Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 2 [3] 4
Štampaj
Autor Tema: Maroko  (Pročitano 1937 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
CBRR1
busolovac
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +2252 (32%)
Zahvalnice: 229

Odgovor #40 - 30 Jul, 2018, 16:51 Ocena: 0
Ignoriši

A joooooooojjjjjjjj....
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
 Facebook: Poseti
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7023 (18%)
Zahvalnice: 315

Odgovor #41 - 30 Jul, 2018, 22:20 Ocena: 0
Ignoriši

Ogladneh opet... Cheesy

Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZX10-R...Kawasaki GTR 1400
Kvalitet: +815 (77%)
Zahvalnice: 111

Odgovor #42 - 31 Jul, 2018, 01:33 Ocena: +1
Ignoriši

Laziću....hoćeš li Marokanske kroasane uz kaficu....ili sirburger.....od govedine...

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11239 (26%)
Zahvalnice: 996

Odgovor #43 - 31 Jul, 2018, 09:21 Ocena: 0

Zamisli sa mladim kajmakom... Ili nečim sličnim marokanskim... Smiley

marokanjkom?  Grin
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #44 - 31 Jul, 2018, 09:23 Ocena: 0
Ignoriši

Cheesy

El Jefe
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +1891 (43%)
Zahvalnice: 63

Odgovor #45 - 31 Jul, 2018, 10:57 Ocena: 0
Ignoriši

Додем у Мароко опет би се пропушио.

Друштво за заштиту од животиња
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #46 - 02 Avgust, 2018, 15:11 Ocena: +3
Ignoriši

Jedan dan odemo do Tetuana ali starog dela grada u planini...milina...da ne zaboravim... saobraćaj je ovde haos...ko koga zajebe i nema pravila....noću zaboravljaju da upale svetla...voze u cik cak ...čas levo čas desno..negledaju u retrovizor...zalutaju u suprotnom smeru itd... Asfalt je inače veoma klizav....putevi...stari što su nekada pravili Francuzi su mnogo bolji u smislu prijanjanja guma i nagiba u krivinama...ovi novi...na mnogim mestima nebuloza... Tek ovde sam ukapirao koliko znači ABS na motoru. Sever Maroka je inače neverovatno čist i uredan primorski deo... za razliku od Casablanke koja je interesantan ali jako prljav grad....

Uglavnom rešimo da se pozdravio sa Cabo Negrom I krenemo sutra tj juče za Casablanku ali ovaj put preko tj pored Ceute ...ujutro se digla neka izmaglica sa mora...čekali smo dok ne prodje pa krenusmo obalskim putem prema Ceuti i Tangeru... ja  neznam kako BiH to opisao...bila je gužva pa nismo stajali za slikanje...kažu najlepše slike ostaju u oku...

Uglavnom već je bilo prilično vruće....ispred Ceute skrenemo levo u planine da bi prošli iznad...inače Ceuta pripada Španiji i ispizdeo sam što nisam uz vizu tražio dva ulaska u Maroko...posle dvesta metara već drastična razlika u temperaturi...vetar nosi maglu i oblake...Ceuta se ni nevidi... Imali smo muke da nas vetar ne oduva....kakvo stajanje...sa planine se spuštamo prema luci Tanger koja je jedno 40 km od grada....

...dole je već pakleno vruće i duva neki vreo vetar...morao sam da zaštitim vrat jel bukvalno peče...plus nosi sitan pesak i vizir mora biti zatvoren... Luka predivna ali odatle sam već došao doduše bila je noć....prodjemo je pa pravac grad Tanger...spoj modernog i starog.....odemo do starog dela na čaj sa nanom...vrućina i dalje ubija pa se polako pokupimo i opet sve pored obale i okeana prema Casablanci...vetar i dalje ubija vozim ukoso...60 je puno...pored pesak...okean talasi....posle nekog vremena Asilah malo mesto predivno odmaralište ....pa opet dalje ...kasno smo i krenuli hvata nas mrak..oko deset stižemo u Rabat...predivan i predivno osvetljen...odemo u neki bar gde služe alkohol te cimnemo po dva piva i veselo ka kući još 100 km pored obale...osvetljeno sredjeno...milina...

O da umalo da zaboravim.....gde god se krećete gomile roda i njihovih gnezda....

