Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

Citat: jevta poslato 08 Novembar, 2018, 19:07
Spusti taj isparivaè ni¾e od vrha hladnjaka ne valja da bude on najvi¹lja taèka vodenog kruga.

[thumb_up]

I to sam imao i ja isto problem i htedoh da napi¹em

FANTOM

Citat: CBRR1 poslato 08 Novembar, 2018, 19:59
Deluje spusteniji nego sto jeste, lip branika od vr6...
Da da nov pazaren ;)

CBRR1

Citat: FANTOM poslato 08 Novembar, 2018, 20:47
Citat: CBRR1 poslato 08 Novembar, 2018, 19:59
Deluje spusteniji nego sto jeste, lip branika od vr6...
Da da nov pazaren ;)

Koliko si ga platio?

FANTOM

Oko 2000 negde mislim da je bio.

Lazic

Citat: coolermaster poslato 08 Novembar, 2018, 19:27
Ovako dugacko crevo od plina je idealno za detonaciju, ali idealno... Ima kuciste filtera opet da bude kabum-kabum, nema trika da prezivi
Pazi, dolazi zima a definitivno plin puca vi¹e leti, ako na proleæe ugradi sekvent ima ¹anse da mu ne pukne ni jednom... Dobre sveæice, podizaèi koji ne glave, dobra kapa i kablovi, i naravno da nigde ne fal¹ira i nema pucanja... Bar neko vreme dok se ne¹to od navedenog ne promeni... :o ;D



@Fantom:
Ne pamtim kad sam toliko hteo da probam auto od nekog manijaka... Jeb'o me Golf 3 sindrom, al' sam mator... ;D

MIGE

Citat: Laziæ poslato 09 Novembar, 2018, 02:19
Citat: coolermaster poslato 08 Novembar, 2018, 19:27
Ovako dugacko crevo od plina je idealno za detonaciju, ali idealno... Ima kuciste filtera opet da bude kabum-kabum, nema trika da prezivi
Pazi, dolazi zima a definitivno plin puca vi¹e leti, ako na proleæe ugradi sekvent ima ¹anse da mu ne pukne ni jednom... Dobre sveæice, podizaèi koji ne glave, dobra kapa i kablovi, i naravno da nigde ne fal¹ira i nema pucanja... Bar neko vreme dok se ne¹to od navedenog ne promeni... :o ;D



@Fantom:
Ne pamtim kad sam toliko hteo da probam auto od nekog manijaka... Jeb'o me Golf 3 sindrom, al' sam mator... ;D
pocinjes da licis na glavu dole  [rofl]

UFF

Citat: coolermaster poslato 08 Novembar, 2018, 19:27
Ovako dugacko crevo od plina je idealno za detonaciju, ali idealno... Ima kuciste filtera opet da bude kabum-kabum, nema trika da prezivi

[rofl]

coolermaster

Razlog za detonaciju je presiromasna smesa, moze i benzin da detonira u usisu ali je benzin u tecnoj fazi i kolicinski ga ima manje nego plina,pa je detonacija benzina slabija.
Jedna od funkcija karburatora i ubrizgavanja je obogacenje smese na ubrzanju, a ovaj venturi plin to nema i to je problem.. Jako dugacak put plina od isparivaca do klapne gasa, pa jos kroz jako dugacku usisnu granu do ventila. Dakle das gas, padne pritisak u grani i tek onda krene plin, plus vreme da stigne, plus stanje smese, dakle luda sreca.
Jedna od karakterisitka ovog uredjaja, verovatno ste gledali kada majstori steluju, drzi motor na npr 3000rpm i steluje plin,samo tada na tim obrtajima je dobra smesa i skoro nikad vise...

