Glavni meni

prednji disk i distancer

Započeo dzimika, 10 Mart, 2011, 18:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

fibra

Bravo za majstoriju. Moracu jednom prilikom da probam kako to koci. Transalpu bas treba bolja kocnica.
Ako izignorisem estetiku, distancer mi deluje nekako pregolemo. Mislis li da je neophodno da bude toliki zbog sile ili je razlog neki drugi?

dzimika

koci ko nov motor :D
distancer po duzini nije mogao da bude manji, mozda par mm ali nije neophodno, najvise utice razdaljina rupa jer da je on manja onda bi i distancer bio dosta manji
moglo bi jos da se smanji ali ne znam kako bi uticalo na integritet jer ipak nisu to neke slabe sile sobzirom da je sada dosta jaca sila kocenja

sejn

Svaka cast majstore!!!!! Cekam zimu i bacam se na poso!

srbac

Samo jos felna 17 tica i prava TRANS ALP SUPER MOTO  [clapp] [clapp] [clapp] 8)

dzimika


jura

Uh super odradjeno, samo izrada distancera je paprena ,gde si pravio disatncer?

dzimika

kod jednog strugara u rakovici, jeste paprena, oko 50e traze za ruke plus materijal jos oko 900din je bio

metarex

ako sam dobro shvatio distancer izmice celjusti nazad posto je disk veci? koliki je originalni disk ako smem da pitam?
dobra ideja al mi se distancer ne dopada jer je preglomazan. izvini nije mi namera da vredjam. ovo je samo moje objektivno misljenje. pohvale za ideju!!!! [thumb_up] [thumb_up]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

dzimika

dobro si shvatio, originalni disk je 276mm a ovaj je 316 tj 278 i 318 mm ukupna mera od ivice do ivice
distancer jeste veci ali moze se jos obraditi a da se ne narusi integritet ali kad sam ga montirao mrzelo me da ga skidam pa sam ga vozio tako
evo kako su ameri to uradili samo za model do 89godine koji ima malo drugacija klesta a odakle sam i ja skinuo ideju


Uploaded with ImageShack.us

kod mog bi moglo jos i vise materijala da se skine jer su drugacija klesta


rboban

Distancer za XR 650 R npr u AUNERU na 320mm, lep, eloksiran... je bio oko 70e.... a original disk je bio 240mm , tako da te je BAS, ali BAS izasao taj distancer..... JBG!
Ride It Like You Stole It

Gsx-r 1100

Burn Rubber Not Your Soul !!!

dzimika

Citat: rboban poslato 27 Mart, 2013, 23:29
Distancer za XR 650 R npr u AUNERU na 320mm, lep, eloksiran... je bio oko 70e.... a original disk je bio 240mm , tako da te je BAS, ali BAS izasao taj distancer..... JBG!
da ali nema za TA, gledao sam prvo svuda gde bi mogao da pazarim bez da se mucim, cak sam mislio i iz USA da porucim (65$) ali sam shvatio da zbog drugacijih klesta ne mogu da namontiram, ne kazem da me nije kostao ali vredi svaki dinar a moze da se obradi jos i bio bi dosta lepsi