Glavni meni

Slusni aparat

Započeo PECA BMW, 19 Jun, 2018, 01:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Drustvo sigurno ima neko da se bakcao sa slusnim aparatima .
Moj deda 90god je pre neki dan odbijen od komisije da preko socijalnog uzme slusni aparat pa ja gledam po radnjama da nadjem nesto ali bre sve skupo .
Jos i nemam pojma sta da gledam . Ima neko neki savet sta i gde da trazim ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

viper

Pa jesu skupi, oko 40000 din
Ja sam moj platio oko 4500 din ostalo je platilo socijalno.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hurricane

..izvini ali mora da pitam, sto je odbijen sve im jebem?

misa-pei

Samo pazi da deda ne promeni testament kad bude èuo. :D :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

mi¹ko_kolo

Citat: Hurricane poslato 19 Jun, 2018, 02:07
..izvini ali mora da pitam, sto je odbijen sve im jebem?
Verovatno jer mu je o¹teæenje ispod 70-75%. Nisam siguran koji je procenat za besplatan aparat. Moja majka nosi na oba uva.

Citat: PECA BMW poslato 19 Jun, 2018, 01:04
Drustvo sigurno ima neko da se bakcao sa slusnim aparatima .
Moj deda 90god je pre neki dan odbijen od komisije da preko socijalnog uzme slusni aparat pa ja gledam po radnjama da nadjem nesto ali bre sve skupo .
Jos i nemam pojma sta da gledam . Ima neko neki savet sta i gde da trazim ?

Majka je uzimala negde na Zelenom vencu, mislim da je firma Audiovox. Ima na Vraèaru firma Zonex i kod njih je uzimala neke stvari. Aparati nisu jeftini ali traju godinama, tako da na kraju i ne izaðe skupo.

UFF

Citat: Hurricane poslato 19 Jun, 2018, 02:07
..izvini ali mora da pitam, sto je odbijen sve im jebem?

pa kad je dosao mlad sa 90 godina da se folira da ne cuje dobro
nek se vrati za 20-30 godina i dobice ga besplatno

jevta

Kada se upu¹tate u nabavku aparata dobro se informi¹ite o tipu i potro¹nji baterija.Po¹to to konaèno dosta utièe na cenu.

PECA BMW

Citat: Hurricane poslato 19 Jun, 2018, 02:07
..izvini ali mora da pitam, sto je odbijen sve im jebem?

Ima neka fora da te odbiju prvi put , pa ti saljes zalbu , pa drugostepena komisija , pa razmatraju zalbu . . . cc godinu dana . Pritom svaki put moram za KG jer tamo je ta komisija.

Sad razgledam sta ima da se kupi ali bas se ic' ne razumem u to
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

dok se zali na zalbu pa dobije resenje... umro pa mu aparat vise ni ne treba

Boban_m

https://m.aliexpress.com/item/32799027155.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32799027155&

Evo brate stici ce brze od zalbe na rjesenje. Kakav god da je bolji je nego nikakav a nije skup.

mi¹ko_kolo

#10
Nije preporuèlivo kupovati takve stvari na Aliju. Ume to da napravi sranje èoveku. Moja majka je jednom kupila takav neki aparat i napravila sebe sranje i na i u uvetu. Gledati Oticon, Videx, Simens... Ima ih i analognih i digitalnih, predpode¹enih i pode¹avajuæih... Koliko ta stvar ljudima znaèi, za pristojan novac mogu da se kupe solidni aparati.

edit:
Sad pogledah, izmeðu 30 i 40 'iljada ima aparata koji bi dedi sigurno pomogli. Mislim da to nije puno para za takvo pomagalo.

mrle

koliko zaostajemo za razvijenim svetom...
moj pokojni deda (umro pre tri godine), nekoliko godina pred smrt su mu u Engleskoj ugradili aparat velièine zrnca pirinèa na sam ulaz u u¹nu ¹koljku, , 3000funti, pokriva socijalno, menja se na ... bem li ga 5 godina, oslabi mu baterija!!!

mi¹ko_kolo


Boban_m

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Jun, 2018, 09:26
Nije preporuèlivo kupovati takve stvari na Aliju. Ume to da napravi sranje èoveku. Moja majka je jednom kupila takav neki aparat i napravila sebe sranje i na i u uvetu. Gledati Oticon, Videx, Simens... Ima ih i analognih i digitalnih, predpode¹enih i pode¹avajuæih... Koliko ta stvar ljudima znaèi, za pristojan novac mogu da se kupe solidni aparati.

edit:
Sad pogledah, izmeðu 30 i 40 'iljada ima aparata koji bi dedi sigurno pomogli. Mislim da to nije puno para za takvo pomagalo.
Sta moze da zajebe sem da ne radi. Nije pejsmejker pa je frka ako crkne.

mi¹ko_kolo

Prvo ¹to mo¾e da uradi je povreda oko u¹ne ¹koljke i unutar samog uveta ako aparat nije adekvatan. Sve to je jako osetljivo na spolja¹nje uticaje. Na stranu baèene pare ako nije tehnolo¹ki dobro uraðen.

PECA BMW

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Jun, 2018, 09:26
Gledati Oticon, Videx, Simens...

e to mi bitno , da bar od prilike znam sta gledam .

Znaci nesto ovakvo mi treba :

https://www.kupujemprodajem.com/Slusni-aparat-Oticon-61834895-oglas.htm
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

jevta

Nije bezveze otiæi kod nekog ko se bavi tim.
Svi mi imamo problem sa sluhom u veæoj ili manjoj meri.
Kada doðe do slu¹nog aparata onda je to uglavnom zato ¹to se ne èuju odreðene frekvencije.Kada se utvrdi koje onda se aparat bira i setuje prema tome.
Bar je tako moj matori poèeo da èuje.

mi¹ko_kolo

Citat: PECA BMW poslato 21 Jun, 2018, 01:49
Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Jun, 2018, 09:26
Gledati Oticon, Videx, Simens...

e to mi bitno , da bar od prilike znam sta gledam .

Znaci nesto ovakvo mi treba :

https://www.kupujemprodajem.com/Slusni-aparat-Oticon-61834895-oglas.htm
Recimo. Svakako treba otiæi do onih koi se time bave, posebno ¹to je ovakav aparat moguæe podesiti samo kod njih.