Glavni meni

MotoGP 2018 - Aragon Spain

Započeo Hohštapler, 22 Septembar, 2018, 21:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

El gledo neko?
Odo da otvorim klad¾u...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

®or¾

Dukci i Honde brzi,Suzane tu i tamo,Yamahe se pate

zVuk

....od kad je lorenco otisao iz jamahe, jamaha obara sopsvene rekorde... :D   
Ko se ljuti, uleti mu kruti

®or¾

Nema to veze sa Lorencom ili misli¹ da su Vale i Vinjak,lo¹i vozaèi?Motor jednostavno ne ide kao konkurencija.

Hohštapler

Prièajte ¹ta oæete, ja Loreta sve vi¹e cenim - svima uzkurac! Jedva èekam da vidim pièvajz dogodine il za dve, kad mu legne 'onda...
Skidam mu kapu, poku¹aæe da uzme pobedu na sva 3 velika motorcikla. Aj da vidim ostale.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

®or¾

Ma sve stoji,nema ¹ta da ga cenim ili ne,neke volim vi¹e neke manje ali èinjenica je da Lorenco vozi ko' ðavo,kao upstalom i Markez,koji æe za par godina ladno prepi¹ati mog favorita po svemu.

zVuk

Citat: ®or¾ poslato 24 Septembar, 2018, 08:55
Nema to veze sa Lorencom ili misli¹ da su Vale i Vinjak,lo¹i vozaèi?Motor jednostavno ne ide kao konkurencija.

mislim da ima veze sa vozacem...ne mislim da su  vale i vinjak losi vozaci, mislim da su losi u davanju povratnih informacija inzinjerima....dok je lore bio u jamahi, jamaha je isla, kad je presao u dukati, dukati je poceo da ide...mozda i nema veze s' njim, al' tako izgleda....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

jamahu je razvio rossi a ducatia stoner....lorenzo je tacan vozac i ume da vosi ujednacene krugove....kad ga krene....svaka promena setinga na motoru se kod njega oseti i zato je relativno lak za stelovanje....ne voli promenu ritma i ne voli guranje sto smanjuje varijabilu...sve to koristi dovizioso...njemu nije strano guranje a odgovara mu lorezov seting....tako da...ko zna..

licno mislim da je yamaha zalutala sa ovim crosplane motorciklom u gp-u....morace da se vrate ili na inlinefour ili da predju na vfour.....ovako ne ide...nedostaje im snage u spicu vec godinama...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

..tu naravno info od vozaca ne znaci nista


zVuk

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Septembar, 2018, 09:51
jamahu je razvio rossi

bas je lepo razvio...od motora koji je do pre dve godine  isao, napravio je motor koji ne ide....

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Septembar, 2018, 09:51
a ducatia stoner....

tako dobro, da niko osim njega nije znao da tera to......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gašpar

#10
Citat: zVuk poslato 24 Septembar, 2018, 11:26
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Septembar, 2018, 09:51
jamahu je razvio rossi

bas je lepo razvio...od motora koji je do pre dve godine  isao, napravio je motor koji ne ide....


MotoGP postoji malo du¾e. Od Yamahe koja u 2003. godini jedva da je bila u prvih 10, tokom zime je napravio motor koji je pobedio na prvoj trci u Velkomu, u Ju¾noafrièkoj Republici 2004. godine i time postao prvi koji je u dve vezane trke (poslednja 2003. i prva 2004.) pobedio sa dva proizvoðaèa.


stilgar

Cudi me da niko ne pominje Markeza :) sa 67 poena prednosti on rizikuje sa soft gumom da bi se fajtao sa dukatijem. Moz da ga volite il mrzite al vozi maestralno. :) Ko sto sam pisao pre neku godinu da je Rosi posle prve sezone na yamahi otiso u penziju kakve bi bajke do sad kruzile o njemu sta bi bilo da Rosi vozi ovo ono. Ovako doceko je sezonu ko na dukatiju, samo sto je na yamahi. Verujem da mu se utroba prevrce svaki put kad sedne na tu yamahu i zna da ne moze nista da uradi. Lorenco je optuzio markeza da ga je sa block pasom otero na "prljavi" deo stazi a nije hteo da bude 5-6 na izlasku iz prve krivine i poceo je da preti da ako se MM ne izvini on ce promeniti stil voznje :) da vidimo cambeck chupa chups-a :) sledeca sezona ce biti ocaravajuca :)
http://www.motogp.com/en/videos/2018/09/23/lorenzo-marc-caused-me-to-crash-and-he-knows/272765

zVuk

Citat: Ga¹par poslato 24 Septembar, 2018, 11:33

MotoGP postoji malo du¾e. Od Yamahe koja u 2003. godini jedva da je bila u prvih 10, tokom zime je napravio motor koji je pobedio na prvoj trci u Velkomu, u Ju¾noafrièkoj Republici 2004. godine i time postao prvi koji je u dve vezane trke (poslednja 2003. i prva 2004.) pobedio sa dva proizvoðaèa.



