Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM


Lazic

Citat: zagadjenje poslato 15 Novembar, 2018, 14:12
! No longer available


:P
Mislim da nije realno ali jeste realno, Hitler ih je napravio parama nasilno oduzetih od radnika... Morali su svi da uplaæuju u fond za "narodna kola", onda je izbio rat i pu¹iona...

FANTOM

    E pa ovako auto koji sam uzeo je inace bio u jednom servisu pre 2 godine, gde su kao satro na papiru odradjene razno razne stvari i racun je bio oko 47 000 din .Mogu vam samo reci da ne znam dal su nesto od stavki sa tog papira uradili. Danas zamenjen PK kais koji je bio ozbiljno istrosen inace auto nije presao od tih radova ni 7000 km sto znaci kajs za tu kilometrazu nije mogao toliko da ostari i da se istrosi , da ne pricam druge akcije gde je na alu bloku sraf za ulje bio stegnut na smrt jer nisu imali ili hteli da stave bakarnu podlosku ili mozda uopste nisu ni menjali ulje nego ostalo od ko zna kad samo dolili. E da i rekoh ja curi ulje - pa Promenjen semering na spoljnoj strani radilice ali isto tako falio i jedan sraf iza semeringa koji drzi tu taj poklopac motora s te strane tako da je mozda i tu curelo ulje semering promenjen preventivno. Dakle cetvore oci kad terate kod majstora kola i odma mu objasnite da stvarno promeni to ulje  [bejzbolka] npr/. ako vec naplacuje tu uslugu, srecom pa smo odma pogledali zbog cega curi ulje .

Lazic

To taèno da mu se naèestita¹ mile nove godine... 47.000 mu majki, kako mrzim olo¹e i fu¹ere...

FANTOM

    Mene samo interesuje kako se ne plase da kad nekom riknu kola nece da se vrati i npr da ih zatvori u kanal . Stvarno su beskrupulozni . Imaju rabat na delove, em se svi ugrade na delove dodatno, em naplate ruke fino i jos im je sve to malo nego ajde da ti naplatim a da ti nista ne uradim e to mi je vec havarija ili hrabrost - ludost .  [prebicute]  [wtf]

Lazic

Raèunaju da korisnik pojma nema... Nekad se i zajebu... Godinama idem kod majstora za veæinu popravki koje bih mogao i sam d'uradim jer me mrzi da se cimam... Kao klinac sam previ¹e le¾ao pod Bubom po snegu i ledu, èesto noæu, spopadali me pubovi, a zna¹ kakvo je cimanje da se poluukoèen izvuèe¹ ispod kola, pa ¹trokavim rukama po d¾epovima da im poka¾e¹ saobraæajnu, pa onda nazad u sneg... :o :D

Moj majstor (koji ne¹to ¹trajkuje poslednjih meseci) me uvek slao njegovim kolima po delove tamo gde je najjeftinije, a gde je imao rabat uzimao sam na njegovo ime da bi mi jo¹ u¹tedeo... Ceo agregat za Pikasa sa sve sve¾im velikim servisom mi je na¹ao za 150e, kad ja nisam uspeo da naðem ispod 350...

FANTOM

    A da inace problem sa benzinom pored silnih vakum creva koja nisu povezana , takodje danas sam snimio da je i lamda sonda na auspuhu dole isdzekan kabl visi sa strane , a pitao sam se odkud neki kabl u motornom prostoru sa dzekom a nigde nisam video de je druga strana u koju ulazi ... Majko sveta radice on na plinu i samo ce da pevusi ....  [doh] [clapp]

Lazic

Dok skroz ne sredi¹ benzin ne pomi¹ljaj na sekvent...

