Glavni meni

problem sa zvukom

Započeo eclipse4, 15 Jul, 2018, 03:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

ljudi daj ako neko ne vadim ovo govno od zvucne kartice i lomim cekicem bez milosti

dakle u pitanju je asus xonar phoebus (ne tvrdim da je problem u kartici ali odakle znam) problem je taj sto recimo kad igram igrice ili uopste kad slusam nesto ima neki usran i krestav zvuk,krci nekako a kad recimo u world of tanks unistim neki tenk iako je ton na minimum bass udara da bukvalno komsiju probudim ali to nije onaj zdrav bas nego nekako izvitoperen neznam kako da objasnim.

e sada,ja deinstaliram drajvere itd,instaliram sve ponovo i sve radi perfektno do 3 dana maksimum nakon toga dal usred igre ili palim komp isti kurac sve se vraca na staro.
neznam vise sta da radim,pokusavam da telefonom snimim zvuk al se to ne cuje kako treba,cuje se lose i ne mogu da docaram taj zvuk.

sta bi moglo biti?


https://vocaroo.com/delete/s1dU7vnOfCdt/fb2d22c682538a83



ne znam samo kako i dal se cuje to kod vas kod mene leti u plafon sve od basa

zVuk

moglo bi biti svasta....od kablova, preko zvucne do softwera....a mozda i samih zvucnika.....si probao sa slusalicama ili drugim zvucnicima kako se ponasa..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Daj jo¹ informacija - ploèa, procesor, grafièka, napajanje?

Da li se problem javlja i kada samo pusti¹ muziku (mp3) na kompu, bez da i¹ta drugo radi na njemu?
Da li se javi uvek u igrama?
Da li se javio odmah po ugradnji zvuène, za par dana, ili za vi¹e od par nedelja po ugradnji?

To kad bas udara, a ton je uti¹an, prièa¹ o pode¹avanju na kompu - zvuènici (pojaèalo) su dovoljno odvrnuti da puste jaèi zvuk, ako im komp da jak signal?

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Citat: zVuk poslato 15 Jul, 2018, 08:38
moglo bi biti svasta....od kablova, preko zvucne do softwera....a mozda i samih zvucnika.....si probao sa slusalicama ili drugim zvucnicima kako se ponasa..??

slusalice su ustekane na istu zvucnu ali u svom dzeku normalno.
zvucnici 5.1
i sa drugim zvucnicima se isto ponasa

Citat: Slaninar poslato 15 Jul, 2018, 08:59
Daj jo¹ informacija - ploèa, procesor, grafièka, napajanje?

Da li se problem javlja i kada samo pusti¹ muziku (mp3) na kompu, bez da i¹ta drugo radi na njemu?
Da li se javi uvek u igrama?
Da li se javio odmah po ugradnji zvuène, za par dana, ili za vi¹e od par nedelja po ugradnji?

To kad bas udara, a ton je uti¹an, prièa¹ o pode¹avanju na kompu - zvuènici (pojaèalo) su dovoljno odvrnuti da puste jaèi zvuk, ako im komp da jak signal?




http://speccy.piriform.com/results/xxclZeA4AFyriAiloXZiIa0

ma non stop na sta god hoces,dal muzika dal film dal yt dal igrice....
evo kako se cuje kad recimo otvoris neki program

https://vocaroo.com/i/s1POZVZDXhlY

a pojavilo se da ga jebem posle neznam ni ja mozda 3 meseca rada.
ali opet ponavljam,deinstaliram drajevere i instaliram sve sveze i 3 dana garacija da ce raditi sve besprekorono!

ovo zadnje te ne razumem sta mislis...zvucnici su utisani sve kompletno itd....samo bas ima takvu prodornu moc,znaci nisam ja bas nista posebno pojacao.

https://vocaroo.com/i/s1dLpTSCN4Zf



Glava Dole

Citat: eclipse4 poslato 16 Jul, 2018, 01:33

...ali opet ponavljam,deinstaliram drajevere i instaliram sve sveze i 3 dana garacija da ce raditi sve besprekorono!...


Ako par dana posle reinstalacije drajvera radi normalno pa opet krene da zeza to ti je 101% neki softverski problem.

Probao neki drugi sistem(ne mislim na svez nego totalno drugi, tipa umesto desetke sedmicu itd), cisto testa radi? Ne moras taj da deinstaliras inace, u disk managmentu samo iseces jednu particiju, napravis novu od 50ak gb i instaliras drugi. Posle je lako obrises i ponovo spojis iz starog sistema ako se bude ponasalo isto :D

eclipse4

ma znam kako se radi ali nisam probao iskreno....a i mrzime bas to da radim.....jedino da mu skinem glavu dole :) :) :)

Slaninar

Znaèi, sad se javlja non-stop, èim ukljuèi¹ komp i pusti¹ neku muziku?

