Glavni meni

(Mikro) KAMPERI

Započeo Gašpar, 16 Avgust, 2018, 12:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ako sam ja dobro shvatio planirao je da ugradi punjac u prikolicu, da puni kad je u dodiru sa civilizacijom, da samo stekne...

jevta

Ili pravo tehnolo¹ko re¹enje solarni panel kontroler akumulator......

jevta

Mada ako sam dobro shvatio tu ide i prikolica za motor i alat onda obavezno agregat i to veæi da mo¾e da se radi redovno na struju.

Gašpar

Ali ¹ta æe agregat kad ima struje uvek.

Nismo se razumeli, instalacija bi sva i¹la na 12V i paralelno povezano nekoliko ¹tekera sa 220V kad ima izvora struje.

A ta 12V da se napaja akumulator(ima) koji su na punjaèu kad god ima 220V izvora, a ima ga u 80% sluèajeva. Kada ih nema, akumulator se puni preko alternatora.

jevta

To sam i rekao skupa je igranka dodatni aku. bolje agregat za to malo gde nema prikljuèak na 220

®or¾

Tako je Jevto,invertere mo¾e¹ da pronaðe¹ povoljno,u nautièkom delu na kupujem uvaljujem vrlo povoljno

Glava Dole

Sta ce ti paralelno povezani stekeri od 220V ako nije samo za punjac? Nista ja tebe onda ne razumem... Ne mislis valjda da uredjaje za 220V naizmenicne napajas sa 12V jednosmerne? Ako da nemoguce je bez invertera kao sto jefta rece... ili da akumulator bez punjaca(dakle bez transformatora i greca) punis tek tako? Ako si na to mislio bice kaboom, explodirace ko licna :)

Gašpar

Deèko, da li ti od svakoga kreæe¹ sa primesom da je idiot?


Citat: jevta poslato 03 Septembar, 2018, 22:27
To sam i rekao skupa je igranka dodatni aku. bolje agregat za to malo gde nema prikljuèak na 220

Pa budimo realni, nije ne znam koliki izdatak dodati Akumulator i punjaè, cirka 100 EUR sve, a nekako sam sigurniji sa 12V instalacijom u autu. Mada, sad kad razmislim, mo¾da je zapravo 220V najbolje re¹enje za celo vozilo, koj æe mi 12V, 220V je stabilnije, a okreni obrni treba mi 220V u vozilu..

Glava Dole

Ko je rekao da si idiot jbte?! Lepo ti kazem da objasnis jasno sta hoces... ili hoces da koristis punjac kao pretvarac sa 12 na 220? E pa to ne moze.

Gašpar

#49
A gde sam to taèno napisao, da èujem?

Da si èitao, kao ¹to nisi, nego si se potrudio da ispadne¹ pametan, pa ispao glup u dru¹tvu, video bi sledeæe.

Citat: Ga¹par poslato 03 Septembar, 2018, 22:00
Aj da o¾ivimo temu. ©ta mislite o ovakvom razvlaèenju struje.

- Pored glavnog akumulatora, uvede se jo¹ jedan veliki, pomoæni, koji æe slu¾iti za napajanje "tovaranog" dela
- Izmeðu ova dva akumulatora napravi se paralelna veza, s tim da se negde na tabli napravi prekidaè koji æe prekinuti plus, tako da mo¾e da se kontroli¹e da tovarni deo, ne vuèe glavni akumulator dok auto stoji, odnsono dok alternator ne radi.
- Da se za stajanje napravi 220V utikaè na koji se nakaèi klasièan punjaè za akumulator, koji æe konstantno raditi kada god ima 220V struje i puniti taj drugi, dopunski akumulator.

Ja mislim da bi to radilo  [neampojma] [neampojma]


I ovo

Citat: Ga¹par poslato 03 Septembar, 2018, 22:24
Ali ¹ta æe agregat kad ima struje uvek.

Nismo se razumeli, instalacija bi sva i¹la na 12V i paralelno povezano nekoliko ¹tekera sa 220V kad ima izvora struje.