FANTOM

    E ovako nastelovane visine na amortizerima na kolima sad smo jednaki sa obe strane . Udzekana lamda sonda koja je bila isdzekana pa cemo videti sta i kako. Duva na spoju dve cevi dole na auspuhu na pocetku gde se srafi na tri srafa , tako da ce morati to sve da se posece da kupim pancirno crevo i katalizator novi , da bi izbacio lonac srednji koji je kao lonac od bojlera. I da bi se auto cuo  [djavo] . Siber ustelovan i proradio konacno  [yahoo] [panic] i sam ne verujem jos da radi .
    Dakle na benzin i dalje ima knedle nece primi gas , svratio Vlada GTI , kaze sto posto da su dizne kaput. Tako da to bi kao trebao da kupim . Posto sam ih oprao al nista se nije desilo . Na plin sljaka .

Kanarinac

Siber koristi sto manje, veruj mi :D

Nika

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2018, 02:12
... Godinama idem kod majstora za veæinu popravki koje bih mogao i sam d'uradim jer me mrzi da se cimam...
Pa kad si pun love i mo¾e ti se... Mi gologuzani ¹to jedva sastavljamo kraj sa krajem moramo sami da krpimo kako znamo i umemo... I posle ti ne valja veliki voða...
CitatMoj majstor (koji ne¹to ¹trajkuje poslednjih meseci) me uvek slao njegovim kolima po delove tamo gde je najjeftinije, a gde je imao rabat uzimao sam na njegovo ime da bi mi jo¹ u¹tedeo... Ceo agregat za Pikasa sa sve sve¾im velikim servisom mi je na¹ao za 150e, kad ja nisam uspeo da naðem ispod 350...
Na koliko km menja¹ ma¹ine? Ili menja¹ na sate? Jel radi¹ po proizvoðaèevoj specifikaciji ili sam ima¹ neke intervale? Ne verujem da su ti isti za motore i kola, mora da ima¹ neke svoje algoritme...  ;D

Lazic

Ako se za nekoga ko je du¾an skoro milion za infostan, struju, porez i staraèki dom mo¾e reæi da je pun love nek ti bude... Majstori su jeftini... A veliki voða ne valja nikome, ja sam nebitan.

Vezano za agregate, po tvom pisanju bih rekao da me poznaje¹ bar 20 godina, al' jebi ga mator èovek, izlapeo, ne seæam se...

Elem, u periodu od 1994-1999 sam vozio æaletovu bubu koja je tada imala na satu ne¹to malo preko milion kilometara i jednu generalnu (koja i nije bila potrebna al' je æale imao vi¹ka para)... Za to vreme pre¹ao 120.000 i onda je poèela da dimi. Po¹to sam imao drugi agregat u nepoznatom stanju (pogre¹no sam predpostavio da je dobar), ubacio sam njega a moj spustio u podrum... Taj je okrenuo neki le¾aj na radilici posle 30.000, tj za oko 6 meseci na putu, ali da ne gre¹im du¹u pola te kilometra¾e sam ga vozio sa blokiranim hlaðenjem, tj sa zaglavljenim klapnama na kuæi¹tu turbine... Preko leta... :o  Tad sam ubacio agregat nabavljen od kom¹ije za 100 maraka koji je bio pre¹ao 50ak hiljada... Onda sam kupio Askonu 1.6 90ks koja je bila pre¹la oko 400.000, vozio sam je 3 godine i oko 70.000 pa prodao drugaru majstoru (tj menjao) za neku siæu, slupanu napred, sa neispravnim koènicama i nekim delovima poskidanim. On je posle izmeðu ostalog i agregat sreðivao. Od njega uzeo istu takvu ali 1.6 D sa tek promenjenim karikama. Ta je bila pre¹la preko 500.000... Za 2 godine pre¹ao oko 50.000 pa je prodao drugom drugaru taksisti, opet za male pare, a on je pre¹ao jo¹ 50.000 dok nije ceo motor bio okupan u ulju, mada je i tad radila... E da, dok sam vozio dizelku imao sam i jednu 1.6 75ks sa dvoja vrata koju je ¾ena vozila, uzeo sa 98.000 iz Nemaèke... Nju smo posle 30.000 prodali kom¹iji kad i dizelku taksisti, a on je posle 5-6 godina umro a nije je sjebao... Sledeæa je bila Omega 3.0 24v koja je bila do tada pre¹la oko 400.000, kod mene oko 70.000, nije tro¹ila ulje ni kod mene ni kod sledeæeg vlasnika... Posle nje je bila Omega 2.4 automatik sa nekih 250.000 koja je bila u odliènom stanju i kad sam je kupio i prodao sa 330.000... Posle imao Suzu 1.6D koju sam kupio sa lo¹im agregatom (nije tro¹ila ulje al' je na minusima palila samo ako zagrejem blok plinskom grejalicom) oko 40.000, ponovo se trampio sa drugarom majstorom za treæu Askonu 1.6D sa tek uraðenom generalnom, ona je lepo slu¾ila 30ak hiljada, a i po¹to sam je prodao... Tad smo kupili Hondu Concerto 1.6 16V sa oko 170.000, terali je oko 70.000, kupio je Uragan, i du¹u joj vadio dok nije zadimila jo¹ sigurno 30-40.000... Onda je do¹ao Pikaso kome sam ja sluèajno sjebao agregat prilikom prve vo¾nje od Trstenika do Beograda, terao ga 160-180 na tri cilindra... Izdr¾ao je jo¹ 10.000 dok nije istopio jedan klip... Tome ima jo¹ malo 5 godina i oko 60.000... Na motoru sam dva puta sjebao agregat 2012-te i 2014-te, ne mogu da pi¹em kako i za¹to, ko me poznaje zna... Ti sad raèunaj intervale ako te zanima...  [cheers]

