Glavni meni

kako ispasti glup u drustvu

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 04 Decembar, 2018, 16:12

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Splinter

Citat: Ga¹par poslato 06 Decembar, 2018, 10:44
Ne, tada sam shvatio da su katastrofa i porez na budale. Da sam izrazito bogat, kupio bih sve proizvedene BMW motocikle i spakovao bih ih u veliku presu.

Isto!
Небитни пролазник

Boban_m

A sta bi bili tvoji razlozi za masakr BMW Splinteru?

Gašpar

Citat: Boban_m poslato 06 Decembar, 2018, 11:18
A sta bi bili tvoji razlozi za masakr BMW Splinteru?

A koji su tvoji razlozi za dizanje BMWa u nebesa?

I gde je sad pit, kad je najpotrebniji?

mrle

Citat: Ga¹par poslato 06 Decembar, 2018, 14:51
Citat: Boban_m poslato 06 Decembar, 2018, 11:18
A sta bi bili tvoji razlozi za masakr BMW Splinteru?

A koji su tvoji razlozi za dizanje BMWa u nebesa?

I gde je sad pit, kad je najpotrebniji?

Pit i to je amerika...

https://www.youtube.com/watch?v=h-Id56vTfA8#

megaidiot


Lazic


Boban_m

Citat: Ga¹par poslato 06 Decembar, 2018, 14:51
A koji su tvoji razlozi za dizanje BMWa u nebesa?

I gde je sad pit, kad je najpotrebniji?
Moramo ozbiljno? Mislim kad odgovaras umesto drugog to je vec indikator da su rovovi zauzeti. Elem...

Pojam BMW u srpskoj moto populaciji je psiholoski fenomen i ja ga tako i gledam. Ne postoji ni jedan drugi brend koji izaziva toliko emocija, kako pozitivnih tako i negativnih. Koliko je smijesna grupa na jednom drugom forumu koja ga dize u nebesa toliko je smijesna i druga grupa koja ga pljuje a nikad ga nisu imali, velika vecina cak ni provozali posteno. Ti ne spadas ni u jednu grupu i zato sam te i pitao za razloge za toliki animozitet. Tvoj odgovor je bio otprilike kao da si bio los u skoli pa si jednog jutra u dvoristu ugledao motore koje ne volis, jer si ih dobio po kazni ;D Malo te zezam jer ti je deo razloga urnebesan.

BMW ne dizem u nebesa, ako si citao moje pisanje o mom r12c mogao si da vidis da sam bio prilicno kriticki nastrojen prema mjenjacu i donekle kocnicama - ovo zadnje vise kao odgovor zaludjenicima BMW brenda koji misle da ima najbolje kocnice na svijetu. I nad Brembom ima Brembo. U ovoj temi cak nisam pomenuo ni jednu pohvalnu rijec o BMW sem sto sam Krsti rekao da mora da se navikne na prednje ogibljenje. I dalje mislim da treba da ga provoza jos koji put da ga "ukapira" jer to da nema povratne informacije ne stoji. Samo je na njemackom pa moras da pricas taj jezik da razumijes ;D Motore vozim vec 35 godina, mnogo ih je proslo ispod dupeta, BMW nije ni prvi ni poslednji. Volim sve motore, neke manje, neke vise ali nijedan ne bih pod presu nego na drum.

Splintera znam licno, i znam da pripada drugoj grupi pa ocekujem neki zanimljiv odgovor jer njihova kreativnost je beskonacna.

Hattrick

Ajmo Splinteru, napolju hladno i dosadno, da bar ovde bude neke rovovske bitke.  [rofl] [watching]

Hurricane

E i vi na¹li da pljujete po BMWu u osinjaku sekta¹a..

Bmw je najbolji na svetu i auto i motor..

To ne amnestira poljoprivrednu ma¹inu iz 50ih od kritike

Po meni je to jako ru¾an tehnièki zastareo i bez upotrebne vrednosti motor...

Ni za kurac nije

milomir22

Bmw je motor kao i bilo koji drugi, s tim sto nam proizvodjaci (svi, ovde bih ukljucio i veliku japansku 4-orku) uvaljuju muda za bubrege i deru nas za nesto sto bi realno trebalo da kosta mnogo manje, ali ko nas jebe kad smo ovce za strizanje. Bmw je fabrika koja u tom bezobrazluku pomera granice. Opet naglasavam, ko nas jebe kad hocemo da se luxuziramo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Che

Citat: Ga¹par poslato 05 Decembar, 2018, 15:55
K1200R i R1200ST

Kolikoje tvoje iskustvo bogato u km na ova dva motora?

