Glavni meni

Kupujem "Kraljicu Peæi"

Započeo zozon, 15 Decembar, 2018, 10:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zozon

   Kupio bih staru kraljicu peci, treba za radionicu  ;D
   Ne zanimaju me male, 2, 3, 4 nego ona najveca, nekad su se mogle videti po seoskim skolama. Ne znam koju oznaku ima ali je dosta velika.
  Ako neko ima il' zna gde ima javite ... zahvalnost i pivo sledi  ;D

Lazic

#1
Imam neki oseæaj da je lak¹e da sam napravi¹ ne¹to slièno... Ono ¹to znam ljudi da ih ima su odavno konvertovane na struju, ali se uglavnom i ne koriste zbog cene struje...

zozon

Citat: Laziæ poslato 16 Decembar, 2018, 16:46
Imam neki oseæaj da je lak¹e da sam napravi¹ ne¹to slièno... Ono ¹ta znam ljudi da ih ima su odavno konvertovane na struju, ali se uglavnom i ne koriste zbog cene struje...
I meni se cini da ce tako biti !

Lazic

Kapiram da ne mora opeka da bude lakirana spolja... ;D

Andjelo

Tu pec polovnu ispod 200 evra neces naci ima ih po oglasima, al moj ti savet za 200 evra da nadjes kaminsku pec polovnu ......bolje ces se ugrejati nego na Kraljicu , jedino sto je Kraljica kada se sredi lepsa od kamina

Andjelo

Bilo je sad skoro u Dedeman u Rumuniji na snizenje nove peci i to povoljnije nego kod nas

FANTOM


El Jefe

Краљица пећи је лимена фуруна просто речено. Каљева пећ, зидана, је ово са фотографије мистер Фантома. Чисто едукативно
Друштво за заштиту од животиња

FANTOM

    E fala na edukaciji, al sam je nalozio popodne bato sedim u sorcu milina ... A pec iz 1962  [thumb_up]

bogdan

to je  kaljeva peæ , kraljica peæi je ovo


ima ih po oglasima
https://lalafo.rs/novi-sad/ads/rusticna-kraljica-peci-odlicna-id-30369573
preteèe me  el-jefe

El Jefe

Имао сам и ја ЧЗ. Зато се нас двојица разумемо у шпорете.
Друштво за заштиту од животиња

Andjelo


Andjelo

Pre mesec dana vario sam prijatelju neku staru pec iz Italije je doneo.Neki delovi su bili izlomljeni ali bez problema sam izvario.....predpostavljam da je jako stara jer je od livenog gvozdja , niti je gus niti tuc.Po mojoj proceni stara je preko 100 godina i interesantna je sto je loziste sa strane i ima 2 sprata za kuvanje i podgrevanje a toplota cirkulise u cik -cak....ako dobijem slike postavicu

zozon

Citat: bogdan poslato 16 Decembar, 2018, 19:35
to je  kaljeva peæ , kraljica peæi je ovo


ima ih po oglasima
https://lalafo.rs/novi-sad/ads/rusticna-kraljica-peci-odlicna-id-30369573
preteèe me  el-jefe
Mislio sam na ovakvu al jos vecu :-)

PECA BMW

Ima drugar vise komada kraljica , tamo od petka cu imati slike i cene pa ako te zanima .

Citat: Andjelo poslato 16 Decembar, 2018, 20:10
Ovo su prave Kraljice







Inace su ovakve , ima prostijih radova kao ova srednja , ima nesto boljih kao ova gornja a ima i bas luksuznih .
Sve su inace liveno gvozdje i pakuju se iz delova .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

zozon

Citat: PECA BMW poslato 17 Decembar, 2018, 02:40
Ima drugar vise komada kraljica , tamo od petka cu imati slike i cene pa ako te zanima .

Citat: Andjelo poslato 16 Decembar, 2018, 20:10
Ovo su prave Kraljice







Inace su ovakve , ima prostijih radova kao ova srednja , ima nesto boljih kao ova gornja a ima i bas luksuznih .
Sve su inace liveno gvozdje i pakuju se iz delova .
Hvala  Peco, ove su predobre za radionuicu u kojoj se radi svasta  [thumb_up]

bogdan

Citat: El Jefe poslato 16 Decembar, 2018, 19:41
Имао сам и ја ЧЗ. Зато се нас двојица разумемо у шпорете.
jo¹ te nije lupila nostalgija pa da ima¹ opet   :)


Lazic

Zorane, Juga bi mogao d'ima pametan savet za samogradnju.

zozon

Citat: Laziæ poslato 18 Decembar, 2018, 10:16
Zorane, Juga bi mogao d'ima pametan savet za samogradnju.
Zvacu ga, mada sam i ja pravio par komada u karijeri al' mi je muka od brusilice i varenja  [povracanje]

bucko

Brusilica - sveta alatka beogradskih splavara ,ne mozes da odes na reku da odmoris a da neko u okolini nesto ne brusi