Hurricane

..pih, od svega navedenog samo jedan ozbiljan auto  :P


Hvala  [dobarpost]


..i sve na plin  [zvizdi]


#jeboteplin

Gavrolini

Lazicu jesi ti to negde zapisivao ili si stvarno prso toliko da pamtis svaki auto koliko je imao na satu, koliko si ti presao...itd. jbt ja ne znam ni sadasnji auto koliko ima na satu i koliko sam presao od kad sam ga uzeo

ЯЭВОЛУТИОН

kostizirao se...sve zna i sve pamti...pecaros
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Trebalo mi je malo da se setim za odreðena vozila, al' jebi ga, imam dobro dugoroèno pamæenje, jebe  me doruèak i slièno... :D

Elem, nigde osim za drugu Askonu nisam naveo ba¹ preciznu kilometra¾u... A ni 98.000 nije ba¹ precizna cifra... Kad sam poèeo bubu da vozim taèna cifra je bila 59.450, tj 1.059.450... :o :D


@Mihajlo:
Buba nije imala plin, ni obe Askone na benzin... Omega je na benzin tro¹ila 50 eura na dva dana i to 2003-æe kad je benzin bio 40 dinara a evro 60... :o

Gavrolini

Lazicu ja trenutni auto vozim otprilike 4 meseca. Cak ni to nisam siguran mozda 3 a mozda i 6 meseci. I nemam blagu predstavu da li sam sa njim do sad presao 2 ili 5k...ili mozda vise. Kako ti pamtis da si sa nekim autom presao pre dvadeset godina 98k...ne znam, ili lazes kao dzukela ili nisi normalan :)

Lazic

#277
Evo ti za Pikasa iz glave, kupili ga 2.9.2013. bilo na satu 169.xxx, jutros 231.xxx :D Ne pamtim ba¹ detalje... :D Al' bre pa u kilometar satove gledam redovno, kako da ne zapamtim... :o :D

Ono sve gore su prilièno taèni podaci, kola, godine i redosled su taèni, kilometra¾e u par hiljada... Sve iz glave, nigde nemam ni¹ta zapisano...

E da, nisam pomenuo slu¾bena kola jer ni na jednim nisam sjebao motor, od januara 2006-te do septembra 2012-te vozio Kangua od 60.xxx-150.xxx i Kedija od 0-120.xxx km... :o :D

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

I onda kazu ubija sive mozdane celije...ubija kurac