Glavni meni

Izrada sportskog semafora

Započeo zagadjenje, 09 Oktobar, 2018, 16:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Zna li neko nekog, i slièno tome, da bi mogao to da napravi?
Treba mi mali semafor, tj pokazivaè rezultata. Sam semafor je jednostavan, dva displeja, najverovatnije dvocifrena. Treba da pokazuju do 15. I bilo bi presavr¹eno kad bi to bilo na daljinski. Na +/- da se koriguje rezultat, dugme za reset, mada i ne mora. I jo¹ neke el stvarèice sa led trakom.

Pa ako imate neke preporuke, tu sam.
Tjuning bud¾ing

Gašpar

Imam èoveka koji se time bavi, ali to nije jeftino. Ne treba ti ni daljinac, napravi ti aplikaciju i di¾e¹ preko telefona rezultat.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zagadjenje poslato 09 Oktobar, 2018, 16:36
Zna li neko nekog, i slièno tome, da bi mogao to da napravi?
Treba mi mali semafor, tj pokazivaè rezultata. Sam semafor je jednostavan, dva displeja, najverovatnije dvocifrena. Treba da pokazuju do 15. I bilo bi presavr¹eno kad bi to bilo na daljinski. Na +/- da se koriguje rezultat, dugme za reset, mada i ne mora. I jo¹ neke el stvarèice sa led trakom.

Pa ako imate neke preporuke, tu sam.
ja sam upravo prosle nedelje poruci delove sa aliexpresa za to...ostaje mi da napravim od drveta osnovu i da kupim zatamnjeni pleksi....poceo sam sam da pisem kod, ali posto to nisam radio 25 godina onda sam uhvatio km i jos omsiju,,,,ideja je da se napaja i tabla i daljinski (bluetooth) preko usb-a odnosno power bank-a ili usb kabla .....pravim za kosarku ali u pitanju su dve ipo cifre levo i dve ipo desno....188:188,,,,sve je radjeno preko arduino uno kontrolera.....

30 evra je materijal sa aliexpresa...racunam da sa baterijama izadje oko 60 ili 70 evra....

https://www.instructables.com/id/Remote-Controlled-Arduino-Scoreboard-using-LED-Str/

ali ja pravim sa tri cifre
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ima¹ nekoga ko mo¾e da iskodira? Ja 30 eur plaæam rentu  [panic]

zagadjenje

Imaju na Ali ba¹ delovi za semafore, ali za veæe. Meni to treba za maèevanje, tipa cela kutija 60x20 cm otprilike. Nisam do¹ao do toga da razmi¹ljam detaljno o dimenzijama :)
Ima na Ali scoreboard ali je fazon 250e pa na gore.
Ima i na KP lik pravio za odbojku ali meni ne igra ulogu. 10000 rsd je taj njegov


Daj kontakt tog lika da vidim koliko bi iza¹lo to ¹to mi treba
Tjuning bud¾ing

®or¾ GTI

Imaju momci koji to rade kod ustanicke ,meni su radili reklamu ,mogu da pojurim broj ako i igra mene je pre 3 god izasla 200 eur obostrana  u boji 1m x 30cm, tebe bi trbalo to znatno manje.

zagadjenje

Bar neko ime radnje. ®ivim u Mirijevu pa mogu lako skoknuti do tamo

*edit

Na¹ao. Verovatno su to ti momci
Tjuning bud¾ing

®or¾ GTI

javim ti ako ne kasnije ,sutra mob mi je u sobi a ja u kancu sad

zagadjenje

Bio do ovih u Ustanièkoj. 1m bi me iza¹ao 120e, preko aplikacije menjam sadr¾aj na dipleju
Tjuning bud¾ing

Gašpar


zagadjenje

Kao ¹to je zorzgti rekao. Sam displej je oko 18-20cm. Cela konstrukcija je oko 30. Kod lika u Kumodra¹koj isto to 10e ni¾e.

