Glavni meni

Kako se NE resava proklizavanje kvacila

Započeo Glava Dole, 28 Oktobar, 2018, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Bardahl je za Motul fabrika sa dugom tradicijom, i da full sintetika je full sintetika....to sto cena nije ista je do reklame i uvoznika....inace je mass poznat kao derikoza....
sinteticka ulja imaju prednost samo u jednom, a to su dve stavri...molekularna struktura je ujednacenija i duze ostaje takva....kod prosecne zamena u srbji na 5000 do 7000 km, sintetika nema nikakvu prednost osim u glavi onog ko je sipa....sintetika se kao i polusintetika preporuceno menja svake godine bez obzira na broj predjenih kilometara....onaj ko prelazi 15 do 20000 godisnje ima racunicu da sipa full sintetiku....ali je nijedna fabrika ne preporucuje osim ktm-a za model 620-640 i to strogo motorex koji je razvijan za taj motor....i kosta ko pticije mleko ali radi.....
AMSOIL ve vise decenija gura pricu o sintetickom ulju za automobile sve u smislu redje zamene na kilometrima koje amerikanci ubijaju.....
inace
motul 300v je odlicno ulje za trkace ali se menja posle svake trke. i to je jedino od motula sto bih sipao u motor.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Sintetika (prièam o kvalitetnoj sintetici, naspram kvalitetne polu-sintetike i minerala) ima i drugih prednosti, zapravo sve sem cene: postojanija u du¾em periodu (nema toliko "razbijanja"), bolje podmazuje (izmeðu ostalog i usled ujednaèene molakularne strukture), bolje hladi, ¹to sve rezultuje i boljom za¹titom pri (hladnom) startu, pravi manje naslaga u motoru.

Vreme kao faktor zamene je svakako bitno i ko prelazi premalo kilometara, u¹tedeæe sa mineralnim, ili polusintetièkim uljem. Ako prodaje¹ motor na 2-3 sezone, ili èe¹æe, tek onda sa finansijskog aspekta nema neke koristi od sintetike. Prièamo o razlici od koliko - dve hiljade dinara godi¹nje? Nije za baciti, ne ka¾em. Samo to je neka cifra.

Opet, ono ¹to vrhunsko sintetièko ulje svakako posti¾e je da nema¹ problema kojima je doprinelo lo¹ije ulje.

Cena po litri svakako zavisi i od brenda - inaèe ne bi imalo smisla praviti i ulagati u brend. Kada proizvod postane prepoznatljiv, tj. kada se napravi brend, proizvoðaè podi¾e cenu. Kvalitet je tu manje bitan od marketinga, tu se sla¾em, ali isto tako veliki prendovi ne rizikuju sa kr¹ kvalitetom. Da li Bardal mo¾e da napravi bolje ulje od Motula i ponudi ga jeftinije? Verovatno. Da li je bardalova sintetika za motore, za "obiènu vo¾nju" bolja od Motula 7100 - sumnjam. Verujem da nije lo¹a.

Motul 300v je za stazu, sla¾em se, uz èe¹æe zamene. Za ostalu vrstu upotrebe nije najbolji izbor, èak i da cena nije takva kakva jeste.

Cene Motula kod nas nisu vi¹e nego u Nemaèkoj, naprotiv, dok je ulje koliko god sam mogao proceniti po pakovanju i izgledu posle zamene - identièno (hemijska analiza je jedina sigurna, naravno, tako da treba uzeti sve s rezervom). Kod nas se sigurno manje daje na "recikliranje", tako da moguæe da Mass zaradi puno vi¹e po prodatoj jedinici od ©vaba, ne ka¾em, samo ne bih rekao da "tuku" s cenama, kad nigde nisam na¹ao jeftinije.

I da, Motul je osnovan 1853, ¹to se duge tradicije tièe - mada nisam siguran koliko to danas uop¹te mo¾e biti prednost, ili mana.

U dalju polemiku oko "prave" full sintetike neæu ulaziti jer mislim da nema previ¹e smisla. Jeste dozvoljeno izmenama propisa da se i ne-sintetièka ulja prodaju kao "sintetika" ako ispunjavaju odreðene uslove, ali za korisnika je jedino i bitno ¹ta se na kraju dobija, nebitno kako je to postignuto. Lièno ne volim te marketin¹ke fore kada su u cilju zamagljivanja informacija (makar i pod velom pojednostavljivanja izbora), ali ne bih se dalje u to upu¹tao (svakako je besmisleno, tako je kako je).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

©ta li su podmazivali 1853-æe? Fijakere...

El Jefe

Поред осталог петролеј за лампе са адитивима да мање дими.
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Slaninice, necu da gledam u pasulj s kojim uljem kako radi. Problem postoji i nisam miran dok to ne resim. Ranije(dok sam mislio da lamele i oprugice resavaju sve) mi je to bilo normalno stanje... sad vise nije... cackao sam mecku i iscackao...

