Glavni meni

naplata od banke naknade za obradu kredita

Započeo mrle, 13 Jul, 2018, 15:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Moj dobar ortak sa Brda, advokat Sale se upustio u prièu ove naplate.
Ne¹to kao i ¹to je bilo za vrtiæe, on sve realizuje, nema nikakvih novèanih davanja dok on ne zavr¹i sluèaj i naplati sve od banke.
Pa ako neko hoæe, mo¾e da se kontaktira i da se detaljnije objasni proces.

mrle


Gavrolini

Bas danas cu da potrazim moj ugovor. A jel se dobije i neka osteta ili samo suma koliko je kostala obrada kredita?

mrle

to ne znam.

ako ne naðe¹, ode¹ u banku i tra¾i¹ da ti od¹tampaju sve ugovore i promete po partiji.
To æu ja da uradim, jer sam to davno pobacao. imam 3000 za kombi, 2000 za auto i jo¹ nekoliko po 500, obrada kredita je bila 1,8% ¹to sve ukupno i nije ne¹to, ali ortak mi ka¾e, a za¹to bi im dao 100e.

Gavrolini


OKi


mrle

Vidi kolika je bila obrada kredita. Neka je oko 2%...

castor

It's the ride that matters, not the bike…

lemy

Bilo je nesto skoro mrzi me da trazim da je naplata provizije dozvoljena ukoliko je korisnik informisan i ukoliko se ovo vidi kroz efektivnu kamatnu stopu. Ovo je bio zvanican stav neke institucije, nisam siguran da li NBS ili suda.

U prevodu, nisam bas siguran u ishod ovakvih sudjenja ali koga ne mrzi i ne kosta ga neka pokusa

Lazic

#9
Jeb'o im ja mater svima...

Jefta

Nije bitno kada je podignut kredit. Moze da se trazi da cam vrate npr naknadubza obradu kredita, Uplate za NKOSK za stambene, kursnu razliku koju oni obracunavaju kada vam menjaju iz din u eur. Sve to je ono sto ne bi smeli da naplacuju, a do sada su naplacivali.

Ivicat


ЯЭВОЛУТИОН

nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita ili GZGIMP (gde da zaposlim gomilu idiota iz moje partije)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


Jefta

Citat: Ivicat poslato 22 Jul, 2018, 17:04
Citat: Jefta poslato 22 Jul, 2018, 15:28
Uplate za NKOSK za stambene
Mozes li da pojasnis ovo?
Naravno. NKOSK je budalastina koja nikako ne bi smela da se naplacuje od stanovnistva. Neke banke npr Erste su ukinule naplatu NKOSK-a, dok bi druge trebalo mozda uskoro. Svakako se za to moze tuziti banka i traziti se povracaj novca. Ne postoji pravni osnov zasto bi ti trebalo da placas osiguranje banke kod treceg lica u slucaju tvoje nemogucnosti da otpacujes rate. Ti od tog osiguranja nemas nista, a sume koje traze su ogromne. Nekada prodaju pricu da ti kao to spusti kamatu za lupam 0.25% sto npr kroz ratu znaci 15e niza rata. Ako ti je nekretnina pod hipotekom to je dovoljno osiguranje za banku. Jednostavno ti prodaju imovinu i namire kredit. Ovako imaju dupli kajmak jer ce isto da naplate i od NKOSK-a, a onda za ostatak para mogu da prodaju tvoj stan za smesne pare kako bi potpuno izvukli pozajmicu.

Lazic

Pobiti govna bez rasprave... Znate nisam ja hteo naterali su me, metak u èelo... E tad æe moæi da se napravi zemlja...

castor

Citat: lemy poslato 20 Jul, 2018, 12:15
Bilo je nesto skoro mrzi me da trazim da je naplata provizije dozvoljena ukoliko je korisnik informisan i ukoliko se ovo vidi kroz efektivnu kamatnu stopu.
Provizija za obradu kredita se nikad i nigdje nije vidjela kroz efektivnu kamatnu stopu, nijedna banka nije nudila manju EKS zbog toga. Jo¹ je Sberbank najveæe govno jer ti pored potrebnog prebacivanja zarade kod njih i plaæanja mjeseènog odr¾avanja, uredno za sve vrijeme trajanja kredita naplaæuju i "tro¹ak odr¾avanja kreditne partije".

Naplaæivanje provizije za obradu kredita je èist lopovluk i trebaju sami sve da vrate svima... Sramota kakvi lopovi...
It's the ride that matters, not the bike…

nesic1

Moji imaju u vojvodjanskoj banci, bas cu da pogledam sta pise u ugovorima

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk