Glavni meni

Amortizer volana Ohlins , 32 zuba

Započeo Darko, 28 Mart, 2019, 18:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko


UFF


ЯЭВОЛУТИОН

karijes okuzalno distalno 4 levo gore
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko


mrle

#4
Citat: UFF poslato 19 April, 2019, 01:28
nes da tockiras a?
[/quote
Citat: UFF poslato 19 April, 2019, 01:28
nes da tockiras a?
Jeste, pa da mu se prodrmusa ECU i crkne.

UFF

pa cemu sluzi taj amortizer volana?
sta amortizuje i kad?

Hurricane

da ne vobluje u raznim situacijama

UFF

samo kad odvojis prednji od zemlje pa ga posle ne spustis pod istim uglom
u prevodu tockiranje

Darko

Bilo je objasnjeno u nekom you tube klipu... ne mora da se odvoji tocak od zemlje , i ako prenaglo das gas pri izlasku iz krivine , pa je veci pritisak na zadnjem tocku o asfalt , a mnogo manji na prednjem - moze da se javi “vobl”

Sve jedno , niti tockiram , niti dajem gas na izlasku iz krivine do vobla :)

rboban

Ride It Like You Stole It

Darko


Hurricane

onaj na 2:03 ima ohlins pa ga opet iscimalo


ali onaj na 255 kmh [panic]

rboban

Znaci nije samo tockarenje, i naglo ispucavanje iz krivine, jednostavno je dovoljna neravnina pri promeni pravca, neki motori skloniji, neki manje.... geometrija i snaga je najbitnija u prici.
Ride It Like You Stole It

Darko

@huricane - nema veze sto ima ohlins , mozes da ga , da kazem , iskljucis , ugasis okretanjem tockica u 0-polozaj. Tada kao da ga nemas, tako i kod mene ... kad ga stavis na 32-i zub , nema trika da okrenes volan ... skrees obaranjem :) ... meni stoji negde na pola i vec sam tako navikao ono bas

rboban

#14
Apsolutno moze i da se desi i sa amortizerom, a cak ako je pretegnut moze ceo motor da izgubi odjednom pravac i ritne se kao bik u pubertetu!
Ride It Like You Stole It

VR 46

Зашто продајеш толико корисну ствар?  [neampojma]

Ја сам тестирао амортизер волана на мом РР-у,додуше фелна је била крива,дао сам гас и пустио волан кад је кренуо овако лево деснооо....аууу....ја док сам руке вратио он се смирио...да није било амортизера.... [doh]
Twist of wrist!

milomir22

Amortizer ne moze uvek da spreci vobling, ali ne dozvoljava povecanje amplitude i mnoge na snimku je spasio pada. Ovi bmw rr-ovi svi serijski imaju amortizer.

Meni recimo, na nasim putevima ukljucujuci i autoput, preko 200 krece da vobluje, mislim da je razlog kombinacija loseg puta i nedovoljno cvrstog vesanja.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Boban EN

Da li je jos uvek aktuelna prodaja

Darko