Kada smo najzad došli kući umorni posle 600 km. Najgore mi bilo raspakovati motore i uneti stvari...Dušku medalju treba dati...doduše evo ga kuka od jutros kako ga boli ruka....mekušac...naravno salim se...kapu dole.

ninja66
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
FJR 1300 , TTR 600
Kvalitet: +361 (34%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #47 - 02 Avgust, 2018, 16:16 Ocena: +1
Ignoriši

Kakva tura !!!    Klanjam se palac gore

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #48 - 02 Avgust, 2018, 17:02 Ocena: +1
Ignoriši

Brate...

Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #49 - 04 Avgust, 2018, 16:27 Ocena: +13
Ignoriši

Za sada prešao preko 3.000 km po Maroku...verovatno i više...guma zadnja na kraju...moraću da kupim novu...plus sam negde u planinama radovao loše gorivo pa kada padne u rezervoaru ispod pola...počne da guši...i Duško ima problem ali kod njega blaže...i to će se sredi u ponedeljak... Generalno obišli sever Maroka...svi obično idu na jug a ja uvek kontra... Ovako to izgleda od prilike za sada....dali ću malo i na jug...zavisi od mnogo faktora.... Riba 23 god.mladja od mene u medju vremenu me ostavila...kaže da sam sebičan a nevoli motor...jbga...naći ćemo opet neku "babu"....malo mi i dosadilo što ne znaju jezike...osećam se mutavo... uželeo se i prasetine i pičetine i Beograda i sranja i problema...videćemo i kuda će biti povratak....ako bog da i sve bude kako treba vratiću se u Beograd go kao crkveni miš pa eto apelujem na manijake koji budu raspoloženi da se druže i plate dedi pivo a za uzvrat su spremni da slušaju ribarske priče da se jave javno ili na p.p. ako šta pretekne ja plaćam....

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #50 - 04 Avgust, 2018, 16:30 Ocena: +1
Ignoriši

rofl rofl rofl rofl rofl kralj Klanjam se Kiss stidljivko

Došlo je do greške!
You have already posted a thanks to this post at 21 Jul, 2018, 11:41

Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #51 - 05 Avgust, 2018, 01:06 Ocena: +3
Ignoriši

Evo još koje sličice...
...inače ovde ne prskaju protiv komaraca tako da je pakao...sav sam u tačkicama....
No bilo je i gore u onom gradu trešanja Sefrou ušao mi pauk u jaknu....i tako mi je j...kevu taj dan...uveče sam imao jedno 20 plikova....
...kaže Duško da je bilo na spavanju ja rekoh...nije...potopim jaknu operem je dobro i nadjem crnog djavola na površini...nije preživeo...ja jesam.
Sreća što sam otporan na ujede...prilično...posle sam čuo da mnogi od ujeda tog pauka imaju gušenje i probleme i samo inekcije pomažu...
Mene prvi dan bolelo...posle peckalo... jedno sedam dana srbelo...ima i sada tragova...
Da setih se i zejtin treba promeniti...
Kad sam već kod motora...kada sam uzeo GTR-a neko mi reče da je njegov prijatelj imao isti...išao na neku vožnju pa mu težak u kratkim krivinama itd.pa kupio Bandita 1200 i sad je srećan....
Vozio sam Bandita i verujte da nemogu da se porede...
Na svaki motor treba čovek da se navikne...bio i meni malo u startu kabast ali odavno sam ga ukapirao...išli i po makadamu i seoskim putevima i dobrim putevima i generalno mi se sve više svidja...o potrošnji da nepišem..za tu kubikažu više nego ok...
Razmišljao sam kada sam se skoro tri meseca vozio po  Alpama i Evropi...mogao sam kupiti novu Multistradu... Da sam ovo preskočio mogao je da padne i GS ...
Pa da se vozim po Beogradu sav sretan.... Naravno šalim se....
Sećam se i 1982 god.kada sam sa Z 750 putovao po Nemačkoj sa kacigom i jaknom od prevrnute kože ...tankom...i bilo mi super...
...danas samo nešto zameraju i traže unapred ...motor...pravljen za njih....
...svaki je dobar verujte koji vas odvede na daleka mesta i koji vam Neda da ostarite....

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4432 (34%)
Zahvalnice: 311

Odgovor #52 - 05 Avgust, 2018, 09:18 Ocena: +1
Ignoriši

Braaaateeeee kakva tura!!!! Kapaaaa dole!

