Glavni meni

Novajliji se zabo skalper u gumu

Započeo mali Slovenac, 28 Jul, 2018, 05:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali Slovenac

Dragi manijaci,
Sreca je zakucala i na moja vrata, pa mi se na kruznom toku posle rampe na Adi zabo skalper u gumu. Uz Laziceve instrukcije preko telefona ukapiram kako pravilno da skinem zadnji tocak, mada u sedistu sam imao 14icu kljuc a trebali su mi 16 i 22, tako da nista od toga. Desni migavac, 20km/h, desna traka i do kuce na izduvanoj gumi. Da dodjem do glavnog:
1) Ako se stavi cep na gumu(tubeless je) ili se uradi koja god reparacija koliko je bezbedno voiziti na tome tj. da li je to samo za privremeno ili moze da se vozi na tome kao da se nista nije desilo.
2) Lazic me je savetovao da promenim gume jer su generalno losijeg kvaliteta i tvrde( momak iz salona mi je rekao da su cak kineske, a dosle fabricki uz motor). Tako i plan mi je da promenim a ja Vas pitam za neke preporuke jer stvarno se ne razumem, gledao sam Michelin Pilot kao nesto ali stvarno da ne idem ko deda u goveda Vas pitam.
3) Da li vredi uzimati nove ili polovne.
4) Dimenzije su 90/90 18 Da, znam da neki bicikli imaju deblje gume, sta da radim. Da li bih ja smeo da stavim 110/80 ili tako nesto sire malo a da to idalje pasuje lepo, i koji tip gume (sport, itd..).
U pitanju je Honda CB125F. Hvala unapred svakome ko pruzi bilo kakav vid informacije/saveta ovom novajliji. Pozdrav.




misa-pei

Bojim se da je ovo preširoko za čep. Jedino flekica s unutrašnje strane. S obzirom na snagu motora, samo teraj zakrpljenu gumu. Ako su tvrde, lošeg kvaliteta, pametnije je kupiti nove. Nova guma je najbolja, uvek bilo. Ne preteruj sa širinama. +- 10% kaže fabrika. Mada bih mu ja ostavio fabričku širinu ako može da se nađe.

PS. Idi u rubriku "predstavljanje" pa se predstavi članovima foruma.
Država je najveći neprijatelj naroda

Hurricane

...predstavio se Miso Mali jos ranije, ne pratis na casu   ;D


Nije ti ova guma vise za upotrebu, nova ili dobra polovna i bez brige..

Sledeci put kad se nadjes u problemu, napisi na chatu ovde na forumu ili pronadji rubriku manijaci pomoc na putu, pa cemo onda da pisemo po forumu, mozda ti se mogao naci neko dok si bio u problemu na putu..

Glava Dole

@Miso, nema sta da se bojis, ovde ni 5 cepa ne bi apsolutno nista pomogla. Cepovi su iskljucivo za rupe. Velika flekica vec vrlo verovatno bi. Sto kazes s obzirom na snagu motora ja bih to terao... bar je na ojacanom gazecem sloju pa nece tek tako da se prosiri dalje, da je sa strane onda je vec za bacanje... mada je druga svakako bolji izbor.

Sto se dimenzije tice trebalo bi da moze da se uglavi 110 ali onda racunaj da ces mu poremetiti ciklistiku... pa biraj sta ti je draze, izgled ili krivinarenje :D

El Jefe

Баци бре то срање од гуме и купи нову.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic


misa-pei

AAAaaaaaaaaaa... Mator sam, promièu mi neke stvari...
Država je najveći neprijatelj naroda

mali_zmaj

Citat: El Jefe poslato 28 Jul, 2018, 13:18
Баци бре то срање од гуме и купи нову.

Podrzavam!!
jin-jang

bigbad86

Meni ta guma deluje kao plastika ovako na oko, baci to sto pre