Glavni meni

Video nadzor

Započeo davidoff, 29 Septembar, 2018, 15:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

Obzirom da sam potpuni laik za ovu stvar imam nekolko pitanja u vezi sa instalacijom video nadzora u objekat koji se nalazi na 100-tinak metara od mog stana, nadam se da ima nekoga ko ima iskustva. Da budem precizan u pitanju je garaza koja se nalazi u stambenoj zgradi preko puta zgrade u kojoj zivim, ideja je da postavim video nadzor u garazu a da to ne podrazumeva zicnu ili wifi konekciju obzirom da tako nesto nije izvodljivo u mom slucaju. Pitanje je dakle sta je najbolje odabrati, koju kameru, kakav sitem, itd..

Hvala unapred.
We won't forget you Marco....


bucko

Imas li struju u garazi

ada

Isto zanima i mene. Garaza u pitanju. Isao bi na minimum 8 kamera od toga 2 unutra a 6 napolu zbog terena iste. Cujem da sada imaju i kaere sa prepoznavanjem lica. Voleo bi da je dobra rezolucija. Isto tako i alarmni uredjaj za garazu.

perlx

Citat: ada poslato 30 Septembar, 2018, 20:28
Isto zanima i mene. Garaza u pitanju. Isao bi na minimum 8 kamera od toga 2 unutra a 6 napolu zbog terena iste. Cujem da sada imaju i kaere sa prepoznavanjem lica. Voleo bi da je dobra rezolucija. Isto tako i alarmni uredjaj za garazu.
Nisu navedeni oblik i velicina objekta, uzmimo da je izdvojen objekat od oko 35 kvm. Takodje, zakonom je zabranjeno snimanje javnih povrsina. Sa analognim kamerama, bez softvera, ovi zahtevi izlaze oko 2500EUR. Sa digitalnim kamerama otprilike duplo.

UFF

bas htedoh da napisem kad budes cuo cenu odustaces i onda viseh mrixov post :D


josa da dodam za i za tih 2.5k eur ja nisam zadovoljan kvalitetom snimka

Gašpar

Bukvalno, pitanje da li mo¾e da razaznaje lica za te pare.

ada

Neznam o cemu pricate. Kolega je uzeo neki sistem za 350€ i kamere od 2,1mp 8 komada na wifi sa prepoznavanjem lica sa ali expresa. I radi po mei odlicno. Dajte neku normalnu pricu a ne odma dukati panigale

Boban_m

Ni ja ne kapiram. Imam video nadzor 6 cam, mislim da je oprema bila oko $500 dilerske cijene. Kamere su IR HD sirokougaone i snimak je sasvim ok.

Gašpar

©ta je sasvim ok? Noæu mo¾ete da vidite ko vam se ¹eta po dvori¹tu?

Ako ima za te pare, daj 5 karata

Boban_m

Da, i gledam na tel. Nocu je monohromatski snimak ali je jasan u opsegu kamere.

¾arko1983

u zadnjih mesec dana sam montirao dva seta od po 8 kamera 4mp Dahua proizvodjaè, znaèi 8 kamera +DVR + HDD 2TB + oko 200m kablova+ konektori = oko 150.000,00 din. Ispod 4mp tesko ces razspoznati lice, u ovom sluèaju ja bih odvukao 2 mrezna kabla do garaze stavio balune i tako u¹tedeo na kablovima.... Postavljao sam ja i niskobud¾etne kineze al to nije to, ne moze se prepoznati ni tablica. Kolko para toliko i muzike u su¹tini

davidoff

#11
Citat: bucko poslato 30 Septembar, 2018, 12:50
Imas li struju u garazi

U garazi ima struje. Obzirom da je u pitanju stambena zgrada ne bih isao na vise od 2 kamere i to unutar garaze po¹to napolju nemam gde da ih zakacim a da to ne bude tuði zid, sa druge strane ako ih stavim na svoj zid bice na 2,2m visine i verujem da ne bi trajale vise od 20 sekundi pre nego ¹to bi ih neko otkunuo ili o¹tetio na drugi naèin. Èitao sam da postoje kamere koje su "nezavisne" u smislu da snimaju na SD karticu i treba im samo napajanje koje mogu da obezbedim dok mi wifi tj kablovska veza nije izvodljiva.
We won't forget you Marco....


