Glavni meni

Fiat Grande Punto EVO 1.3 Mjet automatik

Započeo Kanarinac, 09 Jul, 2018, 02:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

pe¾ov ima automacku klimu 17 godina al mene boli kurac za klimu ja otvorim prozor a zimi ukljuèim obièno grejanje ako radi ako ne radi nosim æebe

mrle

Citat: kosta66 poslato 27 Septembar, 2018, 13:36
pe¾ov ima automacku klimu 17 godina al mene boli kurac za klimu ja otvorim prozor a zimi ukljuèim obièno grejanje ako radi ako ne radi nosim æebe

i sve to u rikverc na dva toèka :)

Kostić


Kostić

hokiju èetri plusa meni jedan minus za isti stav i mi¹ljenje samo na dva razlièita naèina. keva :)

lazitju, svako veliko c koje si otipko pojelo je bajt vi¹e od malog a nisi uspeo da mi indiskretno objasni¹ da se ne pi¹e automacka i taj fajsbuk sindrom je jedan sitan pokazatelj ljuckog karaktera :)


Gavrolini

I zvanicno je kosta u svakoj temi pomenuo svoj peugeot

Lazic

Kostiæu ti se razume¹ u bajtove kao ja u uzgoj karanfila... :P A litar piva su samo dva... :o ;D Inaèe, gejmobil je kod mene 5 godina, on sam ima automaCCCku klimu od 2002-ge... :P

Glava Dole

Isto automaCku nikad upotrebio a imao je i na slupanom kupeu i na ovom petovratnom :) Ili je na LO ili na HI, vent po ukusu :) Ako vec kompresor uvek vrti istom brzinom a automatika samo steluje klapnu toplo/hladno u kabini u zavisnosti od temperature logicno da je to cisto razbacivanje energije, kompresor vrti i koci radilicu a unutra mi dodaje topao vazduh :D Kad radi uvek na max, kad postane prehladno iskljucim skroz :D

Inace odlican autic, da sam pri parama bez razmisljanja bih ga uzeo :D

Lazic


aæimo

Dete da se dodatno edukuje, a ti matori kako hoæe¹  ;D

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 27 Septembar, 2018, 20:33
Moje dete... ;D

:-*

Citat: aæimo poslato 27 Septembar, 2018, 20:46
Dete da se dodatno edukuje, a ti matori kako hoæe¹  ;D

Sto, mislis da gasi i kompresor? Ja bar nisam primetio, a i da je tako zasto onda kod manuelnih klapne idu direktno preko sajlica i fixne su a automatske imaju elektro-motorcice? :D Ako gresim izvinjavam se zbog dezinformisanja, nisam do duse nikad nesto preterano ni ulazio u tu problematiku, ali sam ubedjen da tako funkcionise... kompresor se, bar kod mene ako sam dobro primetio, gasi samo pri naglom dodavanju gasa(kad ga zastitni ventil prekine dok se ne povrati pritisak na normalu) a automatika steluje brzinu ventilatora(kad je tockic na auto) i polozaj klapni u zavisnosti od unutrasnje temperature :D

Lazic

Na Hondi se iskljuèivao kompresor u vo¾nji, nije bilo ba¹ prijatno islustvo, dr¾i¹ istu brzinu a auto cimucka... A nije da je ba¹ preterano hladila...

Boban_m

Kupis motor od 3 litre i ne osjecas taj kompresor.

Lazic

Ma nije se ni na Hondi mnogo oseæao, ni na Pikasu, èak ni na Kediju sa 68ks, ali je na Hondi znao da se iskljuèuje i ukljuèuje u vo¾nji, valjda kako nabije pritisak pa iskljuèi, pa sekundu dve kasnije ukljuèi... Navikao sam, ali me u poèetku ba¹ smaralo, kao da ti je nemirna noga na gasu...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 26 Septembar, 2018, 20:36
Relja ne zuji, veæ neko vreme ima da su prebacili 100ks po litru... :o Dizeli jeb'o te... ??? :o :D

Napredak je najvi¹e u pritisku ubrizgavanja koje je od 100-200 bara pre 20ak godina do¹lo do oko 2000 bara... I naravno u kvalitetu dihtunga i le¾ajeva da trpe veæi pritisak turbina... E sad, koliko takvi motori mogu da traju, jebem li ga... Video sam fabrièki tjuniran bmw 2.0d sa 285ks... Ili 3.0 sa 380... :o Ili Lend Rover 3.0 sa 300... Ili Meèke i VW grupacija... Dana¹nji dci motori 1.5 koje i Mercedes ugraðuje idu do valjda 180ks, a onaj od 130ks ima obrtni momenat isti kao motori od 2 litra pre 10ak godina, oko 300nm... :o

Èak i mrtvi Opel ima 2.0 dizel od 190ks...

