog..onda ste ili glupi ili zrtva manipulacije medija. Ja cu da bijem nekoga da on ne bi bio nekoga, iz humanitarnih razloga....oksimoron...ne moze se nasilje spreciti nasiljem, sto im ne daju viskove hrane koju prosipaju u okean, nego ih humanitarno bombarduju.
Mozemo da postvimo stvari kako god hoces ali napad na drugu suvrenu drzavu od strane vise drzava, je kukavicki i agresorski cin, a kada se to radi iz humanitarnih razloga, to se zove IDIOTIZAM, i ko god stane na njihovu stranu i opravdava taj cin, je po meni ...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ts.marko

Ne znam kako bi Ameri reagovali kad bi krenuo Teksas da se otcepi ?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ts.marko poslato 27 Mart, 2011, 20:46
Ne znam kako bi Ameri reagovali kad bi krenuo Teksas da se otcepi ?
da li secate rakcije onomad na crnacke nemire , kada su satrli skoro 1000 ljudi i zatvorili par hiljada.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ts.marko

Gde su onda bile UN da osude postupak vlasti i stanu na stranu crnaca?
I usput da ih naoru¾aju i pomognu iz vazduha.

UFF

Citat: revolution poslato 27 Mart, 2011, 20:40
Citat: sasafilipovic poslato 20 Mart, 2011, 11:35
Posle nekog vremena nezna¹ ko je poèeo prièu, zna¹ da samilosti nema ni na jednoj strani, da se seku glave i èereèe i kod jednih i kod drugih... Uvuèen si u sranje i moli¹ Boga de te ne uhvate jer ti spasa nema. Kasno je onda za ®enevu.
Citat: DebeliZmaj poslato 20 Mart, 2011, 03:26
pa nemoze stajaca vojska sastava iz svih republika biti okupaciona ?
sta je ta vojska poushavala da uzme naftu ? vodu ? ma daj ...
brkash gradjanski rat i meshanje u unutrashnje stvari neke zemlje ...
usput izlazenje iz mandata UN-a koji je rekao zabrana letenja ali ne
i preventivne napade ... i slichno ..


Ode¹ na forum.hr i to napi¹e¹ i onda vidi¹ kako to ba¹ i ne pije vodu u Hrvatskoj. Zamisli istina je tamo drugaèija od na¹e.
Napisi na hr forumu da je sunce uzarena lopta , i ako provale da si srbin ima da izdrame...istina je samo jedna ali ima mnogo interpretacija. Ako smatrate da je u redu da neko tamo bombarduje nekog kako bi spasio nekog..onda ste ili glupi ili zrtva manipulacije medija. Ja cu da bijem nekoga da on ne bi bio nekoga, iz humanitarnih razloga....oksimoron...ne moze se nasilje spreciti nasiljem, sto im ne daju viskove hrane koju prosipaju u okean, nego ih humanitarno bombarduju.
Mozemo da postvimo stvari kako god hoces ali napad na drugu suvrenu drzavu od strane vise drzava, je kukavicki i agresorski cin, a kada se to radi iz humanitarnih razloga, to se zove IDIOTIZAM, i ko god stane na njihovu stranu i opravdava taj cin, je po meni ...
[clapp]

GhostMile

Koliko sam ja shvatio tamo apsolutno nije bilo potrebe za viskom hrane. Imali su na 100-ine hiljada gastosa. Pa i nasi ljudi su isli tamo po lovu.
Libija je jednostavno "los primjer".

misa-pei

Ko im je dozvolio da lepo ¾ive drugaèije od "demokratskog sistema"?
Država je najveći neprijatelj naroda