Glavni meni

Honda Hornet 600 1999god. cena 2.000 evra

Započeo Master Z-ed, 09 Avgust, 2018, 11:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

feelgod

Citat: Gavrolini poslato 14 Avgust, 2018, 01:58
Trziste jeste poludelo. Cene padaju samo R-ovima sve ostalo je isto ili skuplje nego pre 3-4 godine. Skoro sam komentarisao na tu temu. I tdm 3vd i xtz750 si pre 3-4 godine birao do 1200...sad nema ni jedan primerak pa cak ni grob ispod 1500.
Sto je jos izrazenije je da su KLEovi bili ispod 1000E a sada da ista valja su blizu 2000E.

Gavrolini

Da da kle sa pocetka devedesetih nema ispod 1500 a neki su i preko dve.

MIGE

nista onda..prodajem moped x9 500 za 2000e..preziveo drinsku turu..potrosnja smesna  [rofl]

Gavrolini


®or¾ GTI

neki motorima cene zamrzle ili  skacau kao da su oldtajmeri a presli boga oca  ipo :)

Master Z-ed

Ima tu vi¹e faktora.
Prvo je taj da je te¹ko naæi dobar polovan motor tog godi¹ta da nije bio havarisan.
Drugo, 2008 kreæe kriza i smanjena prodaja motocikala i automobila, kako u Srb tako i preko. Preko su motocikli skuplji nego kod nas zato ¹to se dosta ozbiljnije odr¾avaju, a i u startu su skuplji nego ovde, ovde su cene smanjene da bi se makar ne¹to prodavalo na u¹trb zarade.
Realno æe se tr¾i¹te vratiti na normalu tek za nekih 4-5 godina kada se opet zavrte polovnjaci iz uvoza, i kako ka¾e mr. El presidente sledeæe godine u ovo doba biæemo najjaèa velesila u  jevropi dolaziæe njemci da rade u Srbiji, poklonjenu zemlju to nije zavr¹io reèenicu, sli da se vratimo na temu

Realna cena za ovakav motor u ovakvom stanju po meni je oko 2400e ako ga poredim sa drugim motociklima ovog godi¹ta i kilometra¾e.

S obzirom da me je pro¹la kriza oko jafine 1400, vratio sam cenu na 2900e, a jafin motor æu uzet dogodine ako pre toga ne uzmem jo¹ neku barakudu tj 1000f dual pa spièkam pare.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 14 Avgust, 2018, 13:42
Da da kle sa pocetka devedesetih nema ispod 1500 a neki su i preko dve.
Pre 9 godina sam mog klea tada 13 godina starog platio 1500 e... Pre 4-5 godina si za 1000 mogao da bira¹...

El Jefe

Евро је дефинитивно пропала валута.
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

KLE je fenomen.
U svoje doba bio je NAJJEFTINI nov motor, mislim da je cena bila nepunih 6000e, novog u radnji.
Zastava 10 moto sveta.
Od jednom - GS1200adv pa on...
Lebe ra¾ani...

PS.
Realna cena za ovaj tvoj motor je po mom misljenju 4000e. Miiinimum. Strasan komad. 30.000 vidi se sa telefona...
vredi 4000 makar za sastav koji si sklopio.
35.000 kuraca...
Odo, nesto mi lupa na odzaku, mozda je deda mraz svratio na ljutu.. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Nije samo do klea, sve cene su oti¹le u iber...

sremac

Pa zapitajmo se za¹to ?
pi¹e èovek lepo, motor platio 2000e, sabrao sve ¹to je ulo¾io u njega, formirao cenu da ne bude na gubitku i to je to. Tako ima bar 40% motora koji su godinama u oglasima  i eto vam za¹to cene ne padaju. A uzmite u obzir da je kao nov ko¹tao izmedju 6500-7000e

Ni¹ta lièno protiv èoveka, razumem ja da je ulo¾eno, i meni je kad vidim ¹ta sam ulo¾io i koliko i da to ama niko ne ceni, razlika izmedju tvog i primerka s æelavim gumama, istro¹enim lanèanicima, i pred servisom 300e u oglasima a ulo¾io si bar duplo, i zna¹ da te èeka na onom ¹to kupi¹ isto . Za te pare potr¹i gume i lanèanike jo¹ godinu dve i daj za tu cenu. Mislim lupam i ja kad kupuje¹ skupo je, kad prodaje¹ jeftino.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Hattrick

