Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 [2] 3
Štampaj
Autor Tema: Kupio bih motor, ali to nije baš tako lako kao što se na prvi pogled čini...  (Pročitano 2150 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +7692 (37%)
Zahvalnice: 692

Odgovor #20 - 25 Avgust, 2018, 21:02 Ocena: 0
Ignoriši

... E jbg. Provalili mi štek...  

zakljucan topic

zato se stek odmah pretvori u motor....inace uvek provale stek ili iskrsne nesto sto moras da finansiras....nema tu mnogo palamudjenja...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10105 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #21 - 25 Avgust, 2018, 21:42 Ocena: 0
Ignoriši

ima uff motor za tebe
Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +94 (29%)
Zahvalnice: 1

Odgovor #22 - 25 Avgust, 2018, 21:50 Ocena: 0
Ignoriši

... E jbg. Provalili mi štek... 

zakljucan topic

zato se stek odmah pretvori u motor....inace uvek provale stek ili iskrsne nesto sto moras da finansiras....nema tu mnogo palamudjenja...

E jbg - moram jasnije da se izražavam - nego sam žurio - htedoh napisati: smo moji da ne otkriju gde sam se štekovao da pišem (čim me snime, odmah imaju prohteve, želje i potrebe da nešto baš tog trenutka trebaM da uradiM) - biće tu više tema...

Kasnije...
Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže

Odgovor #23 - 25 Avgust, 2018, 21:57 Ocena: 0
Ignoriši

ima uff motor za tebe

...meni bi i CRF250L završavao posao. Čak sam jednu i gledao, mada mi je prodavac delovao kao prevarant. Doduše - ne vidim ga više na oglasu - ili ga je prodao, ili su ga panduri definitivno skembali...

Grin Grin Grin
...
Da se odma' razumemo - para nema. Da ne bude posle "Vidi ga ovaj... Šta nas je ovaj zavlačio i trošio nam vreme... K'o da nismo imali šta pametnije da radimo..."
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1379 (26%)
Zahvalnice: 60

Odgovor #24 - 26 Avgust, 2018, 19:39 Ocena: 0
Ignoriši

Jbg. ja jos nisam shvatio sta ti zapravo zelis od motocikla.. da putujes,po cesti,off-u ili kombinovano,da li ti je bitna snaga,udobnost,mogucnost stavljanja prtljage..,ili samo motor za otici na kafu,ili malo lokalne livade,oranja ili brda.  Ili ozbiljnog putovanja..  I na kraju krajeva,sa koliko novca raspolazes.jel hoces novo ili polovno...  Saberi u glavi dali hoces putni enduro,kruzere,power kruzere,touring,ili malog endurca tipa crf 250..,sport touring.. ,i koliko ozbiljno zelis da potrosis vremena na voznju motocikla,i koliko ces godisnje prelaziti..
 Mislim npr. ja.., definitivno ne mogu iskoristiti potencijale svoga motocikla,klasicni vikend bajker,sa par putovanja godisnje..,ali kad vozim ako necu preci  oko 150 km i vise necu ni sjedati na motor!!  Motor od 1000 ccm..,al stas mala kita i moralo se kompenzovati negdje!!  namigujem

Kad si poslozis prioritete i ciljeve,i kolicinu novca ,onda je valjda lakse dati i savjet i prijedlog...,za kupovinu motora!!

jin-jang
Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže

Odgovor #25 - 26 Avgust, 2018, 23:38 Ocena: 0
Ignoriši

Jbg. ja jos nisam shvatio sta ti zapravo zelis od motocikla.. da putujes,po cesti,off-u ili kombinovano,da li ti je bitna snaga,udobnost,mogucnost stavljanja prtljage..,ili samo motor za otici na kafu,ili malo lokalne livade,oranja ili brda.  Ili ozbiljnog putovanja..
Iz nekog razloga prijavljuje "video no longer available!" iako ga vidim na jutjubu: 32-Year-Old with 17 Motorcycles! 
Citat
 I na kraju krajeva,sa koliko novca raspolazes.

...
Da se odma' razumemo - para nema. Da ne bude posle "Vidi ga ovaj... Šta nas je ovaj zavlačio i trošio nam vreme... K'o da nismo imali šta pametnije da radimo..."
Citat
jel hoces novo ili polovno...  Saberi u glavi dali hoces putni enduro,kruzere,power kruzere,touring,ili malog endurca tipa crf 250..,sport touring.. ,
Iz nekog razloga prijavljuje "video no longer available!" iako ga vidim na jutjubu: 31 Year Old Has $1 Million Dollar Motorcycle Collection
Citat
i koliko ozbiljno zelis da potrosis vremena na voznju motocikla,i koliko ces godisnje prelaziti..
 Mislim npr. ja.., definitivno ne mogu iskoristiti potencijale svoga motocikla,klasicni vikend bajker,sa par putovanja godisnje..,ali kad vozim ako necu preci  oko 150 km i vise necu ni sjedati na motor!!  Motor od 1000 ccm..,al stas mala kita i moralo se kompenzovati negdje!!  namigujem

Kad si poslozis prioritete i ciljeve,i kolicinu novca ,onda je valjda lakse dati i savjet i prijedlog...,za kupovinu motora!!

