Glavni meni

Soundbar

Započeo eclipse4, 11 Februar, 2019, 03:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Manijaci,zanima me ima li neko da preporuci dobar soundbar sa sabvuferom i wlanom......tj,mozda je bolje pitanje da li uopste vrede toliko para?
Ako pitam gazda uffa,znam da ce mi ko iz topa preporuciti svadbarske zvucnike (moram priznati da bi rado posedovao opet tako nesto ali kuci,ne ovde u stanu).
Vec par dana gledam bose i jbl.....sta je sranje,sranje je sto za bose sa sabviferom moram da odvojim preko 1200e da bi imalo i wlan,dok jbl koji mi je jako jako zapao za oko jbl 5.1 (tako se i zove model) sa sabbuferom i pristupacna cena (600e) ali ima blutut ali ne i wlan.

Ja bih se "skidao" sa bose-a ili jbl-a ali ako neko ima sta drugo da preporuci,nek preporuci.ako ne moracu da uzmem nesto po uffovom ukusu,jer mi kacenje 5-6 zvucnika ko coskpvima,sobe postalo malo.....pederizam i renesansa.

Unapred hvala

stilgar

Citat: eclipse4 poslato 11 Februar, 2019, 03:13
Manijaci,zanima me ima li neko da preporuci dobar soundbar sa sabvuferom i wlanom......tj,mozda je bolje pitanje da li uopste vrede toliko para?
Ako pitam gazda uffa,znam da ce mi ko iz topa preporuciti svadbarske zvucnike (moram priznati da bi rado posedovao opet tako nesto ali kuci,ne ovde u stanu).
Vec par dana gledam bose i jbl.....sta je sranje,sranje je sto za bose sa sabviferom moram da odvojim preko 1200e da bi imalo i wlan,dok jbl koji mi je jako jako zapao za oko jbl 5.1 (tako se i zove model) sa sabbuferom i pristupacna cena (600e) ali ima blutut ali ne i wlan.

Ja bih se "skidao" sa bose-a ili jbl-a ali ako neko ima sta drugo da preporuci,nek preporuci.ako ne moracu da uzmem nesto po uffovom ukusu,jer mi kacenje 5-6 zvucnika ko coskpvima,sobe postalo malo.....pederizam i renesansa.

Unapred hvala
https://shop.4audio.rs/shop/zvucnici/yamaha-musiccast-bar-400/
evo ima i wifi i ne kosta ko bose. ovo je cena u bg-u tamo mora da je manja za carinu i porez.

FANTOM

    Drugar ima LG televizor smart i ima i soundbar od iste firme plus wofer pored dodatno . Kad je kupovao kostalo je dosta. I vrhunski se cuje .

UFF


Ostoja

Ne kupuj od Uff-a zvuènike ako za boga zna¹...
Mene je prevario veæ dva puta, za ES 80, pa za ES 90, a kako stvari stoje, izgleda da æe i za ES 100...
Prevarant neopevani...
[rofl] [rofl] [yahoo] :P
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

eclipse4

Citat: stilgar poslato 11 Februar, 2019, 03:29
Citat: eclipse4 poslato 11 Februar, 2019, 03:13
Manijaci,zanima me ima li neko da preporuci dobar soundbar sa sabvuferom i wlanom......tj,mozda je bolje pitanje da li uopste vrede toliko para?
Ako pitam gazda uffa,znam da ce mi ko iz topa preporuciti svadbarske zvucnike (moram priznati da bi rado posedovao opet tako nesto ali kuci,ne ovde u stanu).
Vec par dana gledam bose i jbl.....sta je sranje,sranje je sto za bose sa sabviferom moram da odvojim preko 1200e da bi imalo i wlan,dok jbl koji mi je jako jako zapao za oko jbl 5.1 (tako se i zove model) sa sabbuferom i pristupacna cena (600e) ali ima blutut ali ne i wlan.

Ja bih se "skidao" sa bose-a ili jbl-a ali ako neko ima sta drugo da preporuci,nek preporuci.ako ne moracu da uzmem nesto po uffovom ukusu,jer mi kacenje 5-6 zvucnika ko coskpvima,sobe postalo malo.....pederizam i renesansa.

Unapred hvala
https://shop.4audio.rs/shop/zvucnici/yamaha-musiccast-bar-400/
evo ima i wifi i ne kosta ko bose. ovo je cena u bg-u tamo mora da je manja za carinu i porez.
Kum mi ima neku staru yamahu model nesto "yas 103" to razvaljuje kako se lepo cuje u njegovom stanu,e sad video sam ovu yamahu sto preporucujes medjutim jako lose ocene ima tamo de sam hteo da je kupim,kazu da se katastrofa lose cuje".medjutim nije iskljucena mogicnost da cu uzeti jer merkam i tu jamahu.
Krivo mi jako za taj jbl 5.1 sto nema wifi inace bih uzeo to odmah jer na to imam jos poklon od 60e bezuslovnog popusta na sledecu kupovinu,75e popust na taj proizvod 185e poklon na kartici i gratis mi menjaju distributera struje sto bi u mom slucaju bilo 280e manji godisnji racun sa garancijom od 2 god da mi se cena struje ne menja.pa vala pored sto mi se strasno svidja,dosta i daju jos.

Citat: FANTOM poslato 11 Februar, 2019, 03:46
   Drugar ima LG televizor smart i ima i soundbar od iste firme plus wofer pored dodatno . Kad je kupovao kostalo je dosta. I vrhunski se cuje .

