Glavni meni

Piaggio liberty 125

Započeo Blaza, 23 Jul, 2018, 18:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nenadlaza

to je 13-estica ja kupio kod belorusa u bubanj potoku

Blaza

Citat: Glava Dole poslato 12 Avgust, 2018, 16:10
Taj sraf koji si obelezio ne mozes tek tako da odvijes i da imas gedoru a apsolutno i nema potrebe, nema frajlauf iza variomata kao neki skuteri. Treba ti inace ili neki alat za blokiranje variomata ili udarni odvijac jer se okrece cela radilica ali to te sad ne interesuje.
Bendix ti je ono iznad i mozes da ga izvadis kolko vidim sa slike kad skines airbox. Dakle variomat ne diraj(ono sto ti nazivas zamajcem).

A da bi skinuo alnaser taj deo tu zajebi, on ti je sa spoljne strane u pravcu bendixa(znaci malog zupcanika). Izgleda kao valjak i ide kabl iz njega a drze ga najverovatnije 2 srafa. Ne mozes da ga promasis :D
Bendix sam skapirao sta je, mislim da ipak ne moze da se skine skidanjem samo airbox-a... A variomat nece nidje s obzirom da nemam potreban alat. A da i alnaser sam nasao samo nemam ni za to bas adekvatan alat da bi ga skinuo... cini mi se da cu morati maltene ceo skuter da rasturim da bi dosao do alnasera... A nisam siguran da bi posle znao da ga sastavim  [rofl]

Glava Dole

Jbg steta sto nismo blize, po BGu cesto imam neke planove al po NSu bas nikakve... inace bih rado skoknuo da uz pivce to resimo :D Nzm sta onda da ti kazem, jedina opcija je onda majstor :D

Blaza

jbg.. Ako budes i dolazio u NS racunaj da pivce imas :D Ponudio mi se jedan poznanik da mi pomogne, pa valjda cu nesto iskombinovati :D

Blaza

Nabavio sam nesto alata i pronasao put do alnasera... E sada krenem ja njega da skidam
medjutim sraf zaribao... Naprskam ja tu njega WD-om i nista opet... U medjuvremnu sraf se izlizao skroz i sada nemam nikavu ideju sta sada da radim s njime [neampojma] Evo kako sada izgleda sraf


Hurricane

smrt klesta ako ima prostora za manevrisanje, ili ga zaseci bonsekom pa srafcigerom i cekicem udri u smeru odvijanja

Boban_m

Ili sjekacem umjesto bonsjeka pa udri cekicem dok ne napravi zlijeb, pa ga sjekacem i odvrni.

Glava Dole

Ili uzmes kvalitetnu gedoru(ponavljam, kvalitetnu, ne iz kineske radnje koja je mekana kao da je od plastike) i odvijes ko gospodin covek sraf kojem nista posebno ne fali :)

Lazic

Da zna¹ za ubuduæe, kad ti neki kljuè prvi put prokliza, odmah se zaustavi i menjaj strategiju, ¹to vi¹e poku¹ava¹ vi¹e æe¹ ga zaobliti...

clutch&brake

Maticu preko tog srafa stavi i nadji nekoga da je zavari. Ako nemas mesta zbog kljuca onda drugi sraf zavari oreko tog srafa. Pre neki dan sam tako skidao sraf sa kartera.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: clutch&brake poslato 15 Avgust, 2018, 23:12
Maticu preko tog srafa stavi i nadji nekoga da je zavari. Ako nemas mesta zbog kljuca onda drugi sraf zavari oreko tog srafa. Pre neki dan sam tako skidao sraf sa kartera.
jesi to celom povrsinom mozga smislio....hoces da mu izgori anlaser :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Blaza

Krenuo ja malocas do frizera sa zetom da mu objasnim kako da ga osisa posto ne zna ovaj srpski, i vidim ja tu kod salona majstor sa aparatom za varanje... Setim se ja tu Clutch-a i objasnim ja coveku sta mi treba, kaze on ajde doteraj ti to vamo... Doteram ja njega, a Bosanac kao od stene odvaljen izvadi bonsek i macolu i udri... 5 minuta nista... Ja vec klonuo mislio sam da ga nece skinuti... e tu je majstor popizdeo "sad cu da mu jebem mamu" sto je i uradio, sraf skinut. Problem resen :D

mkt


CBRR1

A brateeee stvarno nista bez tog naseg "sad cu da ti jebem mamu"... hahaahahahahahaahahahah

Lazic

Poznato srpsko pro¹lo buduæe vreme, jeb'o sam ti mamu kad te stignem... ;D

MIGE


Blaza

#116
Anlaser pao...




Sad cekam drugara da se vrati da mi da krokodilke pa da vidim da li ce da okrene kada ga spojim direktno na akumulator.



Blaza

Anlaser sam upravo povezao direktno na akumulator i radi. Znaci anlaser otpada  [nono]

Glava Dole

Aka ti je vec drugar doneo krokodilke onda isto tako probaj na motoru, da mu dovedes direktno napon pa vidi dal ce najzad liberty da upali... da vidis dal ima dovoljno snage... a posle trazimo dalje problem... si siguran ti da si prave zice prespojio onda kad si pokusavao bez releja??

Lazic

Mo¾da radi bez optereæenja... Ako mo¾e¹ snimi kako radi...