E pa prijatelju moj, kao što naslov kaže - nije to baš tako lako...

Sve zavisi od pra-dede, koliko je zaradio za života...

namigujem
« Poslednja izmena: 26 Avgust, 2018, 23:44 Nika »
Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže

Odgovor #26 - 27 Avgust, 2018, 00:50 Ocena: 0
Ignoriši

Moji zaspali, hje hje...

Gde smo ono beše stali?

A - da:

...
Pusti ti mog pradedu na miru, da mi vidimo o čemu se ovde radi:
...
Sve ono što ste želeli od dual sport motora - dobićete u jeftinoj, lakoj a jakoj, sa dugim servisnim intervalima - Hondi CRF450L!
...

Volim brate Hondu više nego leba da jedem, ali ovde neko nekog zajebava. I pri tom ne mislim samo na njih. Iz Honde. Mnogo se prašine na internetu diglo - zbog čega?

Kada trezveno pogledamo karakteristike ovog motora - ništa oni nisu tako epohalno sklepali...

Jeste li videli ovaj film:

"Објављено је 10.10.2013."

Pre više od 5 godina, KTM je snimio film o motoru koji radi ono što Honda sada kao nama hoće (novo, ono što smo dugo čekali...) da ponudi...

Nego - da ne budem kao ostali troleri sa neta - motor još nije zvanično predstavljen, a ja pljujem po njemu. Eto - da sačekamo još tih par dana, da nam otkriju te misteriozne karakteristike, pa ćemo onda da pljujemo  po njemu.

Sad bi se neko neupućen  zapitao - što sam ja lično tako "ogorčen", i što baš toliko mrzim Hondu. Ne mrzim ja brate Hondu, gotivim je, iako sam uspeo da razdvojim sviđanje i realnost - surovu ekonomiju u kojoj želja za većim profitom melje sve pred sobom - ignoriše korisnike i nudi "malo za puno novca" zarad stečene slave. Jbg - nisam ja baš neki  ekonomista - tako verovatno mora.

A što sam ljut. Pa kako što? Poštar još ništa ne donosi, nikakvi me advokati još ne zovu (... hm... sa jedne strane - to je možda i dobro - pu, pu, pu...), a Honda je toiko čekala da izbaci ovaj model. I koliko ja još moram da čekam da počnu da se prodaju polovni modeli, koje ću eventualno moći da priuštim? 4-5 godina? I šta ako tada, kao što to obično biva - prodavci zacepe cenu "svi znamo Hondinu pouzdanost... Uzmeš je sada, platiš skoro kao novu, voziš 5-6 godina, i prodaš je za iste pare...". Pa ja da mogu da skupim skoro koliko i za novu - dodao bih još malo i kupio - novu.

Eto zašto sam ljut.

Ne, stvarno, ne razumem ovo naše tržište. Svi kukamo kako nema para, kao da ne gledamo TV gde se jasno vidi da živimo do jaja, a ponuda motora 250-500 kubika nikad mizernija.

Svi kukamo kako su nam putevi očajni, a ponuda enduro modela nikad manja. Kad kažem "enduro", mislim kao i većina na sve ono što može iole oziljnije da se tera van asfalta.

Umesto da imam da biram enduraču kakvu mi srce ište od 250 do 500 kubika - mućak.

Zmajček, pitaš šta bih ja to kupio? Pa ja sam krenuo nekim redom, i sužavam, jer kako stvari stoje, neće taj poštar uskoro da me obraduje, i moraće na kraju jedan da se probere... Kad skupim pare. A u tom trenutku treba imati plan - zar ne?

Za sada mi sve govori da će to biti CRF250L. I nemoj EmKaTe da misliš da se ja nisam toga setio pre nego što si mi ti došapnuo... Ima tu još par modela u rezervi (o tom potom), ali realno - bar za početak, jer kad skupim pare za motor, opet ću biti švoc, pa će u početku vožnje morati da budu "u krugu 2ke"... (dobro, ne baš, ali Srbija, jedno ili dvo dnevne vožnje.)

A kad bude više para - onda bi se verovatno i CRF menjala, mada, kao što smo rekli - idu ljudi oko sveta s njom... (nekako sam navikao da o motoru pričam u ženskom rodu...)

Elem.