Gašpar

7-8k na K1200 i oko 1.000 na R1200

doktor

Da je telelever neobican u pocetku i da ti se cini da nemas povratne informacije, to stoji...barem u pocetku. Ali isto to ogibljenje je zasluzno za veoma fluidnu voznju planinskim putevima, narocito ako je motor sa suvozacem i natovaren. Posebno kada se vozi nizbrdo...dok motor sa teleskopima ponire i sprema se za ulazak u krivinu, bmw je vec prosao. Mislim da je bas to (zajedno sa niskim tezistem), stvar koja doprinosi da se motor vrlo lako vozi, i zbog cega se mnogima dopada. Ipak, i pored svega, u mojoj ekipi, ja sam jedan od retkih koji nije kupio bimera vec yamahu...i uzivam u voznji. Jeste da se cesto menjamo, ali svako jedva ceka da se vrati na svoj motor.
A sto se tice Harley-a, kada bi pravio nekog cruisera, low ridera i sl. sigurno bi uzeo harley agregat (ili neki derivat tipa rev tech, s&s i sl.), obavezno sa karburatorima....ono svadjanje izmedju cilindara je toliko harizmaticno da nema cenu...a za vesanje, kocnice i ostalo...pa zar se svaki harley ne customizira po svojoj volji.
Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

jedini bmw koji smatram motorciklom je r25.....ovo ostalo konstrukciono ne potpada pod isto....
verovatno motorcikl sa najboljom servisnom podrskom u evropi, verovatno jedan od najudobnijih motorcikala za male debele nemce u dijetu....ne zaboravita da je pre bimera gsa afrika bila glavni odabir svetskih putnika do centra grada....
mene najvise intrigira zasto voze manjerke po gradu u ful opremi marke rukka sa bmw znakovima....sa sve touratech dodatcima koje mogu da okace.....zasto.
taj gs je potreba da dva dezmekasta putnika najudobnije moguce na vozilu na dva tocka otputuju do spanije, azurne obale, egeja ili mediterana kombinovano autoputevima i lokalnim putevima loseg kvaliteta, bez preterane zelje za jurcanjem i sa velikom zelom da prasta greske pri kocenju, pa nije bio dovoljan abs vec servo abs....a onda se stvar otrgla kontroli.....onda je svaki naredni bmw (posle mc gregora) bio sve nadrkaniji tehnoloski sa sve vise malera....

motor ko motor....nijedan posle 1985 ne volim jer su plasticni i odvratni....volim vesaje i tockove i kocnice....ali koji kurac ce motoru vise od 1000 ccm i 100 ks na 9000 rpm....a i od tad su poceli svake godine da prave motore za broj manje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Sve u svemu HD je ¾e¹æe govno ¹to se tièe kvaliteta vo¾nje i tehnièkih karakteristika... BMW bi trebalo da je ako ne na drugom kraju skale, a ono bar pri kraju... Da ne gre¹im du¹u i ja volim zvuk agregata, ali dosta mi da ga èujem ponekad kroz prozor... :D

milomir22

GS je za debele nemce, ali bmw pravi i neke druge modele, meni narocito interesantan xr 1000, vuk u jagnjecoj kozi, ono motorce bi mi leglo, da je do 10 k evra, mozda bih ga i uzeo u razmatranje, ovako mi je simpaticniji novi strom 1000, gsxf 1250, crf 1000 at i ostalo. A i ako nesto, ne daj Boze, crkne, ne moram da prodam bubreg da popravim, kao na bmwu.

Inace, ovo cudo sa slike je cipovani k1200r 2005 i jeo je r1 diodu do nekih 220 km na sat (dalje nismo terali), a to nije mala stvar.






"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

umesto xr1000 uzmes tracera900 i za kusur obidjes po sveta

milomir22

Trejser mi je, da prostis, tesan, mislio sam o njemu sve naj, dok ga nisam probao, nista mi ne smeta sem velicine, tesan motor, pravljen za sitnije ljude, inace agregat crem de la crem, 3 cilindra, bas fin za voznju.

Strom 1000 ovaj novi ili gsxf 1250, ovaj prvi udobniji i skuplji, ovaj drugi interesantniji za voznju (makar meni sto volim redna 4 cilindra) i pristupacniji-stariji. Videcemo, zelje ima, para nema. Igram loto, redovno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

jeste, meni bi lego, ali ni xr1000 nije velik motor, dok nisam video uzivo mislio sam da je veci.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Decembar, 2018, 19:22
mene najvise intrigira zasto voze manjerke po gradu u ful opremi marke rukka sa bmw znakovima....sa sve touratech dodatcima koje mogu da okace.....zasto.
da vidi narod

UFF

milomire nemoj da si jebeni rob brenda koji vozis
strom je trom, a novi je jos i gay

jebeni autobus preglomazan i pretezak

traecr je drkanje, bmw xr1000 jos vece drkanje, oba sam vozio i bio prezadovoljan a ti bi radije stroma?

imas da biras izmedju striptizete i profi excort qrave a ti bi debelu brkatu da ti mesi burek?  [samoubistvo]