A ta 12V da se napaja akumulator(ima) koji su na punjaèu kad god ima 220V izvora, a ima ga u 80% sluèajeva. Kada ih nema, akumulator se puni preko alternatora.


Sve lepo pi¹e. Pun mi je vi¹e vas klinaca, koji mislite da ste popili svu pamet ovog sveta, a niste u stanju ni da proèitate detaljno, pre nego ¹to poku¹ate da poka¾ete da je neko idiot, a vi ultra pametni. I ne samo ti, cela tvoja generacija. Ko da vas fotokopir ma¹ina pravila, a ne roditelji.

U tvojim godinama sam osnovao ovaj forum, pa proèitaj kako sam pisao i ophodio se prema ljudima sa kojima pijem, jedem, prdim i smrdim svakog dana.

Glava Dole

Nisam rekao da si napisao nego sam pitao... nisi spomenuo pretvarac... napisi bre hocu da spojim pretvarac i punjac jasno i glasno... sta ga uvijas ko francuska sobarica pa onda jos skaces na nekog ko je voljan da ti pomogne... libo me racku, radi kako hoces.

Boban_m


Gašpar


Hurricane

Citat: Glava Dole poslato 03 Septembar, 2018, 23:27
Nisam rekao da si napisao nego sam pitao... nisi spomenuo pretvarac... napisi bre hocu da spojim pretvarac i punjac jasno i glasno... sta ga uvijas ko francuska sobarica pa onda jos skaces na nekog ko je voljan da ti pomogne... libo me racku, radi kako hoces.

..vidis ovo je problem, ovaj vid nepostovanja, mislim i mene boli kurac, ali nije mi tesko da ti skrenem paznju... U stvari ne mogu, mrzi me

Procitaj ovaj svoj post par puta, mozes i naglas, i ako sam ne shvatis, onda ili ne zelis ili jednostavno nisi naucio i verovatno nikad neces


Glava Dole

Kako da postujem nekog ko ne postuje mene? Bio sam voljan da pomognem ali kako nekom s takvim stavom? Nauci me

Hurricane

..ne mogu ovako, mora te klepim iza uveta kad pogresis  ;D

Glava Dole

Hahahhaah ma volim i ja tebe :-*

Glava Dole

A sto se teme iznad tice... je l' ovako? Tesko nacrtati lepo zamisao za 5min u paintu koji ima svaki racunar, lakse je umesto toga svadjati se?




jevta

Citat: Ga¹par poslato 03 Septembar, 2018, 23:03
Deèko, da li ti od svakoga kreæe¹ sa primesom da je idiot?


Citat: jevta poslato 03 Septembar, 2018, 22:27
To sam i rekao skupa je igranka dodatni aku. bolje agregat za to malo gde nema prikljuèak na 220



Pa budimo realni, nije ne znam koliki izdatak dodati Akumulator i punjaè, cirka 100 EUR sve, a nekako sam sigurniji sa 12V instalacijom u autu. Mada, sad kad razmislim, mo¾da je zapravo 220V najbolje re¹enje za celo vozilo, koj æe mi 12V, 220V je stabilnije, a okreni obrni treba mi 220V u vozilu..

Znam da aku nije investicija ali je investicija svake godine na toliko crkne ceo sistem.Kad se napravi 220 i agregat to radi dok se menja ulje u agregatu.I pored toga taj agregat radi i mnogo drugih stvari.
opet da napomenem treba dobro sagledati potrebe.Ako je potreba za kori¹æenjem divljina onda aku,ako je to negde gde uglavnom ima prikljuèak onda 220

ЯЭВОЛУТИОН

solarni paneli taodje mogu da dopunjuju akumulatore...pa odatle inverter za potrosace....realno moze jedan dobar ups vezan tako da ga puni alternator i da ga pune solarne celije....za osvetljenje moze direktno a za potrosace na 220v inverter....a valjalo bi i agregat od bar 2 kw....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11