Ovo mi se sviđa - mali potrošač, jeftina registracija, sedište visine za obične smrtnike... Provozao sam ga pre nekog vremena, baš kratko, sviđa mi se ciklistika:

samo u Reli rajd varijanti:

Ali brate - 195 kg...

Sviđa mi se i NC - još manja potrošnja potire skuplju registraciju... Doduše - nisam ga vozio, iako jedan poznanik ima stariji model - nikako da se vidimo...

218 kg... (mada pišu da mu je težište dosta nisko i da se težina ne oseća...). Sviđa mi se i što se vozi ko dizel - ne moraš da ga vrtiš da bi imao odziv...

Kros raner mi se baš sviđa - vizuelno. I ta fora sa automatskim menjačem - mada mi je to bitnije kod auta - kod motora onako...

Ali ako je tačno da ima 240+ kila - e da ga j... - gledaću ga na ekranu, tako mi neće biti težak...

Dakle - Honda, Honda, Honda... Jbg. Tako je. Ne može glava srce da urazumi...

Mada bi DRZ i WR mogli da pomrse račune, kad bi se u pravom trenutku našli povoljno...

Ili možda neki kinez?

mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #27 - 27 Avgust, 2018, 01:02 Ocena: 0
Ignoriši

auhhhhh
Boban_m
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
R1200C, GS, DRZSM
Kvalitet: +1839 (38%)
Zahvalnice: 108

Odgovor #28 - 27 Avgust, 2018, 01:04 Ocena: 0
Ignoriši

Kinezi su zakon

20180826_185817" border="0

Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže

Odgovor #29 - 27 Avgust, 2018, 01:42 Ocena: 0
Ignoriši

auhhhhh

Tongue

@Boban - sviđa mi se taj tvoj Kinez...  Cheesy
mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #30 - 27 Avgust, 2018, 01:50 Ocena: 0
Ignoriši

hahhaha vidim ja ne gine ti afrika  rofl rofl
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
 Facebook: Poseti
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7563 (18%)
Zahvalnice: 350

Odgovor #31 - 27 Avgust, 2018, 08:58 Ocena: 0
Ignoriši

pratim Grin

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11532 (27%)
Zahvalnice: 1006

Odgovor #32 - 27 Avgust, 2018, 10:43 Ocena: 0

dzaba prica o 450l kad nije ni izasla a i kad izadje ako nemas kintu za nju
ne gine ti ova moja cim ti pradeda vaskrsne i dodje u posetu Cheesy
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1379 (26%)
Zahvalnice: 60

Odgovor #33 - 27 Avgust, 2018, 19:46 Ocena: 0
Ignoriši

znaci cekamo pradedu !?!  njega se pita!

jin-jang
Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže

Odgovor #34 - 28 Avgust, 2018, 10:07 Ocena: 0
Ignoriši

rofl rofl rofl e - baš to!

dzaba prica o 450l kad nije ni izasla a i kad izadje ako nemas kintu za nju
ne gine ti ova moja cim ti pradeda vaskrsne i dodje u posetu Cheesy
Uffe, ja sam tvoju zagrebo  viljuškom, moja je il' ničija. Samo nemoj da je teraš po džombama i redovno da menjaš ulje...  Grin

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Odgovor #35 - 28 Avgust, 2018, 13:43 Ocena: 0

ma ne teram je uopste, vratio se malo na veliku hondu pre nego sto prodje ovo leto koje ni doslo nije
isli na taru predprosli vikend 700km pa do gorana u vojsku prosli 350km a jedan od narednih cu i za uvac, jos nekih 800km i to mi je to za sezonu
mala se koristi samo do prodavnice i nazad jer je laksa i meksa Smiley
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7563 (18%)
Zahvalnice: 350

Odgovor #36 - 28 Avgust, 2018, 16:46 Ocena: 0
Ignoriši

Za Uvac će uskoro da bude prohladno...

Hurricane
Jeb'o vas plin
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzy Minaj
Kvalitet: +2171 (31%)
Zahvalnice: 152

Odgovor #37 - 28 Avgust, 2018, 16:50 Ocena: 0
Ignoriši

Kad idemo  gsxr

pratim
UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Odgovor #38 - 28 Avgust, 2018, 22:11 Ocena: 0

pa ja pitao neskeda odavno a on kaze jos je rano, tek u septembru
bilo hladno ili ne ja idem jebe mi se, nosim jorgan u tank torbi

uragan mozda vec za 10 dana, spremaj se
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4527 (34%)
Zahvalnice: 318

Odgovor #39 - 29 Avgust, 2018, 07:48 Ocena: 0
Ignoriši

! No longer available

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Stranice: 1 [2] 3
Štampaj
Moto Manijaci  |  Garaža  |  Moj dnevnik  |  Tema: Kupio bih motor, ali to nije baš tako lako kao što se na prvi pogled čini...