Ali to su led displeji na kojima sam programira¹ txt
Tjuning bud¾ing

ЯЭВОЛУТИОН

meni to bilo malo....odlucio sam se da pravim scorebord da bude dovoljno velik ali prenosiv...otprilike 1x0,5m....i da bude sto jeftiniji...ploca ce biti od recikliranog univera, izglodana za zice i led trake, a preko toga ce biti zatamnjeni pleksi....gvozden ce da isece slova za goste i domace za dzabe (jos nezna)....ja licno finansiram jer su u klubu cigani i nece da plate (vlasnik kk cerak je do skora bio sportski direktor kk fmp2 kome niko nemoze da zabrani kako da se zove)....ozbiljan semafor sa kompletnim informacijama bi izasao oko 250 evra....sa merenjem vremena i licnim greskama i posedom lopte....i jos dva mala za vreme napada jos po 50....a uzmu 40 evra za clanarinu po klincu....jajare.
razmisljao sam da upravljanje bude preko aplikacije ali kontrolna tabla je funkcionalnija.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ga¹par poslato 09 Oktobar, 2018, 17:49
Ima¹ nekoga ko mo¾e da iskodira? Ja 30 eur plaæam rentu  [panic]
komsija ...mozda ce radi za pare,,,mada je lenj...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Aj pitaj ga, imam dve ozbiljne stvari, mo¾e lepe parice da uzme

ЯЭВОЛУТИОН

danas sklopili elekronski deo semafora i kontrolera...komuniciraju preko bluetootha....naravno sad ide pravljenje table i lemnjenje zica....a kinezi omasili led trake...umesto onih gde kontrolisem boju rgb i da budu programabilne, oni poslali bele sa gusce nakacenim ledovima...sad dok to stigne....pauza....
kod je iskucan i na testu radi ...videcemo uzivo...

@gaspar
pitao sam komsiju, kod nije problem....ali moras da objasnis meni sta ti zapravo treba...ja planiram da semafor mozda doradjujem u buducnosti...sa merenjem vremena i merenjem napada....mada to koplikuje kontrolni panel....


samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Sva¹ta mogu da zamislim, ali tebe kako pi¹e¹ kod nikako... :o ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 10 Novembar, 2018, 23:26
Sva¹ta mogu da zamislim, ali tebe kako pi¹e¹ kod nikako... :o ;D
da li si normalan...poslednji put ozbiljno pre trideset godina....onda pre pet nesto sitno...poceo i video da sam totalno u autu...dao komsiji koji to radi i zgovnao za deset minuta....ovaj arduino uno je do jaja...da smo to imali pre trideset godina svasta bi nesto pravio.....ali nije postojao ni usb ni bluetooth....
ako tebi ide kod treba gasparu nesto da se uradi..... :)....tako da...mojne da seres
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Ma gde mi ide, batalio '88-me... ;D

Ali i danas kad vidim neki kod za par minuta znam o èemu se radi... Kao da su svi programski jezici sve pokupili od bejzika za Komodor... :o ;D

Al' mene mogu da zamislim, tebe jok... :D

megaidiot

#18
dajte na pm sta treba, koj je kontroler i ostalo...

Citat: Laziæ poslato 10 Novembar, 2018, 23:32
Ali i danas kad vidim neki kod za par minuta znam o èemu se radi...
nisi video sta odredjeni ljudi znaju da urade ako im ne sedis nad glavom. ni oni ne znaju o cemu se tu radi, a kamoli neko drugi ko to cita posle.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 10 Novembar, 2018, 23:32
Ma gde mi ide, batalio '88-me... ;D

Ali i danas kad vidim neki kod za par minuta znam o èemu se radi... Kao da su svi programski jezici sve pokupili od bejzika za Komodor... :o ;D

Al' mene mogu da zamislim, tebe jok... :D

ovo je jednostavno...u pitanju je odbrojavanje na plus i minus komandu.....pali brojeve koje pravim od led traka ....ne komplet matrix vec najednostavniji oblik...kao na prvim digitalnim satovima , tipa I88:I88 ....radjeno je sa adresabilnim ledovima i planirao sam da bude sa rgb promenom, da lici na kineski vasar....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11