Glavni meni

Potrebna usluga, gume 205 45/40 16

Započeo zagadjenje, 16 Februar, 2019, 10:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Dakle, potrebne su mi na zajam, na dan ili kako veæ, gume 205/40/16 ili 205/45/16. Trebaju mi nove gume za Korsu, do sad sam imao 195 45. Po¹to planiram sreðivati felne, rado bih ih za¹titio bar u nekim situacijama ne¹to ¹irom gumom. Ali nisam siguran da li bi mi kaèilo! Pa ako neko ima neke stare ili nove, na toèkovima ili samo gume i rad je pozajmiti da probam kod sebe, to bi bilo divno. Èastim pivo i æevape :) Potrebne su mi dve gume, narafski. Valja to provozati malo. Po¾eljno bi bilo BG zbog preuzimanja i vraæanja
[cheers]
Tjuning bud¾ing

dzimika


zagadjenje

Hvala, ali to mi je sigurno previ¹e. Korsa C je u pitanju
Tjuning bud¾ing

jevta


zagadjenje

Pogledao sam dosta nekih sajtova i kalkulatora, ali ovaj nisam na¹ao. Navodno bi trebalo da mo¾e... Mada i tu uzimaju sa rezervom u fazonu proveri hoæe li biti mesta. U svakom sluèaju, hvala :)
Tjuning bud¾ing

Andjelo

205/ 40 r17 najveca mera koja moze da ide samo moras da vidis  koliko jota i koji je ET na tvojim felnama

Andjelo

A na r 16 ide 45 visina guma  za 205 sirinu idealan jot  je 7  a moze da se stavi i na 6.5 jot

zagadjenje

Pa ET je malo problematièan. Felna je 7J ET37. Mille miglia EV-S
A i moj model je GSI, one su ne¹to ni¾e. Plus glupave korse imaju problem sa zadnjim oprugama. Po drugi put mi pukle, tj ovaj put samo desna. pro¹li put obe! Pa ono... i sad mi sa ovakvom oprugom, kad opteretim auto, èe¹alo u nekim trenutcima. I naravno da æu srediti oprugu :)

I ot ¹to ka¾e¹ za idealnu ¹irinu. Ove 195 su bile onako ba¹ napregnute i rub felne skroz go i na izvol'te iviènjacima i rupama.
Tjuning bud¾ing

Andjelo

Citat: zagadjenje poslato 16 Februar, 2019, 11:26
Pa ET je malo problematièan. Felna je 7J ET37. Mille miglia EV-S
A i moj model je GSI, one su ne¹to ni¾e. Plus glupave korse imaju problem sa zadnjim oprugama. Po drugi put mi pukle, tj ovaj put samo desna. pro¹li put obe! Pa ono... i sad mi sa ovakvom oprugom, kad opteretim auto, èe¹alo u nekim trenutcima. I naravno da æu srediti oprugu :)

I ot ¹to ka¾e¹ za idealnu ¹irinu. Ove 195 su bile onako ba¹ napregnute i rub felne skroz go i na izvol'te iviènjacima i rupama.
sasvim dovoljno da stane 205 guma , jer na 175 _ 185  ET je 49  ....na ET 37 bice malo vise napolje prema rubu da stoji samo stavi visinu 40 evra

zagadjenje

Tjuning bud¾ing

DraganPavlicevic

Korsa kao i fiat ima 4x100 .Ja imam abart 17-ice sa 215/45 pa ako hoæe¹ da proba¹ kako mu stoje, navrati do mene.Mo¾e¹ da provoza¹ par dana, a ko¹taæe te pivo kako god okrene¹.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Andjelo poslato 16 Februar, 2019, 11:06
A na r 16 ide 45 visina guma  za 205 sirinu idealan jot  je 7  a moze da se stavi i na 6.5 jot
majstore da li znas sta je oznaka jot.....sta 6.jota a sta 7 jota....krenuliste kao sa dot-om  usi ne prihvataju....postoji sirina felne u incima i to je brojevna oznaka...j ili jot je onaka profila felne i nema veze sa doticnim brojem.....
https://www.oponeo.co.uk/tyre-article/how-to-read-the-wheel-markings
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zagadjenje

Citat: DraganPavlicevic poslato 17 Februar, 2019, 17:36
Korsa kao i fiat ima 4x100 .Ja imam abart 17-ice sa 215/45 pa ako hoæe¹ da proba¹ kako mu stoje, navrati do mene.Mo¾e¹ da provoza¹ par dana, a ko¹taæe te pivo kako god okrene¹.

Auh... 215 17 :D Ne znam koji je fiat u pitanju, ali kod fiata su 4x98. U svakom sluèaju, budem li re¹io da probam, javljam se i dolazim sa la¹kim :)
Tjuning bud¾ing

jevta


zagadjenje

Pretpostavio sam, zato sam se odmah i ogradio od modela Fiata :)
Tjuning bud¾ing

Andjelo


Andjelo

U sredini linka ima tabela umesto oznake J  ovde je Zoll sto je pogresno  znaci levo je min sirima gume , u sredini je idealna sirina gume a skroz desno je maksimalna sirina gume koja moze da stane na odredjenu sirinu felne

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Andjelo poslato 17 Februar, 2019, 23:10
U sredini linka ima tabela umesto oznake J  ovde je Zoll sto je pogresno  znaci levo je min sirima gume , u sredini je idealna sirina gume a skroz desno je maksimalna sirina gume koja moze da stane na odredjenu sirinu felne


majstore sirina felne se meri u incima....J ili Jot je profil lezista gume....pise u tabeli bas kako treba...osim ako kod vas u banatu drugacije od ostatka sveta...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11