Glavni meni

Moto E

Započeo Hurricane, 14 Mart, 2019, 12:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

Moto E ili ¹ampionat motora sa elektropogonom

mnoga zanimljiva imena uèestvuju...

1    Eric Granado BRA Avintia Esponsorama Racing (Energica) 1m 48.984s [Session 2]
2    Niki Tuuli FIN Ajo Motorsport MotoE (Energica) 1m 49.417s [Session 2]
3    Hector Garzo SPA Tech3 Racing (Energica) 1m 49.481s [Session 2]
4    Mike Di Meglio FRA EG 0,0 Marc VDS (Energica) 1m 49.529s [Session 2]
5    Alex De Angelis RSM Octo Pramac MotoE (Energica) 1m 49.575s [Session 2]
6    Josh Hook AUS Octo Pramac MotoE (Energica) 1m 49.760s [Session 2]
7    Randy De Puniet FRA LCR E-Team (Energica) 1m 49.786s [Session 2]
8    Bradley Smith GBR One Energy Racing (Energica) 1m 50.017s [Session 2]
9    Jesko Raffin SUI Dynavolt Intact GP (Energica) 1m 50.378s [Session 2]
10    Lorenzo Savadori ITA Trentino Gresini MotoE (Energica) 1m 50.487s [Session 2]
11    Nicolas Terol SPA Angel Nieto Team (Energica) 1m 50.631s [Session 2]
12    Niccolo Canepa ITA LCR E-Team (Energica) 1m 50.679s [Session 2]
13    Xavier Simeon SPA Avintia Esponsorama Racing (Energica) 1m 51.017s [Session 2]
14    Mattia Casadei ITA Ongetta SIC58 Squadracorse (Energica) 1m 51.138s [Session 2]
15    Kenny Foray FRA Tech3 Racing (Energica) 1m 51.295s [Session 2]
16    Sete Gibernau SPA Join Contract Pons 40 (Energica) 1m 51.388s [Session 2]
17    Matteo Ferrari ITA Trentino Gresini MotoE (Energica) 1m 51.458s [Session 2]
18    Maria Herrera SPA Angel Nieto Team (Energica) 1m 53.944s [Session 1]

rezultati sa testa u Herezu

10 sek sporiji od moto gp ali se znaèajno unapreðuju




• Jerez - 5th May

• Le Mans - 19th May

• Sachsenring - 7th July

• Austria - 11th August

• Misano - 15th September (Two Race Event)




ЯЭВОЛУТИОН

10 sec po krugu....da li si svestan da je to sporije od moto3...mnogo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

zVuk

ni dugmici nisu ostali...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

milomir22

Citat: Biker-Boy poslato 14 Mart, 2019, 15:48
Izgore im ceo grid  :(

https://www.autosport.com/motogp/news/142095/jerez-fire-destroys-all-motoe-bikes


"Burn bitch, burn!!!"



                                            Roman Abramovic

                                            Sheik Ahmad Al Aklahar
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

litijum polimer baterije imaju tendenciju samozapaljenja pri najmanjem ostecenju a onda nema gasenja dok ne izgore skroz....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivicat

Ako i treba im tako kada hoce da uniste ono sto cini motore izuzetnim, zvuk i miris :D

Biker-Boy

Nebi se cudio da je neka sabotaza od strane naftnog lobija  [panic]
I feel the need..... the need for speed !!!

srbac

Dobri su. Dve sekunde sporiji od Moto 3. Za poèetak su super. Pobolj¹avaæe se kroz vreme oni dosta !

Ima i starijih od Rosija   [rofl]
Sete Gibernau 1972 godi¹te...  [rofl] [rofl] [rofl] :P [yahoo]

Glava Dole

Citat: Ivicat poslato 14 Mart, 2019, 21:37
Ako i treba im tako kada hoce da uniste ono sto cini motore izuzetnim, zvuk i miris :D

ko mu dade minus? Fale mi plusevi da ponistim... nek taj elektroskuteras demantuje svoj minus koji je dao coveku ;)

Ivicat


milomir22

Evo krs' od mene, ja mirisom nisam odusevljen, ali motor bez zvuka kao riba-trandza, nije ni za sta. Mada ima ko voli, kao i ova e govna ;D .
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 14 Mart, 2019, 21:08
litijum polimer baterije imaju tendenciju samozapaljenja pri najmanjem ostecenju a onda nema gasenja dok ne izgore skroz....
Nemaju tendenciju, samozapale se pri najmanjem o¹teæenju...

ProjectLord

Citat: Glava Dole poslato 15 Mart, 2019, 03:32
Citat: Ivicat poslato 14 Mart, 2019, 21:37
Ako i treba im tako kada hoce da uniste ono sto cini motore izuzetnim, zvuk i miris :D

ko mu dade minus? Fale mi plusevi da ponistim... nek taj elektroskuteras demantuje svoj minus koji je dao coveku ;)

Taj sam!
A nije lepo radovati se tudjoj nesreci!
To je to.

Glava Dole

E posto si se oglasio evo ti plus :D

Pa nista covek pogresno nije rekao, svesno unistavaju sve sto moto trke cini zanimljivim... jebes trku bez zvuka, mirisa, saltanja... da se ja pitam ja bih i sva elektronska pomagala zabranio... a ovo gas i teraj, sta je tu zanimljivo? Bitno je da nema ljudskih zrtava a za milionere i par njihovih elektromobila me zabole bas, nece ni osetiti...

megaidiot

pazi vako, trke su test poligon za r&d sektor proizvodjaca i skoro sve sto se pokaze da valja i da moze da se serijski proizvodi izadje u prodaju kasnije da vrate ulozeno u istrazivanje i zarade, a da bude zanimljivo nije na vrhu prioriteta.

ЯЭВОЛУТИОН

elektro motori su dosegli svoj zenit isto kao i sus motori....ako se ocekuje napredak u bateriama po prognozama nije bas kvantni skok....i dalje ti treba velika tezina za efikasnost....sa 60 kg benzina se predje vise nego sa beterijama tezine 60 kg.....snaga elektomotora je ista bez obzira na obrtaje i to je jedini plus...o ekologiji ne zelim da se raspravljam sa pristalicama e pogona jer su zatrovani....
uglavnom fensi smensi mamac za budale....gorive celije su buducnost a ne evo....ali su zaglavili sa gorivim celijama pa prodaju muda za bubrege.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Pre 20 godina sam èitao o baterijama na etanol, sipa¹ sme¹nu kolièinu i hemijska reakcija pravi struju vi¹e dana i onda samo dospe¹ etanola, nema punjenja... Nema ih nigde dan danas...

megaidiot

bila i ona honda na hidrogen
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Mart, 2019, 14:30
o ekologiji ne zelim da se raspravljam sa pristalicama e pogona jer su zatrovani....
to je nova grana marketinga, cudo je sta se sve prodaje ovima sto bi da spase planetu.