Glavni meni

ima li psihijatar na forumu

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 29 Novembar, 2018, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: CBRR1 poslato 02 Decembar, 2018, 10:17
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2018, 21:59
Ljudi.moji....beli 848 u 27 marta....trazi 4700 fix za motor koji je lose ofarban.sa losom gumom i.bez pola srafova i nedostajucim delom oklopa....ja mu nudio 3000.


Mada je i to mnogo....

Bez uvrede, ali tako kada bi mi neko doso kuci i toliko podceni nesto sto prodajem, imas opciju hoces-neces, svidja-nesvidja, ali za opciju evo ti pola para toliko vredi drknuo bih mu samar, pa nisi bre procenitelj vec kupac!!
nisam ja potcenio nego je on precenio....motor koji prodajes mora da procenis na realno....ja sam hteo njemu da drknem samar jer sam izgubio vreme gledajuci motor za koji je on rekao da je u fabrickoj boji sa predjenih 16000 km...za to je cena bila jako dobra....za motor koji je presao 16000 na levom boku i ko zna koliko na desnom, farban i bez pola srafova......borcanac...to mora da se naglasi.....da je rekao , ne bih ni gledao...
kad uzimam motor iz 80-ih nisam takvo zakeralo...znam ja da tu ima previse originalnih delova za te godine....ali za motor koji je relativno mlad...samo deset godina :), i pri tome je vrhunac dizajna u motorciklizmu, moras da naglasis kad deo tog dizajna nedostaje i kada je dodat final touch predhodnog vlasnika....
ima jedna tema ovde kako od vrhunskog tamburinijevog dizajna napraviti seljanu.....
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,10897.0.html
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CBRR1

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Decembar, 2018, 10:55
Citat: CBRR1 poslato 02 Decembar, 2018, 10:17
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2018, 21:59
Ljudi.moji....beli 848 u 27 marta....trazi 4700 fix za motor koji je lose ofarban.sa losom gumom i.bez pola srafova i nedostajucim delom oklopa....ja mu nudio 3000.


Mada je i to mnogo....

Bez uvrede, ali tako kada bi mi neko doso kuci i toliko podceni nesto sto prodajem, imas opciju hoces-neces, svidja-nesvidja, ali za opciju evo ti pola para toliko vredi drknuo bih mu samar, pa nisi bre procenitelj vec kupac!!
nisam ja potcenio nego je on precenio....motor koji prodajes mora da procenis na realno....ja sam hteo njemu da drknem samar jer sam izgubio vreme gledajuci motor za koji je on rekao da je u fabrickoj boji sa predjenih 16000 km...za to je cena bila jako dobra....za motor koji je presao 16000 na levom boku i ko zna koliko na desnom, farban i bez pola srafova......borcanac...to mora da se naglasi.....da je rekao , ne bih ni gledao...
kad uzimam motor iz 80-ih nisam takvo zakeralo...znam ja da tu ima previse originalnih delova za te godine....ali za motor koji je relativno mlad...samo deset godina :), i pri tome je vrhunac dizajna u motorciklizmu, moras da naglasis kad deo tog dizajna nedostaje i kada je dodat final touch predhodnog vlasnika....
ima jedna tema ovde kako od vrhunskog tamburinijevog dizajna napraviti seljanu.....
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,10897.0.html

Slazem se sa tobom u ovom slucaju, ali bre koja dijabola treba da budes da ti neko dodje gajbi ti kazes jedno a ono peta prica..

Kostić

dobar naslov teme izmami mi osmeh al sad je splasnuo. opet siled¾ije, jedan bi tuko drugi bi za u¹i vuko. doðe¹ vidi¹ jel mo¾e ne mo¾e fala dovidðenja i sve ok. èemu tolka agresija?

Kostić

kod mene do¹o piroæanac sa kombijem da gleda dominatora za 600 evra i napljuvo ga za sve pare i kao d¾aba sam dolazio a slike motora od pre sat vremena u super mega haj rezoluciji. posle ponudio 400 kao da nije d¾aba dolazijo, ja reko nope, hvala vam ¹to ste do¹li vidli ponudili doviðenja. agresija ubija roðaci. ko stres i biv¹e ¾ene...