Ako je tako, probaj jo¹ ovu glupost:
Iskljuèi komp. Izvuci kabel napajanja iz struje - i za komp i za zvuènike/pojaèalo. Da skroz budu odvojeni od mre¾e (ako ima¹ prekidaè na produ¾nom biæe jo¹ lak¹e).
Dok su odvojeni od struje tako, ukljuèi i komp i zvuènike - neæe hteti da se ukljuèe, naravno (NADAM SE!  :) ). Nekoliko puta probaj da ih ukljuèi¹ samo, da isprazne sve kondenzatore od struje.

Onda vrati sve lepo na mre¾u, ukljuèi ponovo i vidi da li se odmah javljaju problemi, ili proðe sat-dva, dan-dva.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

problem sa zVukom, pa ti se kaèi sa njim.

lord_oblivion

Ako je Win10, 320% jebu windows drajveri. Ne drajveri za Win nego ba¹ Majkrosoft-ovi drajveri. To treba ubiti, zatrti, da se ne apdejtuje nikad vi¹e. To mo¾e da se poku¹a, recimo preko lokalnih polisa (ne verujem da je iza¹ao novi programèiæ za automatsku blokadu, za 1803).
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

eclipse4

#9
Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2018, 08:23
Znaèi, sad se javlja non-stop, èim ukljuèi¹ komp i pusti¹ neku muziku?

Ako je tako, probaj jo¹ ovu glupost:
Iskljuèi komp. Izvuci kabel napajanja iz struje - i za komp i za zvuènike/pojaèalo. Da skroz budu odvojeni od mre¾e (ako ima¹ prekidaè na produ¾nom biæe jo¹ lak¹e).
Dok su odvojeni od struje tako, ukljuèi i komp i zvuènike - neæe hteti da se ukljuèe, naravno (NADAM SE!  :) ). Nekoliko puta probaj da ih ukljuèi¹ samo, da isprazne sve kondenzatore od struje.

Onda vrati sve lepo na mre¾u, ukljuèi ponovo i vidi da li se odmah javljaju problemi, ili proðe sat-dva, dan-dva.

ma nema tu non stop ne nosn stop...znaci sveza instalacija traje 3 dana otprilike ok...nakon toga krene zvuk da jebe i nema tu ukljucenje ne ukljucenje....posle 3 dana nema vise zdravog zvuka i to je to...

prebacio sam sada grafiku u drugi slot zvucnu isto u drugi slot pa cemo videti

eclipse4

Citat: lord_oblivion poslato 16 Jul, 2018, 13:39
Ako je Win10, 320% jebu windows drajveri. Ne drajveri za Win nego ba¹ Majkrosoft-ovi drajveri. To treba ubiti, zatrti, da se ne apdejtuje nikad vi¹e. To mo¾e da se poku¹a, recimo preko lokalnih polisa (ne verujem da je iza¹ao novi programèiæ za automatsku blokadu, za 1803).

i ja verujem jer inace ili bi radilo ili ne bi radilo.

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 16 Jul, 2018, 20:59
Citat: Slaninar poslato 16 Jul, 2018, 08:23
Znaèi, sad se javlja non-stop, èim ukljuèi¹ komp i pusti¹ neku muziku?

Ako je tako, probaj jo¹ ovu glupost:
Iskljuèi komp. Izvuci kabel napajanja iz struje - i za komp i za zvuènike/pojaèalo. Da skroz budu odvojeni od mre¾e (ako ima¹ prekidaè na produ¾nom biæe jo¹ lak¹e).
Dok su odvojeni od struje tako, ukljuèi i komp i zvuènike - neæe hteti da se ukljuèe, naravno (NADAM SE!  :) ). Nekoliko puta probaj da ih ukljuèi¹ samo, da isprazne sve kondenzatore od struje.

Onda vrati sve lepo na mre¾u, ukljuèi ponovo i vidi da li se odmah javljaju problemi, ili proðe sat-dva, dan-dva.

ma nema tu non stop ne nosn stop...znaci sveza instalacija traje 3 dana otprilike ok...nakon toga krene zvuk da jebe i nema tu ukljucenje ne ukljucenje....posle 3 dana nema vise zdravog zvuka i to je to...

prebacio sam sada grafiku u drugi slot zvucnu isto u drugi slot pa cemo videti

Nisi probao to ¹to sam napisao?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

nisam ali hocu naravno!

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 17 Jul, 2018, 21:32
nisam ali hocu naravno!

Ako to pomogne, pogotovo privremeno, velika je verovatnoæa da te zajebava i "struja" - ¹to ne iskljuèuje moguænost da i drajveri zezaju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

za sad jos radi...cim prestane sa radom probam