...svaka njemu cast na tome, nego izgleda kao da je u medjuvremenu zaboravio kako se to radi....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gavrolini

Citat: stilgar poslato 24 Septembar, 2018, 11:41
Cudi me da niko ne pominje Markeza :) sa 67 poena prednosti on rizikuje sa soft gumom da bi se fajtao sa dukatijem. Moz da ga volite il mrzite al vozi maestralno. :) Ko sto sam pisao pre neku godinu da je Rosi posle prve sezone na yamahi otiso u penziju kakve bi bajke do sad kruzile o njemu sta bi bilo da Rosi vozi ovo ono. Ovako doceko je sezonu ko na dukatiju, samo sto je na yamahi. Verujem da mu se utroba prevrce svaki put kad sedne na tu yamahu i zna da ne moze nista da uradi. Lorenco je optuzio markeza da ga je sa block pasom otero na "prljavi" deo stazi a nije hteo da bude 5-6 na izlasku iz prve krivine i poceo je da preti da ako se MM ne izvini on ce promeniti stil voznje :) da vidimo cambeck chupa chups-a :) sledeca sezona ce biti ocaravajuca :)
http://www.motogp.com/en/videos/2018/09/23/lorenzo-marc-caused-me-to-crash-and-he-knows/272765
Izgleda da vise ne cvetaju ruze u toj vezi. Posvadjali se deckici ko ce da bude bata a ko seka.

Gašpar

Citat: zVuk poslato 24 Septembar, 2018, 11:51
Citat: Ga¹par poslato 24 Septembar, 2018, 11:33

MotoGP postoji malo du¾e. Od Yamahe koja u 2003. godini jedva da je bila u prvih 10, tokom zime je napravio motor koji je pobedio na prvoj trci u Velkomu, u Ju¾noafrièkoj Republici 2004. godine i time postao prvi koji je u dve vezane trke (poslednja 2003. i prva 2004.) pobedio sa dva proizvoðaèa.



...svaka njemu cast na tome, nego izgleda kao da je u medjuvremenu zaboravio kako se to radi....

Ili su samo i drugi nauèili kako se to radi, malo bolje...

Gavrolini

Ili se u yamahi prave pametniji nego sto jesu. Ili jednostavno je to limit tog agregata a sad da ga menjaju ne smeju po pravilniku.

Hohštapler

Nemaju problem sa snagom, imaju problem sa "kontrolom" snage kroz krivinu, tj ti jebeni algoritmi za TC kroz krivinu i otvaranje gasa na izlazu... to se vidi na TTu, tu su motori haos napredovali..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Jbt meni nije jasno kako ovde u Srbiji toliko inzinjera sedi i bleji po forumima umesto da ih yamaha angazuje da rese problem. Jer sta zna Rosi, ne zna on da prenese ,kao sto i ovi jebeni njegovi inzinjeri ne znaju da oprave. Mile sto radi u hamburgeriji i maze ceo dan kecap,pavlaku i majonez bi to odmah resio.

Gašpar

To se i ja èesto pitam. Umesto da doðu u Srbiju i nasumièno odaberu, oni plaæaju one in¾enjere milione. Budale

zVuk

Citat: Gavrolini poslato 24 Septembar, 2018, 23:19
Jbt meni nije jasno kako ovde u Srbiji toliko inzinjera sedi i bleji po forumima umesto da ih yamaha angazuje da rese problem. Jer sta zna Rosi, ne zna on da prenese ,kao sto i ovi jebeni njegovi inzinjeri ne znaju da oprave. Mile sto radi u hamburgeriji i maze ceo dan kecap,pavlaku i majonez bi to odmah resio.

...jeste, da me angazuju, pa da moram da radim...idi begaj..
Ko se ljuti, uleti mu kruti