CBRR1

Citat: Kostiæ poslato 02 Decembar, 2018, 11:09
dobar naslov teme izmami mi osmeh al sad je splasnuo. opet siled¾ije, jedan bi tuko drugi bi za u¹i vuko. doðe¹ vidi¹ jel mo¾e ne mo¾e fala dovidðenja i sve ok. èemu tolka agresija?

Agresija ne-princip da.

Kostić

agresija je dobra u smislu ko ima kitu od pola metra pa kad navali na ribu oèi dizbije ;D za ostalo jok, samo se brzo ostari kad se èoek nervira. ja sam jednom davno i¹o u kikindu da vidim auto gara¾iran ko nov bla bla a ono samo krov ceo ostalo izjeli mi¹ovi. samo sam se zahvalio i oti¹o. jes mi bilo ¾ao goriva al bar sam se provozo :)

Dukags

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2018, 21:59
Ljudi.moji....beli 848 u 27 marta....trazi 4700 fix za motor koji je lose ofarban.sa losom gumom i.bez pola srafova i nedostajucim delom oklopa....ja mu nudio 3000

Mada je i to mnogo....

Kao prvo ovde nema psihijatara, ovde su svi pacijenti

A kao drugo to ¶to Dukatiju fali pola ¶rafova se uop¶te neæe primetiti u radu jer i kad izaïe nov iz fabrike radi kao da mu se odvrnuo bar jedan ¶raf a drugi nema pa je to to ;)


viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

#29
Citat: CBRR1 poslato 02 Decembar, 2018, 10:17
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2018, 21:59
Ljudi.moji....beli 848 u 27 marta....trazi 4700 fix za motor koji je lose ofarban.sa losom gumom i.bez pola srafova i nedostajucim delom oklopa....ja mu nudio 3000.


Mada je i to mnogo....

Bez uvrede, ali tako kada bi mi neko doso kuci i toliko podceni nesto sto prodajem, imas opciju hoces-neces, svidja-nesvidja, ali za opciju evo ti pola para toliko vredi drknuo bih mu samar, pa nisi bre procenitelj vec kupac!!

Ja sam tako kupio motor svojevremeno. Rekao èoveku bukvalno ovako ne¹to: "Spreman ponuditi toliko i toliko. Jasno mi je da je puno manje nego ¹to se tra¾i, ali ako Vam ova ponuda bude ne¹to znaèila, raèunajte da za taj novac imate kupca". Uz ponudu da platim za gorivo ili/i izgubljeno vreme ¹to mi je pokazivao motor (za probu motora, nije meni èovek dovozio motor "na noge"). Èovek se javio, iz svojih razloga - moja ponuda je svakako bila za da odmah dobije toliko ke¹a i proda motor.

Treba po¹tovati  i prodavca, ali i kupèev novac. Naravno, ako je ponuda prava, ne hoh¹tapleraj tipa "neæu da kupim, samo sam te zajebavao, pa ti nudim ne¹to ¹to znam da nema ¹anse da prihvati¹". Toga ima isto puno - hoæe da kupe motor iz njemaæke (èe¹æe iz Italije), ali pre toga bi u Srbiji probali krug, da vide kako im se sviða.


Slièno-vezano za temu - do¾iveo sam puno puta za bicikle da pred prodavcem i potencijalnim kupcem pregledam bajs, objektivno ka¾em ¹ta je za zamenu i koliko ko¹ta deo, a koliko ruke - bez ¾elje da se ja me¹am u raspravu oko cene. Samo kupcu dam info, kulturno, precizno, pa da se on onda dogovara s prodavcem i vidi za sebe ¹ta mu/joj se isplati. Vi¹e puta mi se de¹avalo da prodavac zapeni na mene, a ni¹ta nisam slagao, niti vreðao (bez komentara da je bajs "sranje", "krtnija" i slièno, samo navoðenje delova zrelih za zamenu i problema, uz cene dovoðenja u ispravno stanje).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić