Glavni meni

Kupio bih motor, ali to nije ba¹ tako lako kao ¹to se na prvi pogled èini...

Započeo Nika, 25 Avgust, 2018, 17:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 20:30
... E jbg. Provalili mi ¹tek...  :violina:

[zakljucan_topic]

zato se stek odmah pretvori u motor....inace uvek provale stek ili iskrsne nesto sto moras da finansiras....nema tu mnogo palamudjenja...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt


Nika

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Avgust, 2018, 22:02
Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 20:30
... E jbg. Provalili mi ¹tek...  :violina:

[zakljucan_topic]

zato se stek odmah pretvori u motor....inace uvek provale stek ili iskrsne nesto sto moras da finansiras....nema tu mnogo palamudjenja...


E jbg - moram jasnije da se izra¾avam - nego sam ¾urio - htedoh napisati: smo moji da ne otkriju gde sam se ¹tekovao da pi¹em (èim me snime, odmah imaju prohteve, ¾elje i potrebe da ne¹to ba¹ tog trenutka trebaM da uradiM) - biæe tu vi¹e tema...

Kasnije...

Nika

Citat: mkt poslato 25 Avgust, 2018, 22:42
ima uff motor za tebe

Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 19:55
...meni bi i CRF250L zavr¹avao posao. Èak sam jednu i gledao, mada mi je prodavac delovao kao prevarant. Dodu¹e - ne vidim ga vi¹e na oglasu - ili ga je prodao, ili su ga panduri definitivno skembali...

;D ;D ;D
Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 17:41
...
Da se odma' razumemo - para nema. Da ne bude posle "Vidi ga ovaj... ©ta nas je ovaj zavlaèio i tro¹io nam vreme... K'o da nismo imali ¹ta pametnije da radimo..."

mali_zmaj

Jbg. ja jos nisam shvatio sta ti zapravo zelis od motocikla.. da putujes,po cesti,off-u ili kombinovano,da li ti je bitna snaga,udobnost,mogucnost stavljanja prtljage..,ili samo motor za otici na kafu,ili malo lokalne livade,oranja ili brda.  Ili ozbiljnog putovanja..  I na kraju krajeva,sa koliko novca raspolazes.jel hoces novo ili polovno...  Saberi u glavi dali hoces putni enduro,kruzere,power kruzere,touring,ili malog endurca tipa crf 250..,sport touring.. ,i koliko ozbiljno zelis da potrosis vremena na voznju motocikla,i koliko ces godisnje prelaziti..
Mislim npr. ja.., definitivno ne mogu iskoristiti potencijale svoga motocikla,klasicni vikend bajker,sa par putovanja godisnje..,ali kad vozim ako necu preci  oko 150 km i vise necu ni sjedati na motor!!  Motor od 1000 ccm..,al stas mala kita i moralo se kompenzovati negdje!!  ;)

Kad si poslozis prioritete i ciljeve,i kolicinu novca ,onda je valjda lakse dati i savjet i prijedlog...,za kupovinu motora!!
jin-jang

Nika

Citat: mali_zmaj poslato 26 Avgust, 2018, 20:39
Jbg. ja jos nisam shvatio sta ti zapravo zelis od motocikla.. da putujes,po cesti,off-u ili kombinovano,da li ti je bitna snaga,udobnost,mogucnost stavljanja prtljage..,ili samo motor za otici na kafu,ili malo lokalne livade,oranja ili brda.  Ili ozbiljnog putovanja..
Iz nekog razloga prijavljuje "video no longer available!" iako ga vidim na jutjubu: 32-Year-Old with 17 Motorcycles! 
Citat
 I na kraju krajeva,sa koliko novca raspolazes.

Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 17:41
...
Da se odma' razumemo - para nema. Da ne bude posle "Vidi ga ovaj... ©ta nas je ovaj zavlaèio i tro¹io nam vreme... K'o da nismo imali ¹ta pametnije da radimo..."
Citat
jel hoces novo ili polovno...  Saberi u glavi dali hoces putni enduro,kruzere,power kruzere,touring,ili malog endurca tipa crf 250..,sport touring.. ,
Iz nekog razloga prijavljuje "video no longer available!" iako ga vidim na jutjubu: 31 Year Old Has $1 Million Dollar Motorcycle Collection
Citat
i koliko ozbiljno zelis da potrosis vremena na voznju motocikla,i koliko ces godisnje prelaziti..
Mislim npr. ja.., definitivno ne mogu iskoristiti potencijale svoga motocikla,klasicni vikend bajker,sa par putovanja godisnje..,ali kad vozim ako necu preci  oko 150 km i vise necu ni sjedati na motor!!  Motor od 1000 ccm..,al stas mala kita i moralo se kompenzovati negdje!!  ;)

Kad si poslozis prioritete i ciljeve,i kolicinu novca ,onda je valjda lakse dati i savjet i prijedlog...,za kupovinu motora!!

E pa prijatelju moj, kao ¹to naslov ka¾e - nije to ba¹ tako lako...

Sve zavisi od pra-dede, koliko je zaradio za ¾ivota...

;)

Nika

Moji zaspali, hje hje...

Gde smo ono be¹e stali?

A - da:

Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 20:25
...
Pusti ti mog pradedu na miru, da mi vidimo o èemu se ovde radi:
Citat: Nika poslato 25 Avgust, 2018, 20:16
...
Sve ono ¹to ste ¾eleli od dual sport motora - dobiæete u jeftinoj, lakoj a jakoj, sa dugim servisnim intervalima - Hondi CRF450L!
...

Volim brate Hondu vi¹e nego leba da jedem, ali ovde neko nekog zajebava. I pri tom ne mislim samo na njih. Iz Honde. Mnogo se pra¹ine na internetu diglo - zbog èega?

Kada trezveno pogledamo karakteristike ovog motora - ni¹ta oni nisu tako epohalno sklepali...

Jeste li videli ovaj film:

! No longer available

"Објављено је 10.10.2013."

Pre vi¹e od 5 godina, KTM je snimio film o motoru koji radi ono ¹to Honda sada kao nama hoæe (novo, ono ¹to smo dugo èekali...) da ponudi...

Nego - da ne budem kao ostali troleri sa neta - motor jo¹ nije zvanièno predstavljen, a ja pljujem po njemu. Eto - da saèekamo jo¹ tih par dana, da nam otkriju te misteriozne karakteristike, pa æemo onda da pljujemo  po njemu.

Sad bi se neko neupuæen  zapitao - ¹to sam ja lièno tako "ogorèen", i ¹to ba¹ toliko mrzim Hondu. Ne mrzim ja brate Hondu, gotivim je, iako sam uspeo da razdvojim sviðanje i realnost - surovu ekonomiju u kojoj ¾elja za veæim profitom melje sve pred sobom - ignori¹e korisnike i nudi "malo za puno novca" zarad steèene slave. Jbg - nisam ja ba¹ neki  ekonomista - tako verovatno mora.

A ¹to sam ljut. Pa kako ¹to? Po¹tar jo¹ ni¹ta ne donosi, nikakvi me advokati jo¹ ne zovu (... hm... sa jedne strane - to je mo¾da i dobro - pu, pu, pu...), a Honda je toiko èekala da izbaci ovaj model. I koliko ja jo¹ moram da èekam da poènu da se prodaju polovni modeli, koje æu eventualno moæi da priu¹tim? 4-5 godina? I ¹ta ako tada, kao ¹to to obièno biva - prodavci zacepe cenu "svi znamo Hondinu pouzdanost... Uzme¹ je sada, plati¹ skoro kao novu, vozi¹ 5-6 godina, i proda¹ je za iste pare...". Pa ja da mogu da skupim skoro koliko i za novu - dodao bih jo¹ malo i kupio - novu.

Eto za¹to sam ljut.

Ne, stvarno, ne razumem ovo na¹e tr¾i¹te. Svi kukamo kako nema para, kao da ne gledamo TV gde se jasno vidi da ¾ivimo do jaja, a ponuda motora 250-500 kubika nikad mizernija.

Svi kukamo kako su nam putevi oèajni, a ponuda enduro modela nikad manja. Kad ka¾em "enduro", mislim kao i veæina na sve ono ¹to mo¾e iole oziljnije da se tera van asfalta.

Umesto da imam da biram enduraèu kakvu mi srce i¹te od 250 do 500 kubika - muæak.

Zmajèek, pita¹ ¹ta bih ja to kupio? Pa ja sam krenuo nekim redom, i su¾avam, jer kako stvari stoje, neæe taj po¹tar uskoro da me obraduje, i moraæe na kraju jedan da se probere... Kad skupim pare. A u tom trenutku treba imati plan - zar ne?

Za sada mi sve govori da æe to biti CRF250L. I nemoj EmKaTe da misli¹ da se ja nisam toga setio pre nego ¹to si mi ti do¹apnuo... Ima tu jo¹ par modela u rezervi (o tom potom), ali realno - bar za poèetak, jer kad skupim pare za motor, opet æu biti ¹voc, pa æe u poèetku vo¾nje morati da budu "u krugu 2ke"... (dobro, ne ba¹, ali Srbija, jedno ili dvo dnevne vo¾nje.)

A kad bude vi¹e para - onda bi se verovatno i CRF menjala, mada, kao ¹to smo rekli - idu ljudi oko sveta s njom... (nekako sam navikao da o motoru prièam u ¾enskom rodu...)

Elem.

Ovo mi se sviða - mali potro¹aè, jeftina registracija, sedi¹te visine za obiène smrtnike... Provozao sam ga pre nekog vremena, ba¹ kratko, sviða mi se ciklistika:



samo u Reli rajd varijanti:



Ali brate - 195 kg...

Sviða mi se i NC - jo¹ manja potro¹nja potire skuplju registraciju... Dodu¹e - nisam ga vozio, iako jedan poznanik ima stariji model - nikako da se vidimo...



218 kg... (mada pi¹u da mu je te¾i¹te dosta nisko i da se te¾ina ne oseæa...). Sviða mi se i ¹to se vozi ko dizel - ne mora¹ da ga vrti¹ da bi imao odziv...

Kros raner mi se ba¹ sviða - vizuelno. I ta fora sa automatskim menjaèem - mada mi je to bitnije kod auta - kod motora onako...



Ali ako je taèno da ima 240+ kila - e da ga j... - gledaæu ga na ekranu, tako mi neæe biti te¾ak...

Dakle - Honda, Honda, Honda... Jbg. Tako je. Ne mo¾e glava srce da urazumi...

Mada bi DRZ i WR mogli da pomrse raèune, kad bi se u pravom trenutku na¹li povoljno...

Ili mo¾da neki kinez?








mkt


Lazic


UFF

dzaba prica o 450l kad nije ni izasla a i kad izadje ako nemas kintu za nju
ne gine ti ova moja cim ti pradeda vaskrsne i dodje u posetu :D

mali_zmaj

jin-jang

Nika

 [rofl] [rofl] [rofl] e - ba¹ to!

Citat: UFF poslato 27 Avgust, 2018, 11:43
dzaba prica o 450l kad nije ni izasla a i kad izadje ako nemas kintu za nju
ne gine ti ova moja cim ti pradeda vaskrsne i dodje u posetu :D
Uffe, ja sam tvoju zagrebo  vilju¹kom, moja je il' nièija. Samo nemoj da je tera¹ po d¾ombama i redovno da menja¹ ulje...  ;D


UFF

ma ne teram je uopste, vratio se malo na veliku hondu pre nego sto prodje ovo leto koje ni doslo nije
isli na taru predprosli vikend 700km pa do gorana u vojsku prosli 350km a jedan od narednih cu i za uvac, jos nekih 800km i to mi je to za sezonu
mala se koristi samo do prodavnice i nazad jer je laksa i meksa :)

Lazic


Hurricane


UFF

pa ja pitao neskeda odavno a on kaze jos je rano, tek u septembru
bilo hladno ili ne ja idem jebe mi se, nosim jorgan u tank torbi

uragan mozda vec za 10 dana, spremaj se

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.