Kostić

#25
radiæe sa svakim uljem. ti mali sipaj eneos onaj zlatni, jeste skup al iè mu neæe fali da ga vozi¹ u crveno 30 kilometara, provereno ;D i mr¹ave ti ove lamele, trebo si da kupi¹ obiène od viktora ko ja za srada, mislim i da su iste ko tvoje stare...

ja u pe¾ova sipo total, tako pi¹e na nalepnici u ¹asiji. sad ako rikne ukurac

kavasaki kad sam kupio, onaj sipo motul i evo i dan danas dveipo godine sipam isto ulje, kupim u lav autu i iè mu ne fali i dalje mu je kompresija 10

Lazic

Elf rules... :D

U Pikasa sipam Elf ili Total (ista firma), u motor sam do ove godine sipao Elf, sad imam Elf, Motul, par Bardala, onaj Megaidiotov Procycle, i malo Ipona... :o ;D Menjaè nikad bolji...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2018, 11:53
©ta li su podmazivali 1853-æe? Fijakere...

kao kad karici stave godinu na grb.....

nekad bese castrol.....kao jedino ulje za primenu u motorciklima uz bel-ray....nekako smo se osamdesetih navikli na to....pa se nekako usunjao bardahl....za motul sam cuo devedesetih a za motorex dvehiljaditih....mozda me neko od starijih dopuni....mislim da su castrol i bel-ray pri okacili reklamu na trkacki motor pre osamdesetih.....
naravoucenije
lamborghini je nekada pravio traktore ali tradicija za automobile se zna kad pocinje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Rev zar i nemacki addinol nije isto oldschool vrlo kvalitetno ulje?

MIGE

pa bardahl u konzervi je original,ne sipam nista sto je iz plastike..a i cena mu nije mala tako da znam da je origigi  ;)

MIGE

Citat: Hattrick poslato 29 Oktobar, 2018, 08:17
Citat: MIGE poslato 29 Oktobar, 2018, 08:12
[thumb_up]
to sam i ja znao ali sam se ipak zapitao zasto ne full sintetik..ja u sva auta sipam iskljucivo full i sad u peugeotu 106 iz 2033 god.takodje imam full sintetik bardhal ...

Radi na nuklearnu fisiju ?
[thumb_up] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]



ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gavrolini poslato 29 Oktobar, 2018, 16:32
Rev zar i nemacki addinol nije isto oldschool vrlo kvalitetno ulje?
addinol je ovde donosen iz nemacke kao i castrol tt , za 2t motore....vrhunsko ulje sa ricinusom unutra....trkacki ukus i miris
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Shell advance ultra. Hvala bratu Auswajsu :-*
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

#33
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Oktobar, 2018, 19:18
Citat: Gavrolini poslato 29 Oktobar, 2018, 16:32
Rev zar i nemacki addinol nije isto oldschool vrlo kvalitetno ulje?
addinol je ovde donosen iz nemacke kao i castrol tt , za 2t motore....vrhunsko ulje sa ricinusom unutra....trkacki ukus i miris



Ima ga i sad, drugar donosi iz nemacke i prodaje. Novo 2t se po njihovoj preporuci pravi 1%

Glava Dole

#34



Stare odmastio akrom koliko god sam mogao, presmirglao, pa ponovo odmastio i jos ispada ulje iz njih koliko su popile, kapiram zasto se obavezno buckaju pre ugradnje... planiram da vratim stare(premerio mikrometrom, izmedju 2-95-3 su sto je odlicno), jebo one svilene, nabavim drugo zvono, sta treba doradim turpijom, medjuploce obradim onom kineskom plocom sa smirglom za busilicu. Dok ne zalepi sa bardalom s kojim je nekad davno lepio nisam miran i tacka.

CBRR1

Citat: Kostiæ poslato 29 Oktobar, 2018, 15:01
radiæe sa svakim uljem. ti mali sipaj eneos onaj zlatni, jeste skup al iè mu neæe fali da ga vozi¹ u crveno 30 kilometara, provereno ;D i mr¹ave ti ove lamele, trebo si da kupi¹ obiène od viktora ko ja za

E sad ga bre stvarno pretera!

bigbad86


Hattrick

Gologlav sa cigarom u ustima na -15°C .  :)

Kostić

od gara¾e do èaruge i nazad 20 kma u 14000 obrtaja sa bez lamela po ki¹i. sutradan se zapalio od grane od gara¾e do kuæe u 14000 obrtaja (500m bilo suvo) posle kupio lamele zamenio upalio na prc i ko nov je oti¹o sa eneos uljem

Kostić

Citat: Laziæ poslato 29 Oktobar, 2018, 11:53
©ta li su podmazivali 1853-æe? Fijakere...

¹arke na vratima. imo sam neku njihovu mas' iz doba drvenog toèka