Glavni meni

Piaggio liberty 125

Započeo Blaza, 23 Jul, 2018, 18:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Blaza

Citat: Glava Dole poslato 17 Avgust, 2018, 19:31
Aka ti je vec drugar doneo krokodilke onda isto tako probaj na motoru, da mu dovedes direktno napon pa vidi dal ce najzad liberty da upali... da vidis dal ima dovoljno snage... a posle trazimo dalje problem... si siguran ti da si prave zice prespojio onda kad si pokusavao bez releja??
Nisam siguran... Na releju su dve tanke, i dve debele... Ja sam spojio dve debele i nista..
Citat: Laziæ poslato 17 Avgust, 2018, 19:58
Mo¾da radi bez optereæenja... Ako mo¾e¹ snimi kako radi...
Snimi cu pa cu postaviti. Mada meni deluje da radi kao popizdeo

Glava Dole

#121
Ma nemoguce da je tolko debela zica u prekidu, moze eventualno da bude da se negde odvrnulo nesto ili korodiralo... ona nema nista izmedju akumulatora i alnasera... ne pogadja je ni kontakt brava ni osiguraci, spojena je direktno(one ostale peripetije o kojima smo pisali su za pobudu). Nema potrebe da snimas skinut alnaser, snimi kako vergla na samom motoru kad dovedes na onaj kontakt plus direktno krokodilkama. Samo pazi da ne napravis kratak spoj, prvo spoji na aku, najbolje automobila ako imas da budes sigran da ima dovoljno struje, pa masu negde na blok motora(al dobro zagrebi da budes siguran da je dobar spoj) i onda pipni pazljivo plusom na kontakt pazeci da ne pipnes negde na masu. Ako je alnaser u redu tad mora da zavergla kako treba. Ako ne bude upalio onda snimi da cujemo kojom brzinom vergla, mislim da je lazic na to i mislio a ne na stolu.

Posle uradi sledece: znaci od te dve debele jedna koja ide direkt na alnaser ne sme da bude pod naponom kad ne verglas a jedna treba stalno bez obzira na kontakt. Stavi unimer kao sto je pisano iznad na merenje napona i jednu pipalicu stavi na masu a drugom prvo jednu debelu pa onda drugu. Neka od te dve znaci mora da ima 12+ volti bez obzira na kontakt.

Blaza

Cisto update da bacim masina ide kao metak, a ja laksi za 80e... kaze majstor problem bio anlasera (slabo verglao, stavio drugi anlaser), instalacija neka pregorela morao elektricar da menja nesto, automat anlasera otisao...i takodje je motor bio prevozen do Beceja od strane majstora posto je tamo radionica i vracen nazad zajedno sa jos nekoliko motora. Inace motor mi je radio Zeljko (mislim da je pre radio na klisi, nisam siguran..) Sve u svemu masina ide... Istekla mi je registracija pa moram prvo da ga prevedem na sebe, pa onda nove tablice, saobracajna, registracija... A u dzepu samo rupa da ostane  :'(

Glava Dole

Znaci ipak prespojio rotor pa vuko mnogo struje a slabo okretao... zato i jeste preopteretio instalaciju pa se pojavilo ono crnilo kod releja... to ima logike... da si napravio klip kako sam ti objasnio direktno sa krokodilkama uvideli bismo... al ti opet nista ne bi znacilo, morao bi da trazis drugi alnaser, relej i izmucis se sa instalacijom... ovako je bezbelonije, pare ce se vec nadoknaditi... :D

Blaza

sto bi se reklo pare nisu problem...

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

paranemija
finansira letovanje na
dekintosu
u podrumu
i ostalim popularnim destinacijama za letovanje radnicke klase
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Blaza

za dekintos mogu da budem turisticki vodic... dugogodisnje iskustvo je na mojoj strani... Uzeo danas novo ulje  [yahoo]

Lazic

Pih, toliko meni ide u vilju¹ku... :D

Blaza

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2018, 18:49
Pih, toliko meni ide u vilju¹ku... :D
gde sta, Lazis ispravio krivinu... pa ne prosipa se to po gumama   [rofl]

Lazic

A jok, ja samo antifriz prosipam po gumama, tj zadnjoj... :o ;D I antifriz je klizav... ;D

I gde si bre èuo da ja ispravljam krivine, aaaa ??? To se jo¹ nije desilo, makar spustio kle na rame sa sve suvozaèicom... :o ;D

Blaza

negde u malom mozgu mi stoji Lazic ispravio krivinu... dugo ja pratim ovaj forum negde u glavi mi sve to stoji xD

Lazic

To su zli jezici, Laziæ samo mo¾e da pretera u krivini... :o ;D Pre 8 godina na prvom dru¾enju kod Ljilje i Mi¹e sam toliko isekao jednu desnu krivinu (bez razloga) da sam si¹ao sa puta metar i po i tako pro¹ao... :o ;D

Ima o tome u mojim memoarima.... :D

Dobro me podseti na napi¹em novu epizodu... ;D

Blaza

A dobro mozda si vise tip za off road pa si zato toliko prosirio krivinu...  To be continued...

Lazic


Blaza

Manijaci danas probao da upalim motor (radio je inace) verglao je i nista... Posle par minuta verglanja prestao je da vergla uopste... Sad kad stisnem paljenje cujem dole da anlaser tek jedva da malo zavrti bendiks... Izmerio sam unimerom akumulator i, ima 12v, a kada zaverglam napon padne na 5v da li je to normalno?

Lazic


Blaza

Da li neko ima ideju zasto onda pada napon na 5v kada zaverglam?

K0le

Mo¾e biti da ti je umrEla æelija na akumulatoru.
Probaj ga zakaèiti na kablove , ako tako okrene i upali.. novi akumulator

Glava Dole

prazan akumulator, vise nego ocigledno... rekoh ti ja da sredis kurblu, da ce ti zatrebati kad tad ti ne slusas...