Od LG ima dosta nesto sam probao uzivo,ne mogu da kazem da su losi daleko od toga al sam nekako zaljubljenik u bose i jbl.....mozda danas skoknem do saturna opet i u mediamarkt pa cu saslusati jos jednom sve.

Sonos se isto cuje jebaaaacki a i neki polk mali nemas sta da vidis od njega al ubija!

eclipse4

Citat: UFF poslato 11 Februar, 2019, 10:10
ovo su svadbarski, to ti ne treba za unutra

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/JBL-EON-315-Aktivni-Zvucnik-72555354-oglas.htm?filter_id=

za unutra ovo duzmes jebo te soundbar

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/JBL-ES100-72555377-oglas.htm?filter_id=

Ako se ne varam par je 1100e al nisam 100% siguran.
Ovi zvucnici se ne vezu verovatno direktno u tv i nemaju wifi 😀,ako ima sutra gi uzmem hehe

UFF

Cemu wifi kad kabal opet ne mozes da izbegnes jer ti treba struja?
I ne postoji wi-fi high-fi osim ako ne kosta kao kuca na sprat

eclipse4

wifi umesto BT zato,ne radi se o struji,nego kad pustim muziku necu da moram da kacim telefon na odgovarajuce pozicije kako bi islo sve dobro,dometa...takodje zbog PC-a itd.....

"ne postoji wi-fi high-fi "

to sam i napisao gore :)

da dodam jos:

kad odes u radnji i puste ti da odslusas nesto....jebe majku,kad izvadis svoj tel i pustis odmah malo drugacija pesma zato sto kao i za tv tako i za ovo,dobijaju snimke pesama itd koje su ja mislim doradjene samo za demo slusanje.
odes pogledas tv ono snimak ko da si u sapcu na vasar na LSD-u ......ali zato "bolji zivot" nemas u 8k rezoluciji....nit ovo sto gledamo po netu ima kvalitet,mora odes i otvoris novcanik za film

UFF

dobro si me podsetio da konacno isprobam blutut vezu i internet radio na novom pojacalu :)
kao klinac kad se dokopas novog komada tehnike ne spavas bre dok ne isprobas svaku jebenu opciju svako dugme i testiras kako sta sa cime i u kojim uslovima radi
sad moras motkom da me nateras na isto, eto sad bar mogu preko blututa da pustam pod nadstresnicom muziku sa harman kurtona koji je u kuci

http://i.postimg.cc/D0X59Mz6/2019-02-12-140811.jpg

idanijel


UFF

da i vec smo pricali o njemu na 4umu zato sam i napisao:

Citat: UFF poslato 11 Februar, 2019, 13:22
I ne postoji wi-fi high-fi osim ako ne kosta kao kuca na sprat

idanijel

Pa nema kuce na sprat za 2000e 😁

UFF

ima brate, dva polovna kontejnera kod mene, jedan na drugi :)
a mislim da za te pare mozes negde kod tebe u sremu da kupis staru napustenu kucu sve sa zemljistem, na zalost

despic

Ima wireless zvucnika kolko oces za male pare. Samo cemu poenta kad ti trebaju baterije...tj punjenje, kako god.
Za bas dobar zvuk u kucnoj varijanti, ne treba vise od 250e za par aktivnih monitora. Doduse 5". Sad je pitanje ko sta hoce.
Nisam strucnjak za hifi uredjaje. Iskreno mislim da je to preterivanje i proseravanje. U neadekvatnoj prostoriji i najskuplji hifi sistem ce zvucati ko q. Nebitno...
Sto se tice studijske opreme (regulisanje sobe) i razglasnih sistema ako nekog nesto zanima iz prve ruke, tu sam.
klasican divljak

Ostoja

Citat: UFF poslato 12 Februar, 2019, 19:25
ima brate, dva polovna kontejnera kod mene, jedan na drugi :)
a mislim da za te pare mozes negde kod tebe u sremu da kupis staru napustenu kucu sve sa zemljistem, na zalost
Jel onaj prvi Harmankurton jo¹ kod tebe?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

Nekad je poenta pojaèala bila da pojaèa ulazni signal... Kablovima do zvuènika... Ovaj harmankurton mo¾da pojaèava radio talase...? :) Nadam se da je ipak kablovima povezan na neke pasivne zvuènike... :D

UFF

Citat: Ostoja poslato 13 Februar, 2019, 21:42
Citat: UFF poslato 12 Februar, 2019, 19:25
ima brate, dva polovna kontejnera kod mene, jedan na drugi :)
a mislim da za te pare mozes negde kod tebe u sremu da kupis staru napustenu kucu sve sa zemljistem, na zalost
Jel onaj prvi Harmankurton jo¹ kod tebe?

nije, otputovao



Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2019, 23:15
Nekad je poenta pojaèala bila da pojaèa ulazni signal... Kablovima do zvuènika... Ovaj harmankurton mo¾da pojaèava radio talase...? :) Nadam se da je ipak kablovima povezan na neke pasivne zvuènike... :D

povezan je na jbl es100

ovime

https://www.amazon.de/Oehlbach-Lautsprecher-versilbert-Meterware-Qualit%C3%A4tsstufe/dp/B004L48YGI

Lazic

Ma znam da jeste, samo poku¹avam da uklavirim poentu wi fi pojaèala...

idanijel

Citat: Laziæ poslato 14 Februar, 2019, 00:20
Ma znam da jeste, samo poku¹avam da uklavirim poentu wi fi pojaèala...
To supruge ma¹taju,stalno pita jel to mora toliko kablova,po sobi.😁