Verujem da ima jaèih motora, ali mislim u smislu odnosa potro¹nja/snaga. Jo¹ preciznije, ono ¹to je po meni smisleno gledati - da ne bude ba¹ mrtav, a da malo tro¹i. Tu je, od golfa 2 dizel, ovaj 1,3 m-jet korak napred, u smislu da ima ne¹to vi¹e snage, i dalje malo tro¹i, a traje dugo motor. Ima li ne¹to bolje od toga - da isto tro¹i, a bolje ide, ili da isto ide a jo¹ manje tro¹i?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

Citat: Boban_m poslato 27 Septembar, 2018, 23:05
Kupis motor od 3 litre i ne osjecas taj kompresor.

јес ал пре тога побијеш пола света да ти гориво буде џабе јер унас кошта ко крв :)

mali_zmaj

Fiat Idea 1,3 multijet,bio sa njom kod Uff-a... ona je te¾a od Punta za 200kila..,potro¹nja na otvorenom oko 4-4,5 litre..,normalne vo¾nje..,po gradu do ¹est..,zimi i vi¹e,kvaèilo riknjava od 150-200 hiljada i to je pravilo za svakog Fiata !!  Lanac se mjenja,a legende preprodavaèke i ¹vercerske da se to ne mijenja, je la¾ neopjevana!! Isto preporuka na 150 000km ,ja zamjenio na 200 000km. Moja Idea je 2004-to godi¹te,unutra¹njost odlièna,svi dugmiæi,i sva elektronika radi...!! Vanj¹tina..,izubijan,posljedica ¾ivota u gradu,ali i dalje hrðe nema ,sem na zadnjim gepek vratima,to im je mana!! Meni èetvrti Fiat veæ!!  Kad sam ga kupio,morao sam malo ulo¾iti,nije bilo hitno,ali sam sve utegao radi sebe!! Od koènica,lafeta,nekih le¾aja.. Sad ovo izgleda da sam puno ulo¾io,ali ovo je na period dvije godine malo,po malo... U su¹tini ovi prije mene nisu htjeli,pa je mene stiglo,sve je to potro¹ni materijal..  Taj motor je napravljen za grad,ko hoæe jurnjavu,nek zajebe radnju..,mada ja na more sa njim svake godine najnormalnije...,tu vidi¹ zapravo kako malo tro¹i.. Ako hoæe¹ agresivu,mora¹ ga tjerati na 4500 obrtaja,al onda i tro¹i malo vi¹e..  iskreno ja volim benzince vi¹e,al nije ih u datom momentu bilo u pristojnom stanju kad sam kupovao..,tako da sam spao na dizel !!

Da rezimiram za Fiate..,odr¾avaj redovno,ne zapu¹taj i nikad te neæe izdati i riknuti..,zanemari ne¹to..,i zajebao si se jer rikne jo¹ pet stvari usput!! ja raèunam i moje slijedeæe auto da bude Fiat...!!
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 28 Septembar, 2018, 11:50
Sad ovo izgleda da sam puno ulo¾io,ali ovo je na period dvije godine malo,po malo... U su¹tini ovi prije mene nisu htjeli,pa je mene stiglo,sve je to potro¹ni materijal.. 

Mislim da ovo va¾i za 99% polovnih auta kad se kupuju. Te¹ko da æe neko zaista skroz utegnut auto koji u skorije vreme ne tra¾i ulaganja prodati povoljno - pogotovo po ceni po kojoj polovni obièno idu.
Izuzetak je kad u ¹vajcarskoj ili nemaèkoj kupuje¹ od nekog kome je i deda tu roðen - tada obièno mo¾e¹ da se osloni¹ na taènost onoga ¹to pi¹e u servisnoj knji¾ici, pa ako pi¹e da je ne¹to skoro menjano, zaista je tako. S tim ¹to su tamo TAKVI automobili obièno osetno skuplji.

Citat: mali_zmaj poslato 28 Septembar, 2018, 11:50
Taj motor je napravljen za grad,ko hoæe jurnjavu,nek zajebe radnju..,mada ja na more sa njim svake godine najnormalnije...,tu vidi¹ zapravo kako malo tro¹i..

Kupovina auta za putovanje na godi¹nji mi je sumanuta logika - osim ako ima¹ novaca za 2-3 auta, pa ti to nije problem. Na more (i skijanje) ide¹ jednom-dvaput godi¹nje. Obièno nisi u nekoj ¾urbi, a i da jesi, te¹ko da æe¹ ne¹to drastièno u¹tedeti na vremenu tu.

Kupovina jaèeg auta za du¾i put mi ima smisla ako èesto putuje¹ daleko (zbog posla i sl.). Ovako, gledao bih auto za ono ¹to èini 90% tvoje vo¾nje - ako je to grad, onda neki manji gradski. Mo¾e se i veæi auto voziti po gradu, ali to je bacanje para. Osim ko zna da kupi povoljno, izvoza se dobro i onda proda po OK ceni, pre nego ulo¾i u auto.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

jin-jang

Gašpar


Hohštapler

Citat: kosta66 poslato 28 Septembar, 2018, 09:25
Citat: Boban_m poslato 27 Septembar, 2018, 23:05
Kupis motor od 3 litre i ne osjecas taj kompresor.

јес ал пре тога побијеш пола света да ти гориво буде џабе јер унас кошта ко крв :)

Pa i njihovo ko¹ta krvi, ali tudje, pa im d¾aba.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.