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Žorž
Voajer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Trenutno u potrazi
Kvalitet: +34 (91%)
Zahvalnice: 5

Odgovor #53 - 05 Avgust, 2018, 13:16 Ocena: +1
Ignoriši

Tačno kako si rekao.Nekada sam uživao u bilo kakva dva točka sa pogonom.Danas mi svaki ..rac smeta,te leđa,te ovo ono.Bravo,tura ludilo,važno je da te nije izdao,ostalo je stvar izbora! kralj Klanjam se rofl
Žorž
Voajer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Trenutno u potrazi
Kvalitet: +34 (91%)
Zahvalnice: 5

Odgovor #54 - 05 Avgust, 2018, 13:18 Ocena: +1
Ignoriši

Ovi kukuruzi rastu do tojaša!
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #55 - 06 Avgust, 2018, 17:56 Ocena: 0
Ignoriši

'oće Kawasaki d'izda... Mhm, vaaži... Cheesy

Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #56 - 06 Avgust, 2018, 23:44 Ocena: +1
Ignoriši

Casablanca (arapski: الدار البيضاء ad-Dār al-bajḍāʾ) je grad u zapadnom Maroku, na obalama Atlantskog okeana. Ime Casablanca u prevodu sa španskog jezika znači bela kuća.
Od 8. veka je na prostoru današnje Casablance postojalo je naselje Anfa koje je dugo vremena bilo glavni grad berberskog carstva Berguta.
To je ubedljivo najluksuzniji deo grada sa neverovatnim vilama kucama bogatasa itd....

Četiri kilometra jugozapadno od luke prostiru se luksuzne četvrti uz bulevar de la Corniche u predgrađu Ain Diab. Nešto dalje od mora između centra grada i Ain Diaba je u današnjoj Anfi glavna oblast grada sa brojnim vilama. U tamošnjem hotelu Anfa je održana poznata konferencija. U okolini grada prostiru se široki delovi predgrađa siromašnijih slojeva stanovništva, među kojima se svakodnevno javljaju socijalni i privredni problemi.

Džamija Hasana II je glavna aktrakcija Casablance. Ona je nakon peta po veličini džamija na svetu, poslije Mesdžidul-harama u Mekki, Poslanikove džamije u Medini, džamije imama Reze u Mašhadu (Iran) i džamije Istiglal u Jakarti. Neki izvori navode i podatak da je ova džamija treća po veličini na svetu.

Saobracaj sam vec pominjao...haos....prvo sto su me upozoravali da ne obracam paznju na ono sto je iscrtano po kolovozu...dakle skrecu iz skroz leve u ulicu desno i obrnuto....pesaci kao muve bez glave....sve moras da pratis...retrovizore pogotovo...ovi sa mopedima i skuterima...o moj boze...malo malo pa ovako...

Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #57 - 09 Avgust, 2018, 22:17 Ocena: +4
Ignoriši

i tako....posto Vas boli uvo za mene i moje muke....ja cu i dalje da budem dosadan....
Gumu sam narucio...od obilaska Juga ove godine nista...vrucine su paklene ako da bog na prolece ili septembar iduce godine....
Ostalo je jos malo vremena do povratka pa smo resili da malo uzivamo....
Uzeli smo jedan Cabano ili ti kucicu na obali na pola puta Rabat Casablanka i eto sad odmaramo na plazi...ovde je guzva ali pet kilometara odavde plaza do jaja...nema guzve talasi velikiii dolaze surferi.... i razgolicene Arapkinje,,,,

I tako poneo ja i dasku,,,hahaha,,,prvi dan vadili spasioci nekog iskusnog surfera jedva ga povratili koliko se vode napio,,,te ja mudro odjebah taj sport,,,,
Udjes u vodu do pojasa a talasi te vuku i motaju da jedva izadjes i to na foru samo ako se opires,,,nevalja,,,,
Tako da je brckanje klopa i pice ostalo u sferi mog daljeg interesovanja ...a daska se nosila...za slikanje,,,,

Pio sam i sok od trske....jeo sivu ajkulu...sabljarku...veliku tunu....a nista nisam........j....

mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10044 (54%)
Zahvalnice: 155

Odgovor #58 - 10 Avgust, 2018, 18:43 Ocena: +2
Ignoriši

Svaka cast
Tvoji putopisi kidaju definitivno
ninja66
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
FJR 1300 , TTR 600
Kvalitet: +361 (34%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #59 - 11 Avgust, 2018, 09:38 Ocena: 0
Ignoriši

Tura zivota !! Koliko dana ce ukupno trajati ?

Stranice: 1 2 [3] 4
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Maroko