Nema tu mnogo matematike. Da bi cene polovnjaka pale, potrebna je masovna kupovina novih motora, ili masovan uvoz. A i jedno i drugo je kilavo, prvo zbog slabe kupovne moci, a drugo iz razloga kad se saberu svi troskovi i uporede sa prodajnim cenama, tanke su marze u odnosu na ulozen novac, vreme, i trud.

gox

#32
Kle je pravljen da bude jeftin. U Srbiji je nov kostao 4800 a  moglo je i za 4500 eura da se kupi.
I zanimljivo je koliko tra¾e za polovnog svakako :)

Slaninar

Citat: sremac poslato 14 Avgust, 2018, 23:21
Pa zapitajmo se za¹to ?
pi¹e èovek lepo, motor platio 2000e, sabrao sve ¹to je ulo¾io u njega, formirao cenu da ne bude na gubitku i to je to. Tako ima bar 40% motora koji su godinama u oglasima  i eto vam za¹to cene ne padaju. A uzmite u obzir da je kao nov ko¹tao izmedju 6500-7000e

Ni¹ta lièno protiv èoveka, razumem ja da je ulo¾eno, i meni je kad vidim ¹ta sam ulo¾io i koliko i da to ama niko ne ceni, razlika izmedju tvog i primerka s æelavim gumama, istro¹enim lanèanicima, i pred servisom 300e u oglasima a ulo¾io si bar duplo, i zna¹ da te èeka na onom ¹to kupi¹ isto . Za te pare potr¹i gume i lanèanike jo¹ godinu dve i daj za tu cenu. Mislim lupam i ja kad kupuje¹ skupo je, kad prodaje¹ jeftino.

I ja mislim da se tako jedino isplati. Br¾e ode za 300-500 € manje kad je sve pred zamenom, nego za 300 vi¹e a sa 600+ € u novim gumama, velikom, malom servisu, lancem, lanèanicima...


Poslato s mobilnog, pomoæu prstiju...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Pa i ja cu uvek da kupim za manje para pa da stavljam gume koje ja hocu. A te servise uopste ne gledam kad su radjeni jer dzabe je ako ga je i juce prodavac uradio a sipao kao 80% srba motul 5100.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Mozda je motul i dobro ulje samo kad bih nekad probao i original :)

Lazic


FANTOM

    Pa mi uzeli burazeru na pocetku sezone Yamahu XT 600 e 3TB 1993. za 1500e i dok smo je registrovali sredili utegli 2000 e i nemojte misliti da ce cena biti ispod 1800 e ako se bude prodavao . Zasto pa zato sto bolji primerak kod nas nema . Mozda i ima al na oglasu nema tako da kome se svidja svidja kome ne mocice samo da gundja o ceni  [cheers] . Stari motori drze cenu to stoji pogotvo odredjeni modeli . Npr. XT, em ga nema em i ako ima sve su drsine u sta sam se uverio kad smo trazili primerak za nas pa na kraju kupili najskuplji na oglasu . Al se zato burazer slatko vozi i postrosnja smesna, kljuc u bravu i gas.  Oces dresh ok kupi ga za 1000 pa placi nad sudbinom svojom  [zvizdi] .
   Svako oce da izvuce sto vise love pogotovo ako zna koliko je ulozio . Mada i trziste dosta diktira cenu . Neka bolja cifra za motor se moze jedino izvuci ako prodajes poznaniku koji zna kako si odrzavao motor i kolko si ulozio u njega, pa ce to i da ceni pri kupovini i nece puno cepidlaciti ,ako oce dobar primerak i manje glavobolje.
   E da drugar koji je vozio zuti R6 bio je jednom i kod Uffa na druzenju, i koji je imao udes na prolece. Posto je naplatio stetu i povrede i prodao R6 pazario Suzuki GSXR 1000 K8 za 5100 e i to u fulu sa svom mogudom dodatnom opremom GP auspusima od L1 i svim ostalim original skinutim delovima koji su zamenjeni sa motora u kutiji (tipa fuzasteri rucice kvacila kocnice srafovi u boji za oklope , vizir , dobio jos jednu prednju gumu itd. ) . A taj motor nema ispod 6000 e trenutno na oglasu tako da ko oce da proda nekad mora i da spusti cenu malo jbg sve zavisi od situacije ovaj lik nije hteo da ceka hteo da proda odma.