Glavni meni

Iskustva licna sa Ford Kuga Mk1 2008-2012

Započeo gixxer, 17 Oktobar, 2018, 20:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gixxer

Posto razmatram kupovinu ovog modela,iskljucivo u dizel varijanti,interesuju me licna iskustva ljudi koji su ga posedovali,pa pisite ako vam nije tesko

El Jefe

Ево ти мишљење  бившег управника Фордовог сервиса у Новом Саду. Од свих Фордова, Мазде су најбоље.
Друштво за заштиту од животиња

gixxer

I to je jedno od misljenja,mene iskustva interesuju ljudi koji su je posedovali

balavurda

Ja ga imam. Onaj od 140KS. 2012.
Ne znam sta te zanima konkretno, evo ti neki opsti utisak:

Dobro:
Udoban koliko treba, ni previse mek, ni previse tvrd. Stabilan na putu, nisam osetio da se mnogo zanosi pri vecim brzinama.
Potrosnja sasvim ok za toliko vozilo, u proseku oko 6l. Najvise sto sam uspeo da ga spustim je bilo 4.3l, al to je bilo bas iz zezanja na skroz ravnom bez guzve i voznjom od 60-70 u 6. Na otvorenom hoce da posrce 6.5-7l na oko 100-110, nakon toga mu potrosnja nelinearno raste, oko 8l na 130.
Ima pristojan obrtni momenat, bas lepo ubrzava, al kad se naviknes, brzo ti zafali jos malo snage.
Uglavnom je pregledan. A stub malo smara, al nije strasno. U nazad srednje zalosno, ali bolje od vecine automobila ove klase. Ako mozes da uzmes parking senzore, uzmi ih.
Lose:
Izuzetno kratka prva brzina, taman da se krene sa mesta i nista vise. Ovo mi strasno ide na nerve. U skladu sa ovim, mogli su i ostale malo da pomere.
Idiotski mehanizam otkljucavanja haube. Nema sajle ili rucice unutra, imas poseban kljuc za ovo.
Problematicna 5. vrata: skuplja se voda posle pranja. Sreca u nesreci, tu je mnogo plastike, pa ne moras previse da se brines oko korozije :)
Mali servis u ovlascenom servisu je 15K.
Registracija oko 35K, nije strasno, al bi moglo malo manje. Kasko, ako ga planiras, je oko 40K.

Ako te jos nesto interesuje, pitaj slobodno.

gixxer

E ovo se zove info iz prve ruke,svaka èast kolega

gixxer

Po fabrickim podatcima,koliko kg sme da vuce ?

viper

Ja se prijavio za test vo¾nju Ford kuge 😁

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

UFF


balavurda

Citat: gixxer poslato 17 Oktobar, 2018, 22:57
Po fabrickim podatcima,koliko kg sme da vuce ?

Nemam pojma. Fabricke informacije mislim da su javno dostupne negde na netu.

Lazic

Citat: El Jefe poslato 17 Oktobar, 2018, 20:12
Ево ти мишљење  бившег управника Фордовог сервиса у Новом Саду. Од свих Фордова, Мазде су најбоље.
Ista platforma ali Mazdu kontroli¹u Japanci, Forda Ameri, Englezi i Nemci...

slave74

To je odlicno ako je prva bas kratka. Ukoliko je velika uzbrdica a treba da se krene iz mesta manje ce lamela da smrdi. I zbog prikolice je dobro.
Jesu li oni svi 4x4?

Hurricane

 [thumb_up]

Idealno za terenca i svako teze vozilo, slazem se apsolutno

Vozim ja neku kugu povremeno i neki utisak je sledeci:

Ova je totalni ful i ono sto mene najvise nervira je ima sve sto postoji na ovom svetu a nista ne radi kako treba sto je fenomen kod svih Fordova

Navigacija i ostala podesavanja na centralnom displeju neverovatno nepregledna i komplikovana

U enterijeru je sve je nekako sprceno i neprakticno ali lepo na oko i kvalitetno uradjeno mislim na materijale.

Agregati su odlicni sa performansama ali ne narocito pouzdani kod vecih kilometraza, svi Fordovi, a sto se manifestuje time da kad se desi bag koji samo kod Fordova ima i kada odes u servis bilo koji, uvek ali uvek ti zamene dva tri dela dok ne pogode koji je problem pravio!

I jos jedna napomena:
Obavezno, ali obavezno, ako ima grejanje u soferci osigurati soferku jer puca promenom temperature ili ne znam cega jako lako a kosta od 400 do 800 eura
Pritom mislim da je i ucesce u osiguranju ko trecina registracije..

Lazic