Taraba

Te sto snimaju na SD su sranje...
Neko te opljacka, vidi kameru i odnese je a ti nemas nista.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

davidoff

Citat: Taraba poslato 01 Oktobar, 2018, 10:29
Te sto snimaju na SD su sranje...
Neko te opljacka, vidi kameru i odnese je a ti nemas nista.

Da vidi¹ o tome nisam razmi¹ljao, hvala na sugestiji. Ima li neko drugo pametnije re¹enje?



Sent from my iPhone using Tapatalk
We won't forget you Marco....


Kostić

ima¹ i opciju da ode¹ kod onih u gospodara ulicu i napravi¹ ugovor za gps monitoring i ako ti neko mazne motor oni ga jure i zovu muriju. bar je ta opcija postojala pre nekolko godina kad sam i¹o tamo da kupim kameru

ima i opcija mikro kamere (skrivene i nevidljive) sa velikom rezolucijom al su skupe i  mislim da nemaju face rekognized program

mareskin

Citat: perlx poslato 30 Septembar, 2018, 23:23
Citat: ada poslato 30 Septembar, 2018, 20:28
Isto zanima i mene. Garaza u pitanju. Isao bi na minimum 8 kamera od toga 2 unutra a 6 napolu zbog terena iste. Cujem da sada imaju i kaere sa prepoznavanjem lica. Voleo bi da je dobra rezolucija. Isto tako i alarmni uredjaj za garazu.
Nisu navedeni oblik i velicina objekta, uzmimo da je izdvojen objekat od oko 35 kvm. Takodje, zakonom je zabranjeno snimanje javnih povrsina. Sa analognim kamerama, bez softvera, ovi zahtevi izlaze oko 2500EUR. Sa digitalnim kamerama otprilike duplo.

Mnogo brate. Mo¾e¹ da kupi¹ kamere kod nas i snimaè i sve za mnogo manje novca i da prepoznaje¹ lica.
Da radi¹ IP sistem pa da izaðe toliko, ali sa HDCVI i HDTVI sistemom dosta povoljnije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


davidoff

We won't forget you Marco....


UFF

kosta mnogo
i na kraju ne budes zadovoljan
bar ja, jbg kriterijumi nisu za svakog isti

ako hoces da vidis necije lice cisto ili br tablica mora da snima i izostri bas taj ugao gde ce se osoba pojaviti pod uslovom da unapred znas da ce se bas tu nalazaiti, a onda ne vidis nista ostalo, znaci par kamera sa sirokougaonim objektivom za celo dvoriste ili sta vec snimas + par ozbiljnijih fokusiranih na mesta gde je najverovatnije da ce neko stajati/prolaziti/voziti a i tad je opet pitanje sta ce se i koliko dobro videti

pa ako nema garancije koji ce ti onda Q i kamere?

ili kupi neka jeftina sranja isto ti dodje, samo ces da se nerviras sto imas lopova na snimku a ne vidis ko je  [rofl]

bucko

#19
Ako imas iz tvog stana slobodan pogled na garazu mozes da stavis predajnik tamo a kod kuce prijemnik i snimac i tako resavas problem kablova.
Drugo imas u vip-u opciju cuvarkuca preko gsm-a ,jeftino a dobro resenje za te pare.Uzmes njihov gsm wifi i ip kameru,biras koliko ces i magnet za vrata npr i kod  narusavanja prostora dobijas info i snimak na mob


https://www.vipmobile.rs/privatni/usluge/cuvarkuca