Glavni meni

Povezivanje centralne brave

Započeo Gašpar, 15 Januar, 2019, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Hajde elektronièari, da vas vidim sad :)

Dobio sam modul za daljinsko zakljuèavanje i dva motoriæa. Na motoriæima imam dve ¾ice, zelenu i plavu.

Na modulu imam:

®ice koje su za centralnu:
Narand¾asta
Bela
®uta
Narand¾asto - crna
Belo - Crna
®uto - crna

Imam crnu za Ground - Nju mogu da u¹rafim bilo gde na karoseriju, samo boju da ogulim.
Crvena za +12V. Da li da vuèem direktno sa akumulatora ili mogu na ne¹to da se nakaèim?
Braon - Migavci. Kako da pove¾em migavce, tj gde da ih nakaèim?
Bela - Ignition (+12V) ACC - ÈEMU SAD OVA SLU®I ?

Povezujem samo dva motoriæa, ako vam ne¹to zanèi?

Taraba

Boje nisu univerzalne bre.
Jel si dobio semu povezivanja modula?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

da li je modul za daljinsku komandu ili modul bas za centralnu bravu....kod nekih moraju da se stave releji za ukrstanje polova.....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Univerzalne su boje, goni ih. Kod svih kineza su iste, ali ne mogu da iskopam kako se kombinuju.

Alja, modul za centralnu sa daljinskim otkljuèavanjem.

Glava Dole

#4
Cekaj, jel auto vec ima centralnu a ovo je samo modul sa daljinskim ili sve iznova montiras i povezujes(druge motorcice, centralu)? Ako si dobio neku semu slikaj.

U sustini ako je fabricka centralna u pitanju kod nekih automobila se dovodi minus, kod nekih plus signal za pobudu. Sam modul ima relejcic unutra i ulaz i izlaz a ti spajas na ulaz sta ti treba(ako ti treba masa singal spojis na masu, ako ti treba plus na 12V magistralu) a izlaz vuces gde ti vec treba, na modul fabricke centralne ili motorcice direktno. Ali bez seme koja ide uz modul tesko da neko moze da ti prokljuvi sta s cim ide... sa njom je prosto...

ЯЭВОЛУТИОН

povezi crnu na masu i crvenu na plus direktno...bela je za plus sa brave...predpostavljam da sluzi da se vrata sama zakljucaju kad das kontakt........za pogon motora su ti dve zice....one menjau polaritet kad pritisnes daljinski....neznam o kakvim zmigavcima pricas....kakve to veze ima sa centralnom oni su za alarm....
nadji na netu semu po slici uredjaja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ovako, svi kineski ureðaji su isti. Dakle.

Prvih pet ¾ica je samo centralna brava.
®uta i ¾uto crna idu na masu.
Narand¾asta i narand¾asto crna na plus.
Bela i belo crna na motoriæe brave.

Crna - masa
Crvena - direktno na akumulator
Braon - na prekidaè za sva 4, zablinkaju sva 4 kada se zakljuèa.
Bela - Pretpostavljam i ja da je za bravu, probaæu.

Hurricane

uh meni ne¹to ne miri¹e da ¾uta i ¾uto crna idu na isto, kao ni narand¾asta i narand¾asto crna

jesi li to na¹ao negde ¹emu neku ili ¹ta

Taraba

Sta ce ti bre 3 mase jebo ga ti?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar


Glava Dole

#10
Sad je prosto, samo objasni gde povezujes? Na fabricku centralu centralne brave(onda samo dovodis pozitivan ili negativan signal sa druge ili trece slike, u zavisnosti od auta) ili direktno na motore(cetvrta slika)?

U svakom slucaju ako dovodis negativan signal spojis masu na zutu i zuto/crnu a bela i belo/crna su ti otkljucano i zakljucano. Koje zice su ti za to proveri tako sto ces probnu lampicu na 12v da zakacis na masu pa pipas na dzek u vratima pin po pin dok se druga vrata ne zakljucaju, pa onda pipas dalje dok se ne otkljucaju. To ako se dovodi negativan signal(moras da se raspitas za svoj auto).

A ako se dovodi pozitivan sve isto samo sto probnu lampicu kacis negde na +12V i isto pipas redom dok ne dobijes reakciju(na ovaj nacin nista ne mozes da spalis jer ide preko slabasne sijalice u probnoj lampici, ona ti ujedno dodje i kao zastita a modulu ce dati dovoljan signal kad pogodis pravi pin i onda samo ispratis zice na instalaciji).

A zaboravih situaciju za motorcice direktno...  tu znaci na stalni plus(ne na kontakt jer auto otkljucavas i zakljucavas kad je auto van kontakta) vezujes paralelno zutu i zuto/crnu, masu na narandzastu i narandzasto/crnu a belu i belo/crnu na motorcice(eksperiment metodom proveri kako je na zakljucavanju a kako otkljucavanju i obrni zice ako si pogresio, ne mozes nista da zeznes, eventualno da obrnes pa se zakljuca kad pritisnes otkljucavanje i to resis samo sto zamenis mesta beloj i belo/crnoj).

Lazic

@Ga¹a:
nc znaèi not connected, tj ta ¾ica ide u prazno... Èisto da zna¹...

mareskin

Citat: Laziæ poslato 16 Januar, 2019, 17:48
@Ga¹a:
nc znaèi not connected, tj ta ¾ica ide u prazno... Èisto da zna¹...

©to su je onda stavili ako nièemu ne slu¾i? :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Vezuje se na masu u slucaju povezivanja na motorcice a ostaje prazno ako se modul koristi samo za signal za fabricku centralu.

Lazic

Marjane, kao i na matiènim ploèama, kolima, itd, ne rade uvek svi dugmiæi...

mareskin

Citat: Laziæ poslato 16 Januar, 2019, 22:55
Marjane, kao i na matiènim ploèama, kolima, itd, ne rade uvek svi dugmiæi...

Deda spalio Ðenku... ostali samo dugmiæi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Najvi¹e sam mrzeo dugme sa pahuljom koje ne slu¾i nièemu... I za ¹per na diferencijalu... Mnogo sa se nervirao i leti i zimi... Leti se kuvao, zimi ¹lajfovao u mestu jednim toèkom... :o

friziderdzija

Citat: Laziæ poslato 16 Januar, 2019, 17:48
@Ga¹a:
nc znaèi not connected, tj ta ¾ica ide u prazno... Èisto da zna¹...
NC-normaly closed
NO-normaly open
COM-common

'oæe¹ ti da zasija¹ kad bude¹ negde pipo prstima NC kontakt...

friziderdzija

Citat: Laziæ poslato 17 Januar, 2019, 19:01
Najvi¹e sam mrzeo dugme sa pahuljom koje ne slu¾i nièemu... I za ¹per na diferencijalu... Mnogo sa se nervirao i leti i zimi... Leti se kuvao, zimi ¹lajfovao u mestu jednim toèkom... :o
to dugme sa pahuljom slu¾i da kad ga pritisne¹ se seti¹ tvog druga iz Èaèka da zovne¹ da ti napuni klimu na gejmobilu

Lazic

#19
Da kucnem u drvo, jo¹ ne mora da se dopunjava... :o :D Ko zna èime je napunio ©vajcarac, kod mene je gejmobil 5 godina i dalje radi... :o ;D Nego imao sam i kola koja su imala la¾no dugme sa pahuljom... :D

Mogu da se zakunem da sam nekad negde na nekoj ¹emi proèitao da je nc not connected... Moguæe i da jesam ali da to nije uobièajeno... Ili jeste kod integrisanih kola ili sliènih stvari... Jebem li ga, neæu da pipam prstima... :D