Hint za voznju je sledeci, najcesce detonocja bude na niskim obrtajima kada kreces sa semafora npr i hoces da ubrzas a stojis, tu je jako velika razlika u opterecenje motora i tada rokne... Svaki put kada kreces, PRVO das gas, a onda pustas kvacilo, dakle kreces sa obrtajima, to je jedini nacin da promasis detonaciju
nista gore do sporog interneta

Lazic

Dok sam to nauèio verovatno sam kod starijih sugraðana izazvao vi¹e srèanih udara... :o ;D

©ta misli¹ koliko glasno pukne ovoliki usis... ??? ;D




FANTOM

    Drugar u cijoj garazi mi stoji auto je strucnjak za plin , neki koji ga znaju znaju da je tako , tako da se ne brinem . Jbg istrosih se , a treba jos i registrovati , sekvent uredjaj jeste u planu , al trenutno odma ne moze . Potudicemo se da ovo sto imamo namestimo najbolje sto moze , boca ce biti odvrnuta a ne ustrojena . Pa videcemo kako ce se pokazati . Treba auto da krene da se vozi pa ako budem imao problema oko necega tipa kapa , kablovi zamenicu . Otklanjacemo ako nesto bude zezalo u hodu sto se kaze .

UFF

opravi to da moze da se kotrlja i ne sredjuj nista sto je skuplje od 50e
vremena i zivaca imas da bacis pa je u redu ako hoces ali novca za bacanje nemas a koliko god da skrljas u kantu i dalje je kanta, i dalje ces imati problema jer je mator i izakan i i dalje nece vredeti mnogo vise od onoliko koliko si ga platio
da si ga rasklopio skroz kao mali svog xr400 pa svaki sraf da menjas za oem, peskrias i farbas sasiju (kad bi moglo) kupis NOV najjaci agregat koji je u njega isao, presvuces rucno komplet enterijer u alcantaru i na kraju se izujes vise nego da si novog golfa 7 kupio to nekako i da razumem ali ovo zajebi

koliko ce da te kosta sekvent plin i mislis li da se isplati platiti ugradnju plina koliko i auto u koji ga ugradjujes ili je to promasena investicija?

sin do mog komije kupio bmw e36 za 1000eur i skupljao pare, sredjivao kao ti, gomilu sranja, izasao ga do sad 2500 a i dalje je jebeni krs zardjali i kaze mi skoro da ide da ga farba komplet + M branike uzima i kostace ga sve 1000e
samo sto mu samare nisam nalupao koliko sam mu srao i nazvao ga debilom
na kraju ga je sam ofarbao sa nekoliko koznervi farbe u spreju  [rofl]

FANTOM

    Za sad imam racunicu ne brini  . Nisam lud, da me auto izadje vise nego sto bih platio ispravan i registrovan .  [cheers]

UFF

dobro je, vec sam se iznervirao zamisljajuci kako bacas pare u auto koji je odavno bio za pod presu

zagadjenje

Mali off...


Citat: Laziæ poslato 08 Novembar, 2018, 19:01
Kako li su onaj od 3 litra spakovali unutra... :o

Sve mo¾e :) Tigra A sa 3.0 V6


Tjuning bud¾ing

Lazic


Hurricane

Citat: Laziæ poslato 09 Novembar, 2018, 10:54
Dok sam to nauèio verovatno sam kod starijih sugraðana izazvao vi¹e srèanih udara... :o ;D

©ta misli¹ koliko glasno pukne ovoliki usis... ??? ;D





ma nemoj, jel treba i da diplomiram na ma¹incu da bih mogao da u¹tedim na gorivu


te mora ovo da zna¹, te mora ovo da uradi¹, te mora da pazi¹, pa opet i da sipa¹ isto jebeni benzin pored plina, ¹ta sve ne jo¹..


...te vas jebo da vas jebo

Lazic


UFF

kako bese ide mihajlo sa lazicevom tvojom hondom?
otvoris vrata das kontakt izbacis iz brzine poguras nogom sta vec bese procedura za paljenje na plin?  [rofl]

Hurricane

da, neki vakum morao da povuèe ili ¹ta veæ, da¹ kontakt, ubaci¹ u prvu, pritisne¹ kvaèilo, otvori¹ vrata gurne¹ jednom nogom

dovoljno je bilo i 10-15cm i pusti¹ kvaèilo, vrati¹ nogu u auto i upali¹ normalno na kljuè..



ali nije to uvek bio problem, samo ponekad


jednom dnevno


dok nisam poèupao

mi¹ko_kolo

Citat: zagadjenje poslato 09 Novembar, 2018, 11:29
Mali off...


Citat: Laziæ poslato 08 Novembar, 2018, 19:01
Kako li su onaj od 3 litra spakovali unutra... :o

Sve mo¾e :) Tigra A sa 3.0 V6




Ово беше неки момак из РС?